Forum

21-12-2014,Od: Ola
Witam!
Mam skrzypce od niecałego roku. Jest to jakaś chińska produkcja, więc nie podam marki. Problem jest taki, że złamał mi się plastikowy mikrostroik i nie wiem, jaki będzie pasował do mojego strunociągu. Nie orienturę się, czy są jakieś rodzaje tego, ale proszę o pomoc. Mój strunociąg jest mniej więcej taki jak na zdjęciu http://sklep.polskielutnictwo.pl/1084-2030-home/1-16-strunociag-skrzypcowy-z-mikrostroikami.jpg

21-12-2014,Od: Jarek
Obecnie każde nowe skrzypce uczniowskie są chińskiej produkcji i bardzo dobrze. Gdyby ktoś produkował je w Europie, to pracownik przy tym budżecie miałby tylko kilkanaście minut na zrobienie całych skrzypiec, a materiałem byłaby dykta. Chińczyk za te same pieniądze pracuje kilka dni, więc zrobi to dokładniej, a ekolodzy nie pilnują tam lasów, więc można wyciąć dużo lepsze drzewo w tym samym budżecie. Dzięki temu jakość chińska jest trzy razy lepsza niż europejska jeżeli porównamy instrumenty za tą samą cenę.

Strunociągi zintegrowane wymienia się w całości. Pojedyncze mikrostroiki wymienia się tylko w strunociągach gdzie każdy mikrostroik jest oddzielnym elementem przykręconym śrubką do otworu. Tutaj tak nie jest.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):