Forum

07-03-2015,Od: Adam
Pomocy. Kupiłem skrzypce za 2500 zł. Są po renowacji i mają piękny dźwięk, ale kiedy chciałem wyczyścić struny spirytusem zaciapałem się cały czarną farbą, która schodzi z podstrunnicy. Najgorzej, że zabrudziłem na czarno podstawek. Chciałbym się zapytać, czy to normalne, że maluje się podstrunnicę czarnym lakierem spirytusowym? Podstrunnica jest czarna nawet pod warstwą tej farby, chociaż różni się nieznacznie odcieniem. Strasznie mnie denerwuje, że cały czas mam pobrudzone opuszki palców czarną farbą.

09-03-2015,Od: Aga
Sam koszt renowacji to zwykle 2500 zł. To skrzypce były za darmo czy jak? Dziwne... Albo może skrzypce są za 2500 zł, a renowację zrobił gratis jakiś domorosły dłubek a nie lutnik no i są skutki. Skoro tak nie fachowo, to można się spodziewać innych konsekwencji takiej renowacji - np. rozklejenia elementów.
A swoją drogą ze spirytusem trzeba ostrożnie, bo nie może mieć kontaktu ze skrzypcami. Tylko w małej ilości na szmatkę, przetrzeć struny w kierunku podstawka, żeby nie roznieść klejącej kalafonii nad chwytnię.

09-03-2015,Od: As
Dzięki za odpowiedź. Skrzypce zostały wycenione przez dobrego lutnika na 3000 zł więc chyba to nie taka dłubanina. Mam rachunek od tego lutnika na 500 zł za ich ustawienie. Długo i cierpliwie negocjowałem cenę ze sprzedającym. Skrzypce mają swoje wady, ale pięknie grają. Porównywałem sobie w sklepie do yamahy v7 i Strunali za 1800 zł. Moje skrzypce biją te fabryczne na głowę. Oczywiście nie jestem specem, ale różnicę słychać za pierwszym pociągnięciem smyczka. Możliwe, że trzeba je będzie poprawić i doinwestować, ale liczyłem się z tym. Możliwe również, że to nie była pełna renowacja, tylko ktoś położył nowy lakier.

10-03-2015,Od: Maja
500 zł za ustawienie. Wow! To chyba z otwieraniem środka i wymianą belki basowej. Jakby 500 zł doinwestować fabryczne to też by niesamowicie ożyły.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):