Forum

29-12-2013,Od: Klaudia
Witam,
Na Święta dostałam skrzypce firmy Gewa PS401611 czy to są dobre skrzypce? Nigdy wcześniej nie grałam więc nie mam porównania. I czy warto zmienić struny czy zostawić, mam wrażenie są twarde - bo po 5 minutach "grania" strasznie bolą mnie palce. (gram już na gitarze - nie mam takich problemów).
Pozdrawiam,
Klaudia

29-12-2013,Od: Agata
Nie chcę ci robić przykrości, ale to niestety najsłabszy model Gewy. Niektórzy złośliwcy wymawiają "Poor series" zamiast "Pure series", ale nie przejmuj się tym. Skrzypce te mogą być wystarczające na początek, o ile są poprawione w stosunku do wersji fabrycznej. To zaś zależy od sklepu w którym były kupione. Większość salonów nie poprawia instrumentów bez dopłat, a tanie skrzypce prawie zawsze trzeba poprawiać. Sprawdź wysokość strun przy prożku. Jeżeli bez oporu podsuniesz pod struny wizytówkę lub kartkę to OK, ale jeżeli wejdzie ci tam luźno karta kredytowa to już trochę przesada. Warto poprawić. Zobacz na drugim końcu chwytni. Zwykle wystarczy odległość do 5 mm dla struny G i do 3 mm dla E. Zależy to trochę od zakrzywienia chwytni. Sprawdź rozmieszczenie strun na prożku bo zwykle jest nierówne i niesymetryczne. Sprawdź zakrzywienie podstawka, czy aby nie jest zbyt płaski. Ewentualnie jak jesteś z W-wy to wpadnij na Niską na poprawki. Będzie się grało znacznie lżej.

30-12-2013,Od: Klaudia
Dziękuję za odpowiedz. Niestety jestem z Katowic, ale sprawdzałam to co mi napisałaś i karta kredytowa przy prożku z trudem, ale się zmieści pod struną G, ale pod strunę E nie da się jej włożyć.

31-12-2013,Od: Jarek
A nad chwytnią jaka jest odległość strun?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):