Forum

18-08-2016,Od: Mirek
Rozważam...rozważam...
I dochodzę do wniosku, że dojrzewam do kupna jednej z dwóch modeli Ibanez'a ...tym bardziej, że wkrótce mam urodziny :-)

A więc proszę mi pomóc dokonać wyboru pomiędzy Ibanez Artwood AC2040 OPN albo IBANEZ AW54CE.

Mile widziane ceny w/w modeli.

Pozdrawiam

19-08-2016,Od: Jarek
AC2040 to mniejsze pudło i specyficzny dźwięk bardziej pasujący do zastosowań typu folk, blues. Brzmi bardziej druciasto, banjowato, pudełkowo niż Dreadnought, co nie znaczy źle. Wiele osób to lubi. Menzura jest tu krótsza, a gryf i 2 mm szerszy, więc pasuje też do technik z palcowaniem fingerstyle i technik klasycznych. Natomiast AW54CE jest bardziej typowym głośnym akustykiem z dużym pudłem o pełnym brzmieniu z lepszym basem. Jednak jak dla mnie mahoniowe topy nie brzmią tak ładnie jak świerkowe. Oczywiście kwestia gustu, ale większość przodów także w skrzypcach robi się ze świerku. Jakaś jest tego przyczyna. Mahoń jest dla tych, którzy wybierają bardziej oczami niż uszami, bo jest to ładne. Polecałbym także cedr, bardzo często spotykany w hiszpańskich klasykach, dający ciepłe, bogate brzmienie, czyli model 65 o którym wcześniej wspominałem. http://allegro.pl/show_item.php?item=6424931362


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):