Forum

12-10-2016,Od: Patrycja
Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie do skrzypiec Verona Violin Custom 3/4.
Przymierzamy się do kupna większych skrzypiec (do tej pory dziecko uczyło się na Everplay 1/4 i nauczyciel uznał, że juz raczej trzeba kupić 3/4. Przymierzaliśmy Pengano S Light, jednak nauczyciel stwierdził, że są dość ciężkie. W związku z tym moje pytanie, czy Verona Violin Custom są lżejsze? Czy poleciłby je Pan dla dziecka 8 lat?

12-10-2016,Od: Jarek
Dzień dobry, Zależy od egzemplarza. To ręczna robota i naturalny materiał. Raz wyjdzie grubszy raz cieńszy. Te cięższe przeważnie dłużej się rozgrywają. Dobrze chodzą nawet na twardszych strunach. Te lżejsze łatwiej pobudzić do drgania, ale są bardziej kapryśne i awaryjne. Jak we wszystkim potrzebny jest złoty środek. Za lekkie też nie są dobre. Te Verony które mam na miejscu ważą 444g. i 455g., a dla porównania wyższy model Salvatini 490g. i też brzmi całkiem nieźle. Czasem połówka waży 430g, więc te Verony akurat dość lekkie jak na swój rozmiar. Jeśli ktoś takie preferuje to będą dobre. Co najwyżej jak się rozegrają, to struny lepsze dokupić. A taki zasadniczy przeskok jakościowy to już trzeba magiczne tysiąc zł przekroczyć.

13-10-2016,Od: Patrycja
Dziękuję,. To byśmy się zdecydowali na Salvatini. Bardaiej podobają nam się ciemne. W opisie dot. Antonio Salvatini Seria 7 Jasne jest informacja, że są lekkie. Czy te ciemne również?

13-10-2016,Od: Jarek
Bywają bardzo różne. Mogą się różnić ciężarem o 20%. Jak minie gorący okres, to można poprosić magazyn dystrybucyjny o zważenie.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):