Forum

24-09-2016,Od: Marcin
Witam. Moje pytanie odnosi się do ceny ukulele sopranowego firmy Ever Play model 2130. U Pana na allegro to cena bagatela 250 zł ! W sieci można znaleźć ten sam model za cenę 169 zł . Rozumiem, że robi Pan potrzebne korekty, ale znam też sklep, który robi to samo ( nie będę podawał nazwy), przygotowuje, wprowadza odpowiednie korekty, aby grało się lepiej i wygodniej. Może mi Pan wytłumaczyć skąd aż tak duża różnica w cenie ? Pozdrawiam Marcin

24-09-2016,Od: Jarek
Jeszcze jedna ważna sprawa: Spotkałem się wiele razy z tym, że duże salony traktują internet trochę jak outlet. Spychają towary ze zwrotów, wystaw, produkty które się nie spodobały klientom stacjonarnym, zleżałe. Czyli generalnie puszczają po niskich cenach towar z selekcji negatywnej.
U mnie jest odwrotnie. Ponieważ nie mam klasycznej wystawy, gdzie setki osób dotykają, próbują, przebierają instrumenty, wybierają najlepsze rodzynki z ciasta, to nie mam też takich spadów do wypchnięcia na internet. Wiadomo, że egzemplarze są różne. Ja robię do zamówień zdalnych oprócz poprawek także selekcję pozytywną, a wyprzedaże sztuk mniej udanych robię na miejscu i czasem na olx z wyraźnym zaznaczeniem przeceny lub jako sprzęt używany. To wszystko także robi różnicę. Gdy kupuje się telewizor czy pralkę, to ceneo jest świetnym doradcą. Z instrumentami jest kompletnie inaczej. Jakość tego samego modelu różni się diametralnie w zależności od sklepu i zależy od ceny. Trzeba pamiętać że tani instrument fabryczny to tylko półprodukt. Kupimy taniej, to zwykle trzeba lecieć do lutnika na poprawki.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):