Forum

03-11-2015,Od: Krzysiek
Noszę się z zamiarem kupienia gitary elektroakustycznej do 1500 zł. Zapoznałem się z Waszą stroną i oglądałem filmiki, jestem przekonany, że zakup mnie zadowoli. Myślę o Lagu, a może coś zaproponujecie,chodzi o granie poezji i piosenki turystycznej.No i czy można dokonać zakupu na raty?

03-11-2015,Od: Jarek
Rozważałbym Ibaneza lub Craftera, tylko że do takich zastosowań przydałby się ciut szerszy gryf jeżeli gra się palcami. Przy poezji to dość często spotykana technika.

09-11-2015,Od: Krzysiek
Chcę mieć pewność, że gitara będzie sprawdzona, dlatego chcę kupić w waszym sklepie. czy prowadzicie sprzedaż ratalną?

09-11-2015,Od: Jarek
Tak, ale raty tylko przez Allegro.

15-11-2015,Od: Krzysiek
Proszę o podanie nicku z Allegro.

15-11-2015,Od: Jarek
nikl

05-12-2015,Od: Krzysiek
Proszę o przedstawienie mi różnic miedzy gitarami Ibanez PF15ECE - którą macie wystawioną do sprzedania, AW65ECE-LG i AW70ECE-NT oczywiście oprócz ceny. Jestem zainteresowany 65 i 70 czy możecie wystawić do sprzedania?

05-12-2015,Od: Jarek
Różnią się materiałami, wykończeniem oraz klasą. Wyższe klasy wykonuję bardziej doświadczeni lutnicy z selekcjonowanych lepszych materiałów. PF to podstawowa seria Performance - gitary ze sklejki świerkowej w połysku. AW to wyższa klasa Artwood z litym przodem. Model 65 cedrowy półmat, a 70 świerkowy połysk. Są wszystkie parametry na stronie Ibaneza. Świerk ma zwykle jaśniejsze czyste brzmienie, cedr ciemniejsze, bogate, robi wrażenie, ale może mieć mniejszą selektywność i czystość. Niekiedy ma nadmiar dźwięku, więc bywa lepszy do delikatnej gry. Mogę wystawić albo szybko w zwykłej przeciętnej cenie, albo można poczekać na promocje na dany model.

06-12-2015,Od: Krzysiek
No to chyba ostatnie pytanie i sfinalizujemy zakup. Model 65 jaka jest cena szybkiego wystawienia, no i kiedy planujecie promocje?

06-12-2015,Od: Jarek
Aktualna cena katalogowa: 1581 zł, w promocji zwykłej 1398 zł. Tu jest oficjalny katalog: http://www.ibanezguitars.pl/fileadmin/downloads_brands_pl/ibanez//Cennik%20Ibanez%202015.pdf
Można upolować promocję specjalną jeszcze taniej, ale to nie ja o tym decyduję tylko producent i dystrybutor. Nie jest to planowane tylko pod wpływem impulsu marketingowców, więc nie można zapytać kiedy. W handlu można spotkać także tańsze wersje ze zwrotów lub niepełnowartościowe B-Grade (często sprzedawane jako normalne)

06-12-2015,Od: Jarek
Promocję zwykłą możemy zrobić. W przypadku Allegro dojdą opłaty i prowizje 46 zł, czyli wyjdzie 1444 zł. Oczywiście już ze strojeniem i regulacją.

07-12-2015,Od: Krzysiek
Cena 1444 zł jest do przyjęcia, proszę więc wystawić na Allegro i finalizujemy zakup. :)

07-12-2015,Od: Krzysiek
Oczywiście chodzi o model AW65ECE-LG.

10-12-2015,Od: Jarek
OK, ale jeszcze kilka dni potrzebuję, bo się straszny zator zrobił. Mikołaje zamawiają ogromne ilości instrumentów. Pracuję w weekend i każdy dzień po 20 godzin więc niebawem nadrobię.

10-12-2015,Od: Krzysiek
Czekam z niecierpliwością, a po zakupie gitary chciałbym kupić futerał piankowy EVER PLAY.

01-01-2016,Od: Krzysiek
Proszę o wystawienie na Allegro gitary AW65ECE-LG.

01-01-2016,Od: Jarek
Oto link: http://allegro.pl/show_item.php?item=5897427785
Przepraszam za opóźnienie, ale dopiero teraz zdążyłem zrobić opisy, zdjęcia i na spokojnie regulacje i tuning. Przed Świętami to było dosłownie tornado. Praca które normalnie trwa kilka miesięcy musiała być wykonana w dwa tygodnie ze względu na szturm Mikołajów.

05-01-2016,Od: Krzysiek
Dziękuję, dziękuję, dziękuję za profesjonalizm jest to co chciałem. Teraz jeśli możecie proszę o wystawienie futerału piankowego EVER PLAY.

05-01-2016,Od: Jarek
Futerały będą dopiero za 2-3 miesiące. Są dostępne pokrowce ocieplane po 60 zł.

23-05-2016,Od: Krzysiek
Z gitary jestem zadowolony, ale od samego początku mam problem z wbudowaną elektroniką, a dokładnie to z tunerem. Bardzo długo jest przetwarzany dźwięk, trwa to parę sekund. Jest to bardzo uciążliwe jeśli potrzebuję szybkiego dostrojenia gitary. Już po włączeniu przetwornika każda dioda zaświeca się po paru sekundach. Były momenty, że wszystko było ok. Nie reklamuję gitary lecz tylko przetwornik. Może coś pomożecie.

24-05-2016,Od: Jarek
Może to jest objaw słabej baterii. Proponuję spróbować na nowej baterii dobrej jakości, czyli firmowa alkaliczna 6LR61 lub litowa ER9V. Cynkowo-węglowe 6F22 są znacznie słabsze. Druga sprawa, szczególnie z lepszych gitarach, to rezonans między strunami który myli tuner. Najlepiej wytłumić ręką inne struny i pobudzać tylko jedną. Przy cienkich strunach lepiej sprawdza się powtarzalne brzdąkanie, a przy grubszych dłuższy dźwięk, bo układ potrzebuje zbadać stabilną próbkę kilkunastu okresów sygnału.

24-05-2016,Od: Krzysiek
Przepraszam chyba się nie rozumiemy, po kupieniu gitary zamontowałem nową baterię i zanim do Was napisałem wymieniłem baterię bo również myślałem, że przyczyna leży w baterii. Tłumaczę, przetwornik po włączeniu analizuje testowo wszystkie ledy zbyt długo. Chyba wie Pan o co chodzi. Moim zdaniem nie funkcjonuje prawidłowo, ponieważ miałem możliwość porównania. To co Pan tłumaczy nijak nie ma się do rzeczywistości. Tu nie chodzi o rezonans. Jeśli nawet jakowyś występuje to tuner mimo wszystko i natychmiast powinien wskazać niedostrojenie albo błędny dźwięk. Chodzi mnie o to, że tuner analizuje dźwięk zbyt długo po pobudzeniu struny. Tuner powinien mi wskazać natychmiast czy strunę należy podciągnąć czy poluzować albo dźwięk właściwy czyli zielony led. To trwa zbyt długo.

24-05-2016,Od: Jarek
OK, staram się pomóc. Jeżeli auto nie jedzie, to nie zaczynamy od wymiany silnika, tylko od sprawdzenia czy jest paliwo w baku. Jak wykluczymy rzeczy najbardziej prawdopodobne, to będzie wiadomo, że nastąpiła awaria. Niezwykle rzadki byłby to przypadek z tak dziwnym objawem.
Każdą elektronikę sprawdzam, więc jeżeli nic nie budziło zastrzeżeń, to znaczy że było sprawne. Inaczej bym nie wysłał. Jeżeli Pan pisze, że po włączeniu układ testuje diody, to ledowe tunery zwykle tak są zaprogramowane. Mam tuner typu klips i też zanim pozwoli stroić, to trwa kilka sekund. Także rozpoznanie dźwięku nie jest natychmiastowe. Owszem są tunery szybsze i wolniejsze. Ten pewnie do szybkich nie należy. Podałem sposób jak przyspieszyć działanie. Świeża bateria dobrej jakości pomaga, dość mocne uderzenie jednej struny z wytłumieniem pozostałych, dłuższy dźwięk na grubych strunach. Przy niskich tonach przejścia sygnału przez zero nie są tak częste, a liczenie tych przejść służy obliczeniu częstotliwości. Im wolniej działa układ tym zwykle dokładniejszy będzie wynik. Mam tunery bardzo szybkie Cheruba, ale gołym uchem słychać, że się mylą i dają zielone światło, podczas gdy powinny jeszcze się zastanowić, bo nie jest idealnie. Ten tuner widocznie zaprogramowano na większą dokładność i może dlatego dłużej myśli. Albo sam algorytm nie jest zbyt optymalny. Mogę Panu podesłać dość fajny i szybki klips, to będzie sprawniej. Nie ledowy tylko z wyświetlaczem.
Natomiast z tym tunerem wbudowanym, to określenia wolno/szybko niewiele mówią. Przypominam o wyjmowaniu kabla z gitary, bo włożony rozładowuje baterię. Proszę sprawdzić stoperem na nowej baterii dobrej jakości ile to trwa. Jeśli do 2 sekund, to jest w normie, podobnie jak w innym egzemplarzu tego samego typu. Jeżeli 6 sekund, to jest awaria i trzeba przesłać do serwisu.

25-05-2016,Od: Krzysiek
Dziękuję za ofertę klipsa, ale mam dość dobrego i korzystam z niego. No ale posiadam coś co uważam, że nie funkcjonuje właściwie. Problem był gdy zapomniałem klipsa. Czas testowania trwa ok 2 minut zanim można przystąpić do strojenia, a przy strojeniu 4-6 sekund.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):