Forum

29-11-2015,Od: kamil
Witam. Chciałbym zapytać się o wybór nowych skrzypiec. Na skrzypcach zacząłem się uczyć grać 8 miesięcy temu, codziennie gram po min. 2 godzinny dziennie. Mam skrzypce Ever Play, które nie są złe jednak czuję, że powinienem zakupić nowy instrument bo ten mi już nie wystarcza, miałem w rękach cudnowne skrzypce lutnicze i wiem jaka to jest różnica. Chciałbym zmieścić się w max 3000 zł. Jakie skrzypce Państwo polecają i czy Państwa zdaniem zmiana instrumentu po tak krótkim okresie czasu jest zasadna czy lepiej poczekać rok i dopiero wtedy zacząć się rozglądać?

29-11-2015,Od: Jarek
Na pewno warto mieć od początku instrument manufakturowy przynajmniej ze średniej półki. Gra się łatwiej i przyjemniej, słychać więcej szczegółów, także od strony mechanicznej jest to spore ułatwienie. Więc jeżeli jest na to budżet to czemu nie. Na skrzypcach poniżej tysiąca złotych gramy zwykle dlatego że nie ma środków na kupienie droższych. To pewien kompromis jakość/cena. Często tanie skrzypce kupuje się na próbę i jak wypadnie pozytywnie to wymienia się na docelowe.
Z manufaktur w podanych granicach polecam Cantabile, które można tu zamówić za 2650 zł. Lekka konstrukcja, drobne słoje drewna, wygodna szyjka, nośny zrównoważony dźwięk.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):