Forum

04-12-2015,Od: Radek
Poproszę Pana o pomoc. W styczniu może lutym 2016 r.chciałbym kupić gitarę elektroakustyczną w granicach maksymalnie 1000-1100 zł o szerokości na 1 progu 48 mm. Oczywiście z dobrym brzmieniem. Czy mógłby mi Pan coś polecić? Dodatkowe pytanie to: czy oferty takich gitar w Pana sklepie to zamknięta lista? Gdybym zdecydował się na jaki zakup spoza Pana oferty to czy istniałaby możliwość zakupu przez Pana takiej gitary z ewentualną poprawą jej parametrów u Pana jako lutnika ? Oczywiście zdaję sobie sprawę z kosztów zakupu i Pana pracy, które wcześniej był przelał na Pana konto. W takiej sytuacji koszt zakupu instrumentu i Pana pracy oraz przesłania zakupu do Gdyni nie powinien przekroczyć wskazanych wyżej kwot. Tym samym cena takiego instrumentu musiałaby być niestety trochę niższa.

05-12-2015,Od: Jarek
Witam, są te HB po 900 zł i Pengano po 600 zł. Innych modeli nie ma z szerokim gryfem, bo to nietypowa rzecz jak na akustyka. Każdy instrument poprawiamy przed wysyłką lub odbiorem.

05-12-2015,Od: Radek
Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłby Pan zrobić krótki filmik jak brzmi gitara HB ( np. na youtube )?

05-12-2015,Od: Jarek
Teraz nie, bo jest ogromna ilość zamówień świątecznych do obrobienia, ale w styczniu mogę zrobić. Nie ma to jednak żadnej wartości poznawczej. 90% efektu w nagraniu nie zależy zupełnie od brzmienia gitary. Więcej zależy od mikrofonów, pomieszczenia, osoby grającej, realizacji dźwięku oraz toru odsłuchowego. W gitarze dźwięk powstaje z drgań płyty drewnianej obudowanej dużym pudłem rezonansowym o odpowiednim kształcie. A w odsłuchu nagrania źródłem dźwięku jest kawałek gumy i kartonu w głośniku. Nie może to wydać takiego samego dźwięku jak gitara słuchana na żywo. Tak samo mikrofon nie przypomina głowy z uszami więc też "słyszy" inaczej. Jeżeli człowiek rozróżnia brzmienia poszczególnych gitar mimo że są zbudowane identycznie, to z pewnością dźwięk po przetworzeniu i wygenerowaniu w urządzeniu kompletnie inaczej zbudowanym niż gitara różni się o całe lata świetlne.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):