Forum

06-04-2014,Od: jull
Witam. Chciałabym zakupić skrzypce do kwoty 700 zl. Myślę nad Corelli 4/4 i Franz Sander SV 2 4/4? Które z nich by Pan polecił? Nie gram zawodowo, ale jednak gram dużo dla przyjemności. Mam wrażliwe ucho i drażni mnie nie ładny dźwięk skrzypiec. Bardziej zależy mi na brzmieniu niż osprzęcie, ponieważ mam skrzypce z których mogę sobie przełożyć stroiki itp. Bardzo proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje i gratuluje bardzo ciekawej i przejrzystej strony.

06-04-2014,Od: Jarek
Żadne skrzypce poniżej tysiąca nie mogą służyć dla osób już dobrze grających. Chyba że właśnie nie zależy komuś na dźwięku. Najtańsze co mogło by od biedy się nadawać to Sandner CV-4, ale to też trzeba sobie wypróbować, bo każdy ma inny gust. Jedna osoba powie że są cudowne i doskonałe i innej osobie bardziej przypadnie do gustu inny model. Tak na prawdę osobie która ma "wrażliwe ucho i drażni ją nie ładny dźwięk" należałoby polecić skrzypce lutnicze minimum ze średniej półki, czyli nie tańsze niż 20 tys zł, bo dopiero tu zaczynają się ładne brzmienia. Wszystko tańsze jest pójściem na duży kompromis i rezygnacją z prawdziwych walorów brzmieniowych.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):