Forum

28-05-2016,Od: Ania
Witam! Chciałabym zakupić jakieś dobre skrzypce manufakturowe. Gram prawie 7 lat, także troszkę już doświadczenia mam. Cenowo szukam raczej modeli od 1300 zł do 1900 zł. Chodzi mi również o skrzypce do gry amatorskiej. Mogłabym prosić o radę w kwestii takiego zakupu? Z góry dziękuję.

28-05-2016,Od: Jarek
Jeżeli mają być w miarę standardowe, przewidywalne, dobrej jakości to Yamaha V5SC się sprawdzi lub Sandner CV-4. Natomiast jeśli bardziej ciekawe, intrygujące brzmienie to może Modena.

29-05-2016,Od: Ania
Zainteresowały mnie skrzypce Modena, tylko że nie mogę znaleźć nigdzie ich specyfikacji i ogólnie szerszych informacji...Dałoby się coś z tym zrobić? Albo jakby Pan po prostu by mi je napisał to byłabym bardzo wdzięczna.

29-05-2016,Od: Jarek
W zasadzie specyfikacja większości skrzypiec z wyjątkiem najtańszych jest taka sama. Typowa długość to 59 cm, wierzch robi się ze świerku, natomiast boki, tył, szyjka ze ślimakiem z klonu (jawor). Podstrunnica, kołki i podbródek z hebanu. Różnice między modelami polegają na dokładności obróbki, oraz jakości drewna. Cenne jest drewno selekcjonowane akustycznie, rosnące powoli w trudnych, ale stałych wyżynnych warunkach, długo sezonowane na wolnym powietrzu. Są to rzeczy trudne to porównania i wyspecyfikowania.
Większość informacji jest w opisie. Jest to instrument w stylu włoskim, ma interesujący lakier z lekko postarzanym przodem i przecieranymi krawędziami, struny nylonowe, ciepły dźwięk. Smyczek z włosiem naturalnym, futerał prostokątny na dwa smyczki z higrometrem w komplecie. Ręczne malowanie, więc widać drobne niedoskonałości. Instrument zwykle starcza na okres gimnazjum.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):