Sklep
09-08-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
ja mam jeszcze inny sposób. Spróbuj naśladować ręką jojo tak żeby nadgarstek się zginał, ale ręka była rozluźniona. Mój nauczyciel mówi że przy graniu na skrzypcach trzeba też chodzić na basen po to aby ''potrenować'' rozluźnianie mięśni
09-08-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
w końcu jadę do Zakopanego!!!!!(w niedzielę) czy dużo górali tam gra na skrzypcach, a dokładnie gdzie ich można zobaczyć???? Ola?????? :P
09-08-2007, Od: Ola
Odpowiedz
iwona, wogóle się tym nie przejmuj, tylko ćwicz jak Ci nauczyciel każe!! Bo KAŻDY ma takie problemy, a za 2 tygodnie sama powiesz" boże jakie to było łatwe!! mi też sztywniał nadgarstek i miałam taki sposób. Kładziesz łokieć na stole i zmuszasz rękę, żeby tylko nadgarstkiem ruszała. Albo stoisz przed lustrem i pilnujesz żeby nic się nie ruszało przy grze tylko nadgarstek. Po kilku dniach zobaczys efekty. choć wiem, że na pocżatku to niełatwe.3maj się!!
09-08-2007, Od: Iwona
Odpowiedz
Ja kupiłam Verone z tej strony. Nie są niesamowicie drogie i podobno da się na nich grać. Tzn tak twierdzi osoba, która mnie uczy.
a teraz ja mam pytanie: Czy trzymanie i prowadzenie smyczka jest az tak niesamowicie trudne czy ze mną jest coś nie tak, że nie chce mi się zginać nadgarstek, a jak już się zegnie, to rozwala mi się układ palców na smyczku. I jakie macie techniki trzymania smyczka? Bo sprawdzalam kilka źródeł i co jedn to inaczej:(
09-08-2007, Od: edzia
Odpowiedz
mam 18 lat - troche pewnie duzo jak na rozpoczynanie nauki gry na skrzypcach, ale naprawde napaliłam sie na to:) wczesniej uczylam sie grac na keyboardzie a pozniej na gitarze - z zadnym instrumentem nie mialam problemu, wiec jak myslicie - warto w ogole zaczynac?! no i jakie skrzypce najlepiej kupic, by nie byly niesamowicie drogie, ale dalo sie na nich grac:) prosze o pomoc:)
09-08-2007, Od: Ola
Odpowiedz
A tam dla mnie są trudne.:) zależy co i jak sie chce grać:P
31-07-2007, Od: Justyna123123123
Odpowiedz
Powtarzam moje pytanie i proszę o odpowiedz...Czy jeśli kupuję kalafonie to powinnam zwracać uwagę na to czy jest ona jasna czy ciemna??? Ma to jakiś wpływ na dzwięk???PROSZE O ODPOWIEDZ:)
08-08-2007, Od: Cicha
Odpowiedz
Zazwyczaj to nie ma znaczenia. Kupuj droższą i lepszą jakościowo!
31-07-2007, Od: Justyna=)
Odpowiedz
Ja mam skrzypce fabryczne i jak gram pozycje to tak jakoś strasznie piszczy, od czego to zależy. I nie wiem może ja mam tylko takie wrażenie że moje struny są bardzo takie jakby twarde i strasznie napięte. Sama nie wiem. A wracając do tych Azjatów no to też mi sie to znudziło a wie może ktoś co to za utwór bo mi się podoba a nie znam nazwy...http://pl.youtube.com/watch?v=oLWjvKvZYdg&mode=related&search=
08-08-2007, Od: Cicha
Odpowiedz
Fabryczne skrzypce zazwyczaj piszczą.Może wymień struny, ale nie sądze żeby pomogło!
08-08-2007, Od: Gosia
Odpowiedz
Ja nigdy nie grałam na skrzypcach ale moja siostra tak! Fajny instrument. Trudno się gra?
03-08-2007, Od: Justyna=)
Odpowiedz
No to znacie jakieś programy do pisania nut???
06-08-2007, Od: skrzypek20@interia.pl
Odpowiedz
najlepszy program to sibelius
05-08-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Ja jestem :p, ale nie mam pojęcia o żadnym takim programie...
05-08-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
ja dopiero jadę za tydzień.niestety skrzypiec nie biorę
05-08-2007, Od: Justyna=)
Odpowiedz
Chyba wszyscy są na wakacjach bo nikt nie pisze...:P
02-08-2007, Od: Metalowa
Odpowiedz
olimpia:dzieki za wszystko:)
01-08-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
ttp://www.paganiniclub.e-nuty.pl/skrzypce/ened.html
01-08-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
metalowa::: jest taki program na www.paganiniclub.com (o ile adres nie jest zły :P) i tam chyba można coś ściągnąć
01-08-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
Justyna, może skrzypce nie są nastrojone??? może za nerwowo grasz w wyniku czego powstają takie dźwięki
01-08-2007, Od: Justyna=)
Odpowiedz
Do Metalowa: Ja na komputer nie znam:/
01-08-2007, Od: Metalowa
Odpowiedz
a znacie jakies programy do nauki na skrzypcach <na kompa oczywiscie>:)
31-07-2007, Od: Ola
Odpowiedz
Oczywiście Justyna:) sorki za literówki, za szybko piszę.
na pewno sporo pomogą dobre strunki.Ale skrzypce fabryczne mają też nieco grubszą szyjkę i może dlatego Ci tak niewygodnie naciskać struny. może podstawek ma w złych miejscach cięcia?? nie wiem.... bo miałam ten problem co Ty , dopóki nie kupiłam nowych skrzypiec:) pzDro
31-07-2007, Od: Justyna=)
Odpowiedz
Do Ola: La campanella:))
31-07-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Justyna, moje też piszczą, a struny to mam z tytanu chyba :)...wydaje mi się, że tak jest we wszystkich skrzypcach fabrycznych. Raz pani dała mi utwór do zagrania na jej skrzypcach. Moje palce były w niebie...:) na uparte skrzypce chcące udawać trąbkę (moja struna D...) są sposoby przesadnie mocnego dociskania strun i staranie się wydobyć jak najładniejszego dźwięku spod smyczka.
31-07-2007, Od: Ola
Odpowiedz
To jest La camanella:) Liszt napisał na ten temat etiudę na fortepian:) piękny utwór.
31-07-2007, Od: Justyna=)
Odpowiedz
Ach no i co zrobić jak dzwięk skrzypiec przypomina dzwięk trąbki:-/chyba wiecie o co mi chodzi, moja koleżanka ma taki problem a ja nie wiem jak jej pomóc:]
31-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
ja mam jasną Stagg i jest ok. A co do azjatów zaczyna mnie to juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuż wkurzać że tylko paganini itd.
grają na chińszczakach(skrzypce made in china ) i piszczą jak myszy na strychu
to okropne już się zrobiło, mogli by pokazać coś innego
31-07-2007, Od: Ola
Odpowiedz
Justyna, ktoś mi powiedział, że ciemne lepiej brzmią. Nie wiem jak się to sprawdza do ogółu, ale moja jasna jest beznadziejna;) Martyna, takich azjatyckich genialnych dzieci jest w necie mnóstwo nie ma co na to wogóle patrzeć.
31-07-2007, Od: Martyna
Odpowiedz
http://pl.youtube.com/watch?v=tw0Ua7TRi6c&mode=related&search=
31-07-2007, Od: Kajka
Odpowiedz
Wiesz, ja kupiłam ciemną i wogóle nie zwróciłam uwagi na kolor. Ne cenę raczej...
30-07-2007, Od: ?
Odpowiedz
kurcza dosc ze mi klawiatura nawala to jeszcze mi sie wszystko skasowalo co napisalam na temat skrzypiec ale dobra potrzebujesz pulpit na nutz aby i sie dobrze gralo, zeberko pod skrzypce aby ci si nie skrzywil kregoslup i kalafonie zeby ci sie smyczek nie slizgal. to strona na ktorej znajdziesz wszystkohttp://muzyczny.pl/sklep/index2.php?gid=126
30-07-2007, Od: Metalowa
Odpowiedz
Dardzo Ci dziekuje:)za wszystko:)jej tyle rad..:)jeszcze raz dzieki:)a 15lat takze chyba 4/4 beda najlepsze:)jeszcze raz dzieki:)
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
Do: metalowa : Powodzenia przy wyborze, gdyby coś to pisz
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
Do: metalowa : Powodzenia przy wyborze, gdyby coś to pisz
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
na początek potrzebujesz kupić pulpit na nuty, kalafonię jeśli nie będzie w zestawie
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
podam ci kilka wskazówek co do kupowania i co do sprzętu. Przy niektórych skrzypcach są już futerały w zestawie-nie musisz już kupować, a czasem dodają kalafonię
Ze smyczkiem jest podobnie.Przy kupowaniu aby mieć pewność że przyślą ci skrzypce a nie podróbkę napisz że zapłacisz przy odebraniu towaru
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
3/4 fabryczne
http://www.allegro.pl/item219728736_skrzypce_4_4_3_4_1_2_i_1_4_rok_gwarancji_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item216561302_skrzypce_ev612_rozmiar_3_4_futeral_smyczek.html
http://www.allegro.pl/item216805193_nowe_skrzypce_strunal_3_4_promocja_.html
http://www.allegro.pl/item219131170_skrzypce_szkole_3_4_akcesoria_gratis_ss_gw.html
jak chcesz to jest ich trochę jeszcze na allegro
i futerały:
http://www.allegro.pl/item217173958_futeral_na_skrzypce_3_4_stagg_gratis.html
http://www.allegro.pl/item219130456_futeral_na_skrzypce_rockbag_3_4_najlepsza_cena.html
http://www.allegro.pl/item218037034_futeral_na_skrzypce_3_4_kalafonia_gratis.html
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
4/4 lutnicze i pół lutnicze
http://www.allegro.pl/item217162407_skrzypce_lutnicze_4_4_milano_anno_1840.html
http://www.allegro.pl/item220354160_przedwojenne_skrzypce_4_4.html
http://www.allegro.pl/item220360023_stare_skrzypce_4_4.html
http://www.allegro.pl/item218111464_lutnicze_skrzypce_z_konca_xix_wieku_sprzwdz_.html
http://www.allegro.pl/item219174721_skrzypce_4%5C4_stradivarius_podrecznik_futeral.html
http://www.allegro.pl/item219226589_stainer_skrzypce_4_4_gotowe_do_gry.html
no i więcej nie potrzeba bo na początek jeśli chcesz mieć swoje skrzypce to polecam fabryczna i te za 600 z tej stronki
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
fabryczne 4/4 100-400zł
http://www.allegro.pl/item219728736_skrzypce_4_4_3_4_1_2_i_1_4_rok_gwarancji_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item220102996_angielskie_skrzypce_antonio_rozpocznij_nauke_.html
http://www.allegro.pl/item216727823_skrzypce_solidny_futeral_smyczek_4_4_gattsby.html
http://www.allegro.pl/item218232014_skrzypce_4_4_futeral_i_smyczek_gratis_nowe_.html
http://www.allegro.pl/item218248684_skrzypce_4_4.html
http://www.allegro.pl/item217234635_nowe_dobre_skrzypce_solidny_futeral_smyczek_4_4.html
http://www.allegro.pl/item217422321_skrzypce_steinbach_nowe_gwarancja_24_m_ce_.html
http://www.allegro.pl/item218623696_skrzypce_strunal_4_4_cale_z_litego_drewna_.html
http://www.allegro.pl/item218944440_dekoland_skrzypce_smyczek_futerel_kalafonia.html
http://www.allegro.pl/item219130641_skrzypce_szkole_4_4_akcesoria_gratis_ss_gw.html
http://www.allegro.pl/item219208843_skrzypce_futeral_kalafonia_smyczek.html
http://www.allegro.pl/item219208843_skrzypce_futeral_kalafonia_smyczek.html
http://www.allegro.pl/item220280663_ladne_tanie_skrzypce_4_4_futeral_smyczek_od_ss.html
http://www.allegro.pl/item219073703_skrzypce_ever_play_4_4_gratisy_nowe_sklep.html
http://www.allegro.pl/item219074062_skrzypce_stagg_vn_4_4_gratisy_nowe_sklep.html
http://www.allegro.pl/item219725079_nowe_skrzypce_z_futeralem_wszystkie_rozmiary_w_wa.html
http://www.allegro.pl/item220262588_skrzypce_gattsby_4_4_komplet_z_futeralem_smyczek.html
http://www.allegro.pl/item220329222_nowe_skrzypce_everplay_2_lata_gwarancji.html
http://www.allegro.pl/item220830271_skrzypce_ev611_rozmiar_4_4_futeral_smyczek.html
http://www.allegro.pl/item220789437_nowe_skrzypce_4_4_z_futeralem_sklep_500zl.html
teraz futerały do 4/4
http://www.allegro.pl/item220369489_futeral_na_skrzypce_4_4_gattsby_z_higrometrem.html
http://www.allegro.pl/item220070624_futeral_na_skrzypce_4_4_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item219429677_profesjonalny_futeral_na_skrzypce_4_4_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item219396270_futeral_na_skrzypce_4_4_classic_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item219395991_futeral_na_skrzypce_4_4_granat_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item219395797_futeral_na_skrzypce_4_4_granat_nowy_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item219282323_futeral_na_skrzypce_4_4_kalafonia_gratis.html
http://www.allegro.pl/item218717278_futeral_na_skrzypce_4_4_nowy_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item218054274_futeral_na_skrzypce_4_4_nowy_.htm
http://www.allegro.pl/item219129892_futeral_na_skrzypce_rockbag_4_4_polecamy_.html
http://www.allegro.pl/item219129122_futeral_na_skrzypce_ever_play_4_4_polecamy_.html
a teraz na ten temat: z futerałów polecałabym rockbag( z tym 3/4 zapytaj sprzedającego)stagg (ale 4/4 nie ma bo ostatni wykupiłam JA :P) ever play podobno są dobre, ale nie wiem bo moja mama nie zachwala tej firmy nie polecałabym kupować używanych futerałów
a co do skrzypiec to samo - nie kupuj fabrycznych używanych bo w jakiś sposób zostały odrzucone, najlepiej nowe(zresztą twoja decyzja) CIąG DALSZY W NASTęPNEJ WIADOMOśCI
30-07-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Metalowa, wszystkim na około polecam dla początkujących skrzypce z tej strony :) Zależy, ile chcesz wydać na skrzypce, Verona Violin podobno mają bardzo ładne brzmienie. Im ładniejsze, tym lepiej i łatwiej się gra :) Pozdro
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
nie martw się, ja w tym wszystkim siedzę od 2 lat, ale gram od 4 miesięcy więc praktyki raczej nie mam ale z wiedzą mogę iść na konkurs nie przesadzając :):):)
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
a to zależy od wieku... przypuszczam że masz więcej niż 10 lat :):) bo na tę stronkę raczej takie osoby trafiają... będziesz mieć albo 4/4(od 13 lat) albo 3/4 - to mniej więcej 11-12 lat lub 1/2 (9-10 lat) i musisz się zdecydować czy chcesz właśnie tanie fabryczne skrzypce(robione przez fabrykę), pół lutnicze skrzypce(fabryczne lecz poprzerabiane przez lutnika w pewnym stopniu(te np. za 600 verona custom) ) albo całkiem lutnicz, robione ręcznie(cena niestety powyżej 1000 zł)
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
bo jak widzisz są 1/32, 1/16, 1/10, 1/8, 1/4, 1/2, 3/4 i 4/4
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
a tak w ogóle ile masz lat bo trzeba dopasować rozmiar???
30-07-2007, Od: ?
Odpowiedz
chwila.......
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
Metalowa: takie nie najdroższe to polecam STAGG podobno Leonardo są dobre, Ever Play tu ma chyba Aśka,zaraz ci poprzysyłam kilka linków
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
może Stagg
30-07-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
w 1 zła postawa a już wibracje :P nic nie rozumiem z tego
2 OK ale w trzecim coś mi się nie podoba , i znowu skośnooka!!!!!!!
4hehehe bliski mi świat... ameryka... ale jak oni uczą ... to mi się podoba!!!!!!!!!!!!
5 i 6 byle jak..........zaraz te skrzypce rozstroji i je zepsuje
30-07-2007, Od: mwtalowa
Odpowiedz
Aska:dziekuje bardzo:)a mam jeszcze jedne pytanie: dla poczatkujacych jakie firmy skrzypiec byly by najlepsze czy to narazie nie ma znaczenia?jeszcze raz bardzo dziekuje za rade:)