Forum

13-02-2015,Od: Marta
Witam. Właśnie zaczynam naukę gry na skrzypcach. Szukam w miarę dobrego instrumentu o ładnym dźwięku w niedużej cenie. Zastanawiam się między Pengano S Light, a skrzypcami z Ever Play. Czy mogliby mi państwo doradzić, który z instrumentów jest ładniejszy po względem brzmienia. Pozdraiwam

16-02-2015,Od: Robert
W tym przedziale cenowym to będą grały jak by kota za ogon ciągnął.

17-02-2015,Od: Jarek
To zależy głównie od grającego. Osoba początkująca która poćwiczy trochę więcej wydobędzie piękniejsze brzmienie z tanich skrzypiec, niż ktoś kto się nie przykłada ze Stradivariusa za milion. Skrzypce same nie grają. Na każdych skrzypcach będzie na początku kocia muzyka. Wszystko jedno czy drogie czy tanie. Widziałem już jak bogaty rodzic kupił córeczce za 10 tys. skrzypce i niestety rzęziła na nich jakby skórę drzeć po 5 latach nauki. Widziałem też dziecko z biednego domu, które na tanich skrzypcach za 350 zł pięknie grało już po roku. Nie stać ich było na droższe, a mimo to dziecko poradziło sobie i nie ciągnie kota za ogon. Oczywiście nie można kupować tańszych niż 300 zł bo będą zbyt krzywe do grania i zbyt awaryjne.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):