Forum

02-10-2015,Od: Dorota
Witam, kupilam dziecku 5 lat rozmiar skrzypiec 1/2 bo takie kazala kupic nam nauczycielka. Po dwoch lekcjach powiedziala nam , ze sa za duze na nasze dziecko i musze kupic mniejsze (czekam obecnie na wiadomosc od niej jaki rozmiar), ale 1/2 to ok 52 cm dlugosci skrzypce i moje takie sa , zas nauczycielka twierdzi ze Nie ma uniwersalnego rozmiaru w centymetrach jeśli chodzi o rozmiar skrzypiec. To jest zależne od firmy produkującej – różnice są do kilku centymetrów między poszczególnymi producentami. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z połówkami mającymi 52 centymetry" to jej slowa. Jestesm teraz zderorientowana kto ma racje i kto mi zwroci pieniadze za zbyt duze skrzypki dla 5latki

02-10-2015,Od: Jarek
Wpisujemy słowo "Skrzypce" do Wikipedii i mamy: "Dla potrzeb produkcji masowej, zwłaszcza koniecznej w przypadku szkolnictwa, stworzono 8 standardowych wielkości skrzypiec – podane poniżej wartości odnoszą się do długości całych skrzypiec razem z gryfem:
Wielkość Długość cm
4/4(pełnowymiarowe) 59,1
3/4 57,0
1/2 51,9
1/4 46,0
1/8 42,1
1/10 39,7
1/16 38,1
1/32 34,0
Oczywiście bywają różnice, nawet w ramach jednego modelu, ale to są +/- centymetr. Nie może być 1/2 wielkości 1/8! Tu jest tabela wiekowa, ale najlepiej zmierzyć rękę. http://skrzypce.pl/rozmiary.html

02-10-2015,Od: Aga
Wikipedia trochę zawyża rozmiar 3/4. To raczej 7/8 ma 57 cm. Reszta w miarę dobrze.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):