Forum

29-07-2014,Od: Pola
Witam. Mam 13 lat. Szukam porządnych skrzypiec. Grałam w wieku 5-7 lat, przestałam i żałuję. Stare skrzypce są za małe. Mam 145cm wzrostu i wychodzi na to, że potrzebuję skrzypiec 3/4. Poszukuję skrzypiec dobrych, w przedziale cenowym do 600-650zł. Bardzo prosze o pomoc, bo wciąż spotykam sie ze sprzecznymi opiniami, co bardzo utrudnia szukanie. Z góry dziękuję ;)

29-07-2014,Od: Jarek
Odpowiedzi i rady są sprzeczne z bardzo prostego powodu: Każdy inaczej rozumie pojęcie "dobre skrzypce". Jedna osoba rozpatruje to w kategoriach bezwzględnych i wówczas dobre skrzypce muszą kosztować minimum 6 tys zł, a wszystkie 10 razy tańsze są do bani, bo przecież muszą być gorsze. Inny zaś doradca dopowiada sobie "dobre skrzypce jak na tą cenę" czyli w porównaniu do innych instrumentów z niskiej półki, a więc tanich - poniżej tysiąca złotych. Jeżeli przyjmiemy to drugie kryterium to z pewnością można polecić Sandner albo Pengano. Ważny też jest wybór sprzedawcy bo mało który usprawnia instrumenty przed sprzedażą, a jest to bardzo wskazane dla wygody gry.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):