Forum

19-09-2016,Od: Marcin
Witam.
Chciałbym przesiąść sie po kilkunastu latach samodzielnej nauki amatorskiego pogrywania na gitarze klasycznej kupionej za niewielkie pieniądze na elektroakustyka z przedziału 1000-2000. Brzmienie mojego pudla juz mnie nie cieszy :)Poczytałem, pooglądałem na Youtube Pana fachowych wypowiedzi bez owijki w bawełnę :)i poproszę o doradzenie w co celować. Czy u Pana można kupic także inne gitary oprócz tych ze strony czy allegro ? Tam znalazłem Ibaneza AW65 z przetwornikiem który wydaje sie być fajną gitarką. Czy posiada Pan doświadczenie z gitarami Takamine GD20CE-NS (ok1600) czy GD71CE-NAT (ok1900)czy taniutkiego GD11MCE-NS(do1200) całego z mahoniu. O takamine naczytalem sie dużo pochlebnych opini. Można je jakos porównać z Ibanezem. Osobiście najbardziej podobaja mi sie naturalne kolory w pełni matowe. Czy gitara cala z mahoniu to dobry wybór np Ibanez AW54CE ? Kilkakrotnie słyszałem też żeby dozbierac do 3000 i kupić Furcha D40 z przetwornikiem który brzmieniowo bije inne o głowę. Poproszę o poradę.

19-09-2016,Od: Jarek
Nie mam dużego doświadczenia z drogimi modelami, ale na pewno jest zależność jakości od ceny. Można się spodziewać że droższe będą lepsze. Natomiast mahoń ładnie wygląda, ale to nie jest topowy materiał na przody pod względem muzycznym. Króluje świerk, a do cieplejszych brzmień także cedr. Tego bym się trzymał. Z drugiej strony Martin potrafi zrobić świetnie grającą gitarę także ze sklejki za 3-4 tys zł, więc pewnie i mahoń da się dobrać taki żeby grał. Ale to lepiej samemu posłuchać na żywo. Każdy ma inne upodobania i inaczej odbiera dźwięk. Technicznie każda z tych gitar powinna być dobra, a co się spodoba, to już kwestia gustu.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):