Forum

01-03-2015,Od: Ania
Hej:)
dopiero zaczynam nauke gry na skrzypcach, chcialam zapytac o producenta skrzypiec. Chodzi mi o firmę Bentley - wiem, że to jakaś angielska firma wyspecjalizowana w pianinach i fortepianach, ale nie znalazłam nigdzie informacji o tym czy produkuje skrzypce. Czy ktoś z Was wie coś na temat tej firmy? Produkują dobre skrzypce?

01-03-2015,Od: Ben
Żadna firma z Europy, USA, Japonii ani Australii nie produkuje fizycznie żadnych tanich instrumentów uczniowskich. Nie są w stanie uzyskać dostatecznej jakości. Dobrą jakość na tym poziomie cen mogą zapewnić tylko fabryki azjatyckie. Dlatego produkcję każdego instrumentu amatorskiego zleca się w Azji. Wystarczy zamówić kontener skrzypiec i fabryka naniesie dowolną nazwę. Może to być Bentley, Tenplay czy Janko Muzykant. Nazwy skrzypiec i gitar nie mają nic wspólnego z fabrykami gdzie są one wykonywane. Jakość zależy przede wszystkim od ceny a nie od nazwy.

01-03-2015,Od: Ania
Mhm, pytam bo dostałam te skrzypce, byly kupione w antykwariacie. Udalo mi sie wyczytać tylko tyle z tej papierowej karteczki wewnątrz. Dźwięk mają piękny :) a pytam bo, nie znam się w ogóle na producentach skrzypiec.

02-03-2015,Od: Maja
Może to firma z Malezji: Bentley Music Sdn. Bhd. Mogli kiedyś zamówić skrzypce ze swoim logo.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):