Forum

11-10-2015,Od: mad
czy smyczki kupowane oddzielnie posiadają jakieś opakowanie producenta? chodzi o to, jak rozpoznać czy zakupiony smyczek rzeczywiście jest tym oferowanym, a nie jakimś tanim o identycznym wyglądzie. Czy sprzedawca nie może oszukać w ten sposób. Bardzo będe wdzięczny za odp.
pozdrawiam

11-10-2015,Od: Jarek
Świetne pytanie. Oczywiście że można oszukać. Jednak tani smyczek od razu Pan rozpozna. Będzie bardzo krzywy i będzie miał liczne niedoskonałości estetyczne i wykończeniowe. Będzie problem z kształtem i naprężaniem oraz z włosiem. Tanim kosztem nie da się zrobić przyzwoitego smyczka, nawet z wyglądu. Spojrzy Pan na żabkę i będzie jakby siekierką ociosana. Każdy element jak owijka, skórka, osadzenie włosia będzie miał wygląd bardzo tandetny. To samo z resztą dotyczy całych skrzypiec. Też łatwo rozpoznać. Problem z odróżnieniem może się pojawić w zakresie 200-500 zł, ale tu też są różnice np. w wyglądzie żabki. Lepsze modele mają blaszkę z tyłu, elementy ozdobne, dokładniejsze wykończenie, lepszy kształt i sprężystość. Jeszcze lepsze są zwykle podpisane. Jeżeli chce Pan kupić taki za 5 tys zł czy droższy to już najlepiej w zaufanym sklepie specjalistycznym, ewentualnie sprawdzić go w ZPAL przed zakupem i dać do oceny muzykowi zawodowemu.

12-10-2015,Od: mad
skoro smyczki w cenach 200-500 trudno rozpoznać, to i tańsze 100-150 również?
Zapomniałem dodać, że chciałem kupić taki troszke tylko lepszy (ok 100-150) od tych najtańszych. Nie jestem ostatecznie zdecydowany bo obawiam się że sprzedawca może przysłać taki za 60zl skoro wszystkie wyglądają bardzo podobnie.
Skoro smyczki <200zł mają tak bardzo podobny wygląd, czy jest sens płacić więcej, czy nie ma różnic między smyczkiem za 60zl a za 150zl?(nie mam na mysli róznic dekoracyjnych jak wykończenie, chodzi o te ktore ze zdjęć wyglądają identycznie).

12-10-2015,Od: Jarek
Tanie smyczki bardzo się różnią od takich za 100-150 zł. Nie może ktoś wysłać smyczka za 60 zł, bo będzie od razu widać że to okropna tandeta. Gdyby chciał Pan kupić za 500 zł, to teoretycznie można by wysłać taki za 300 zł i trudno byłoby odróżnić. Ale smyczki za 60 zł i za 150 zł są bardzo łatwo rozróżnialne. Są ogromne różnice w wyglądzie i w działaniu takiego smyczka.
Czy warto płacić więcej? Zależy od poziomu gry. Dla początkujących wystarczą takie po 90 zł. Tańsze bardzo utrudnią grę. Natomiast zawodowi muzycy grają czasem na smyczkach po 10 tys zł, a na ważne koncerty wypożyczają znacznie droższe, bo te za 10 tys zł są dla nich za słabe. Znam taki przypadek. Wszystko jest więc względne.

14-10-2015,Od: mad
czy inaczej gra się smyczkiem okrągłym i oktagonalnym, czy kształt pręta nie wpływa na grę? przy żabce wszystkie są oktagonalne.
Druga sprawa , rodzaj owijki, czy osoba
przyzwyczajona do metalowej(srebrnej) nie będzie odczuwać dyskomfortu grając na takiej rowkowej(plecionej jakby).


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):