Forum

12-12-2014,Od: Com
Witam. Poszukuję skrzypiec do nauki gry od podstaw dla siebie (23 lata). Zastanawiam się czy Corelli będzie dobrym wyborem.. (Z wyglądu szalenie podobają mi się matowe skrzypce)
Dodam, że budżet ustaliłam sobie na jakieś 600 zł i szukam czegoś w tej granicy.

13-12-2014,Od: Mariusz
Ja bym kupił jakieś używane bo będą rozegrane a wiadomo że im więcej grane tym leprze

13-12-2014,Od: Maja
Nie do końca prawda. Dużo grane będą miały dołki na podstrunnicy, a to kosztowna wymiana. Zaś mało grane mogą być rozeschnięte. Jedna zima bez grania i skrzypce zwykle są do remontu jeżeli leżały wysoko w cieple. Też kosztowne. Przy używanych często trzeba kupić nowy smyczek, czasem wymienić kołki, struny, podstawek, czasem coś posklejać, podmalować, podregulować. Nawet futerał się zużywa. No i koszt ekspertyzy, bo przecież jak ktoś się nie zna to może trafić na kompletną minę, np. na skrzypce wykonane przez stolarza a nie lutnika lub z fabryki ZSRR albo z demoludów gdzie istotne było wykonanie planu a nie instrument jako taki. Można też trafić na skrzypce zabawkowe lub dekoracyjne. Przy nowych wybór jest o wiele łatwiejszy, bo jakość mniej zależy od szczęścia, tylko jest proporcjonalna do ceny.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):