Forum

03-01-2017,Od: Mariusz
Witam mam zamiar zakupic u pana gitare Pengano pf30 z czerwono czarną łezką czy są. Chce zacząć gre na gitarze a mam szerokie palce czy ta gitara była by odpowiednia? I czy ma ładne brzmienie ? Pytam bo wydanie 700zl to jak dla mnie duzo pieniedzy a osobiscie raczej nie bede w stanie dojechac i samemu jej posłuchac dodam ze oglądałem filmik na yotube i brzmienie było ładne !

04-01-2017,Od: Jarek
Brzmienie to kwestia gustu. Nie odpowiem czy kolor zielony jest ładny. Dla mnie akurat tak, a dla innej osoby może być ohydny. Podobnie jest z brzmieniami. Jedno co mogę podpowiedzieć to fakt, że 99% kupujących uznaje to brzmienie za dobre w tej klasie cenowej. Oczywiście lite drewno trzeba rozegrać ze dwa miesiące przed ostateczną oceną.
Słuchanie nagrań nie ma żadnego sensu, bo nie słucha Pan gitary, ani drgającej płyty drewnianej obudowanej charakterystycznym kształtem, tylko jakiegoś krążka z gumy i kartonu w kanciastej obudowie głośnika. To nie wydaje takiego samego dźwięku. Jeśli między identycznie zbudowanymi gitarami słychać różnicę na żywo, to słuchanie głośników lub słuchawek kompletnie zmienia odczucia. Do tego dochodzą inne zniekształcenia nagrania zależne od akustyki pomieszczenia, techniki muzyka, strun, mikrofonów które działają inaczej niż uszy, toru nagraniowego, realizacji dźwięku, przetwarzania cyfrowego i analogowego. Z nagrań niczego się nie dowiemy poza faktem że instrument działa i gra. Odsłuch trzeba robić na żywo. Nawet to czy słuchamy instrumentu z góry jako osoba grająca, czy z przodu jako słuchacz, też robi sporą różnicę.
Na szczęście w przypadku tej gitary i tak nie ma żadnej innej możliwości. Wszystkie inne tanie akustyki mają wąskie gryfy, więc na duże dłonie i grubsze palce jest albo taka, albo żadna. To znakomicie ułatwia podjęcie decyzji :-)


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):