Forum

05-01-2016,Od: Marek G
Witam. Bardzo. prosze o podpowiedzenie. mi. jak dziecko. 11 lat przygotowac. do nauki gry na skrzypcach. (Dziecko chce grac. na skrzypcach) I jakie skrzypce. kupic. Pozdrawiam. Marek

05-01-2016,Od: Jarek
Witam, Dziecko trzeba uprzedzić że to delikatny instrument i wymagający sporo cierpliwości, ale też fascynujący i wcale nie taki trudny jak niektórzy twierdzą.
Skrzypce rozmiar 3/4, chyba że wzrost powyżej 156 cm, to wtedy pewnie 4/4. Model zależnie od budżetu domowego. Im droższy tym łatwiej się gra. Przeciętny poziom amatorski to 1000-1500 zł. Dolna półka instrumentów zdatnych do grania to 350-600 zł. Taniej nie może być, bo będą zbyt krzywe, fałszujące, nietrwałe i utrudniające grę. Można uczyć się z internetu i podręcznika "Skrzypcowe ABC", ale dobrze jest wziąć kilka lekcji od czasu do czasu żeby nie utrwalić jakiegoś błędu.

26-05-2016,Od: sisi
Witam

Mam zamiar zakupic skrzypce dla dziecka 8 lat, ktore uczy sie nauki od trzech lat do tej pory na pozyczonym sprzecie. Dziecko radzi sobie bardzo dobrze ma wyczucie do intrumentu i chce sie uczyc dalej. Moje pytanie brzmi: jakie skrzypce zakupic? myslalm, o skrzypcach Hofnera, czy moze mi pan polecic dobra strone internetowa?

Dziekuje za odpowiedz:)
Pozdrawiam.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):