Forum

11-10-2015,Od: mad
czy smyczki kupowane oddzielnie posiadają jakieś opakowanie producenta? chodzi o to, jak rozpoznać czy zakupiony smyczek rzeczywiście jest tym oferowanym, a nie jakimś tanim o identycznym wyglądzie. Czy sprzedawca nie może oszukać w ten sposób. Bardzo będe wdzięczny za odp.
pozdrawiam

11-10-2015,Od: Jarek
Świetne pytanie. Oczywiście że można oszukać. Jednak tani smyczek od razu Pan rozpozna. Będzie bardzo krzywy i będzie miał liczne niedoskonałości estetyczne i wykończeniowe. Będzie problem z kształtem i naprężaniem oraz z włosiem. Tanim kosztem nie da się zrobić przyzwoitego smyczka, nawet z wyglądu. Spojrzy Pan na żabkę i będzie jakby siekierką ociosana. Każdy element jak owijka, skórka, osadzenie włosia będzie miał wygląd bardzo tandetny. To samo z resztą dotyczy całych skrzypiec. Też łatwo rozpoznać. Problem z odróżnieniem może się pojawić w zakresie 200-500 zł, ale tu też są różnice np. w wyglądzie żabki. Lepsze modele mają blaszkę z tyłu, elementy ozdobne, dokładniejsze wykończenie, lepszy kształt i sprężystość. Jeszcze lepsze są zwykle podpisane. Jeżeli chce Pan kupić taki za 5 tys zł czy droższy to już najlepiej w zaufanym sklepie specjalistycznym, ewentualnie sprawdzić go w ZPAL przed zakupem i dać do oceny muzykowi zawodowemu.

12-10-2015,Od: mad
skoro smyczki w cenach 200-500 trudno rozpoznać, to i tańsze 100-150 również?
Zapomniałem dodać, że chciałem kupić taki troszke tylko lepszy (ok 100-150) od tych najtańszych. Nie jestem ostatecznie zdecydowany bo obawiam się że sprzedawca może przysłać taki za 60zl skoro wszystkie wyglądają bardzo podobnie.
Skoro smyczki <200zł mają tak bardzo podobny wygląd, czy jest sens płacić więcej, czy nie ma różnic między smyczkiem za 60zl a za 150zl?(nie mam na mysli róznic dekoracyjnych jak wykończenie, chodzi o te ktore ze zdjęć wyglądają identycznie).


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):