Forum

13-10-2016,Od: Kamil
Witam
Chciałem spytać co to za skrzypce "Universe of Music". Znalazłem takie ogłoszenie na OLX:

https://www.olx.pl/oferta/4-4-skrzypce-naturalne-drewniane-lutnicze-niemiecka-jakosc-CID751-IDhZXuB.html

Nawet nieźle wyglądają ale gdzieś przeczytałem, że to jest STAGG a te ogłoszenia są ściemą. One są tyle warte? Bo widziałem już Staggi na Aledrogo czy nawet w sklepach muzycznych sporo taniej. To nie jest zadne oszustwo?

13-10-2016,Od: Kosmo
Oj tam, oj tam, zaraz oszustwo. Może nie tak ostro. Po prostu agresywny marketing. Widać są tyle warte skoro ludzie tyle za nie płacą. Faktem jest, że tej jakości skrzypce można kupić taniej, ale w granicach normy. Niektórzy piszą przesadnie, że to jak reklamowanie tombaku jako złota, lub szkła jako diamentu, ale to spora przesada. To nie jest dno kompletne, tylko jednak poziom ciut powyżej.
"Universe of Music" to oczywiście nie jest żadna firma ani marka. To hasło reklamowe belgijskiej firmy Stagg. Taki slogan. Produkcja chińska dość niskiej jakości. Żadne tam lutnicze, żadne niemieckie, tylko fabryczne wielkoseryjne. Tekst: "Podstrunnica z drewna hebanowego jest bardzo wytrzymała na ścieranie pod palcami, dzięki czemu skrzypce mogą służyć przez wiele lat." słowo w słowo skopiowany z opisu lepszych skrzypiec. Na zdjęciu widać, że podstrunnica jest pomalowania na czarno, nie widać struktury drewna, wyraźnej krawędzi prożka, więc nie jest hebanowa. Chyba, że wysyłają lepsze niż te ze zdjęć. Raczej bywa odwrotnie. Widać na zdjęciach różnie niedoskonałości elementów. Dość ładny podstawek, ale trudno ocenić kąty, ustawienie i wygodę gry. Smyczek też nie jest z samego dna, bywają gorsze. Stagg 10 lat temu był w miarę niezły, ale ostatnio trochę podupadł. Jeszcze modele EF, które na prawdę mają heban są w miarę, ale nie te ze zdjęć.
Na Allegro sprzedaje ta sama osoba. Wszystko niby hiszpańskie, niemieckie, lutnicze. Z komentarzy widać, że nie jest to oszust i że kupującym nie przeszkadza zbytnio naginanie opisu i tytułu. Albo po prostu nie zorientowali się, że jest trochę inaczej i że "Universe of Music" nie istnieje. Przeczytajcie sobie małe literki pod logiem Stagg: https://www.google.pl/search?q=stagg+logo Ale czy to powód do oskarżania o oszustwo? Po prostu dobry handlowiec i tyle.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):