Forum

05-01-2016,Od: Marek G
Witam. Bardzo. prosze o podpowiedzenie. mi. jak dziecko. 11 lat przygotowac. do nauki gry na skrzypcach. (Dziecko chce grac. na skrzypcach) I jakie skrzypce. kupic. Pozdrawiam. Marek

05-01-2016,Od: Jarek
Witam, Dziecko trzeba uprzedzić że to delikatny instrument i wymagający sporo cierpliwości, ale też fascynujący i wcale nie taki trudny jak niektórzy twierdzą.
Skrzypce rozmiar 3/4, chyba że wzrost powyżej 156 cm, to wtedy pewnie 4/4. Model zależnie od budżetu domowego. Im droższy tym łatwiej się gra. Przeciętny poziom amatorski to 1000-1500 zł. Dolna półka instrumentów zdatnych do grania to 350-600 zł. Taniej nie może być, bo będą zbyt krzywe, fałszujące, nietrwałe i utrudniające grę. Można uczyć się z internetu i podręcznika "Skrzypcowe ABC", ale dobrze jest wziąć kilka lekcji od czasu do czasu żeby nie utrwalić jakiegoś błędu.

26-05-2016,Od: sisi
Witam

Mam zamiar zakupic skrzypce dla dziecka 8 lat, ktore uczy sie nauki od trzech lat do tej pory na pozyczonym sprzecie. Dziecko radzi sobie bardzo dobrze ma wyczucie do intrumentu i chce sie uczyc dalej. Moje pytanie brzmi: jakie skrzypce zakupic? myslalm, o skrzypcach Hofnera, czy moze mi pan polecic dobra strone internetowa?

Dziekuje za odpowiedz:)
Pozdrawiam.

26-05-2016,Od: Jarek
Dzień dobry, Nie wiem co napisać, bo głupio się chwalić lub samego siebie polecać. Moje doświadczenie z Hofnerem jest takie, że kilka razy kupiłem te skrzypce w autoryzowanym salonie. Mimo karteczki "Hofner Setup Quality Card" skrzypce były wyregulowane hmmm... może nie fatalnie, bo bywa gorzej, ale kiepsko. A nie był to wcale najtańszy model. Kolejne egzemplarze też nie najlepiej. Jednak po zrobieniu korekt wprowadziłem je do sprzedaży, bo potencjał muzyczny mają całkiem dobry w stosunku do ceny. Ważna uwaga: piszę tu o tanich modelach AS... czyli Alfred Stingl by Höfner. To chińskie skrzypce firmowane przez Hofnera zwykle od 500 zł do około 1200 zł. Kilka modeli.
Zupełnie inne są modele serii H. Popularny H5 za ok. 1500 zł ma już chyba napis made in Germany, co oznacza że maszyna CNC wycina górę, dół i gryf ze ślimakiem w Niemczech, a cała pracochłonna część jest robiona w Chinach. 100% niemieckie modele to już ceny blisko 10 tys zł. Więc pytanie o jakiego Hofnera Pani chodzi? I jaki rozmiar? Mogę coś przygotować. Ewentualnie można rozważyć inny model jak Antyk czy Sonata. Ciekawe jaki ten sprzęt pożyczony był. Są jakieś dane? Żeby nie dobrać gorszych niż były.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):