Forum

07-09-2015,Od: Ola
Witam wszystkich :)
Jestem tu nowa,a w kwestii skrzypiec ZUPEŁNIE zielona. Otóż mam lat 18 i byłabym pewnie już w 100% dorosła gdyby nie jedno niespełnione dziecięce marzenie. Otóż zawsze chciałam grać na skrzypcach,ale nie było mi to dane :(
teraz nadarzyła się okazja, by móc pobierać nauki, więc mam pytanie: Jakie skrzypce na początek?
Chcę grać w domu, dla siebie, nie w orkiestrach symfonicznych, dlatego nie chciałabym wydawać majątku czy musieć chodzić po sprzęt do lutnika...

Byłam nawet w sklepie muzycznym z tym samym pytaniem. Tam zaproponowano mi EverPlay'a. Z innego źródła słyszałam o Richard Sadner.

Na co się zdecydować? Jakieś wady, zalety?

07-09-2015,Od: Jarek
Zależy od możliwości finansowych. Przeciętny poziom skrzypiec uczniowskich amatorskich to 1000-1500 zł. Im droższe tym gra się łatwiej i przyjemniej, bo są dokładniej wykonane i z lepszych materiałów. W wersji ekonomicznej wystarczą skrzypce za 400 zł, ale wówczas ważne jest gdzie się je kupuje. Jest w nich wiele rzeczy do poprawienia, a nie każdy sklep to potrafi zrobić. Im tańsze tym więcej poprawek wymagają. Everplay jest w porządku, można polecić. Sandner też, choć warto dodać że Franz Sandner jest lepszy niż Richard Sandner.

07-09-2015,Od: Ola
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Poważnie się teraz zastanawiam między EverPlay'ami z serii 6xx a Franzem Sandnerem. Nie chciałabym aby o wyborze przesądziła jedynie cena,bo to nie o to chyba chodzi ;)
Czy w przypadku któregoś z tych modeli wymagane są duże poprawki?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):