Forum

16-11-2015,Od: Wiesław
Witam .Moje pytanie jest takie czy moge oddać do ustawienia nową ( gryf,menzura itp . żeby np. nie brzęczały struny)gitarę elektryczną ? Prosze o odpowiedz jak długo trwa takie ustawienie lutnicze ? i jak cena za usługę? Pozdrawiam

16-11-2015,Od: Jarek
Zależy jaka gitara. W przypadku taniej gitary stosuje się szybkie metody uproszczone, które są wystarczające aby uzyskać bardzo dużą poprawę. Wtedy koszt nie przekracza 100 zł, a czas maksymalnie dwie godziny. Natomiast przy droższej gitarze dokładność początkowa i stabilność drewna jest znacznie większa więc trzeba poświęcić wiele godzin żeby uzyskać jeszcze większą precyzję. Stosuje się bardziej wyrafinowane metody, wymagające dużej dokładności i czasu. Wtedy cena może dojść do 300 zł.

16-11-2015,Od: Wiesław
Gitara to Ephiphone LP MB za 1299 zł. więc nie bardzo droga .Pozdrawiam

17-11-2015,Od: Jarek
Taka gitara jest fabrycznie na tyle dobra, że zwykle walczy się już tylko o subtelności na grubość włosa. Szybkie i zgrubne metody dające spektakularny efekt w taniej gitarze, tutaj mogą dać efekt prawie niezauważalny. Trzeba by zobaczyć jak to wygląda. Czy jest o co walczyć.

18-11-2015,Od: Wiesław
To prawda , że gitara stroi ale struny są tak nisko na pierwszych progach , że karta kredytowa ledwo wchodzi.Mam wrażenie , że nawet podnosi je minimalnie do góry.Nawet przy spokojnym graniu słychac brzęczenie , na poszczególnych progach tez, sam nie chce regulować gryfu i innych podzespołów ,wydaje mi się też ,żę struny są zbyt cienkie co zauważył też sprzedawca.Odwiedze Panstwa na początku grudnia i oddam do dopieszczenia bo chce , zeby służyła w dobrym zdrowiu jak najdłużej.Pozdrawiam ,swietna robota na youtube :)


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):