Forum

14-07-2016,Od: Artur
Witam, mam możliwość zakupienia "ponoć" nieużywanego akustyka LAG DT66D za około 350 zł, czy ta gitara jest w miarę porządnym sprzętem, czy lepiej zainwestować w coś innego. Gram amatorsko, przeważnie rock i blues. Z góry dziękuję za informację.

15-07-2016,Od: Jarek
Witam, Jeżeli nieużywanego to ile czasu leżał? Nieużywane będą raczej w gorszym stanie niż używane, bo się rozsychają zimą. Właśnie kupiłem taką nową gitarę do testów. Fabrycznie jest niestety dość twarda, a nie da się jej łatwo zmiękczyć, bo progi są nierówne, niektóre wystają poza linię innych, więc bez szlifu się nie obejdzie. Jest to w zasadzie stan typowy dla wszystkich tanich gitar. Po prostu tanie drewno zmienia kształty i wymiary już po produkcji. Producenci robią spory zapas wysokości strun, aby nawet po lekkim zwichrowaniu gitara była nadal używalna. Ruchy drewna też powodują wypaczanie lub wysuwanie progów. Dobra wiadomość jest taka że ten model bardzo mi się podoba pod względem estetyki i nieźle brzmi. Ma potencjał i po korektach będzie OK. Mogę taką nową gitarę przygotować i sprzedać już wyregulowaną. Natomiast nie odpowiem na temat tej używanej, bo nie wiem jaki egzemplarz się trafił. Jedne są bardziej pokrzywione, inne mniej, ale zawsze jest co poprawiać. U mnie w zasadzie nie wypuszczam żadnego instrumentu poniżej tysiąca złotych jeżeli nie dotknę go pilnikiem. Czasem schodzi ponad godzina na korekty. Takie gitary ze zwykłych sklepów i salonów są oczywiście w normie, po kontroli lutniczej, ale norma na tą klasę jest baaardzo szeroka i tolerancyjna. Tanie instrumenty bez korekt są zawsze niewygodne do grania lub brzęczące. Takie gitary przy których mam stosunkowo najmniej pracy to Cort i niekiedy Yamaha. Cort ma jeszcze tą zaletę, że za 700-800 zł jest przód z litego drewna a nie sklejka jak w innych.
Niebawem będą też z litym przodem Pengano z szerszym gryfem pod fingerstyle, dla osób o dużych dłoniach i grubszych palcach, oraz dla osób przesiadających się z klasyka na akustyka.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):