Forum

19-02-2015,Od: Adam
Bardzo proszę o poradę. Mam około 2000 zł i chciałbym kupić skrzypce. W dawnych czasach chodziłem do szkoły muzycznej przez 7 lat, potem nie miałem instrumentu w rękach przez 25 lat. 3 lata temu kupiłem jakiś chiński szajs za 270 zł i od tamtej pory nie mogę się nacieszyć graniem :). Chciałbym kupić coś dobrego, ale obawiam się, że za te pieniądze lutnik nie sprzeda mi nic godnego uwagi. Dla mnie te 2000 to dużo pieniędzy i chciałbym z nich "wycisnąć" ile się da. Oczywiście później mogę dołożyć jeszcze z 500-600 zł na jakieś poprawki, albo dobry smyczek. Co Państwo byście mi zaproponowali? Pozdrawiam serdecznie.

20-02-2015,Od: Jarek
Najlepiej wpaść i wypróbować. Jakościowo wszystkie będą podobne w tym samym zakresie cenowym. Problem w tym, że każdy człowiek słyszy trochę inaczej i na co innego zwraca uwagę. Co podoba się jednej osobie może nie pasować innej i odwrotnie. To jak z wyborem partnerki. Nie da się określić parametrycznie co będzie dobre dla danej osoby, nawet jak wstępnie określi się wymagania typu wzrost, kolor włosów, wykształcenie czy zamożność. Przelotną znajomość wakacyjną, czy skrzypce uczniowskie do nauki można wybrać w miarę losowo. Jednak takiego docelowego wyboru na wyższym poziomie to raczej nie należy robić korespondencyjnie. Nawet sugerowanie jakiegoś rozwiązanie nie jest dobre i lepiej wybrać coś osobiście.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):