24-02-2019,Od: Monika
Dobry wieczór. Jesteśmy waszymi wiernymi klientami. Kupowałam u Pana skrzypce dla córki( 3 szt, z których byłyśmy zadowolone)i nadszedł czas na kolejną zmianę na "dorosłe" skrzypce 4/4. Możemy na nie przeznaczyć max 1500 zł. Proszę o doradzenie. zastanawiałam się nad modelem Stentor Conservatoire 4/4 z lakierem Shellac.
24-02-2019,Od: Jarek
Dobry wieczór. Jeżeli wcześniej był grany Everplay, to Stentor będzie naturalną konsekwencją i kontynuacją w podobnym stylu. Oczywiście wyższy, lepszy model, ale ta sama filozofia. Drugą opcją będzie wybór Antyka, który ma budowę bardziej subtelną i lekką, dobrze gra, ale też wymaga więcej uwagi i utrzymania prawidłowej wilgotności w sezonie grzewczym.
25-02-2019,Od: Monika
Czy jest opcja zamówienia skrzypiec i zagrania na nich wraz z nauczycielem i ewentualnie gdyby coś nam nie odpowiadało odesłać instrument bądź wymienić na inny?
26-02-2019,Od: Jarek
Oczywiście. Wszystko co konsument kupuje zdalnie, we wszystkich sklepach, można zwracać, z wyjątkiem nagrań, programów, żywności i przedmiotów robionych indywidualnie na zamówienie. To reguluje ustawa. Traci się tylko na kosztach przesyłki zwrotnej i oczywiście nie można przedmiotu używać, tylko sprawdzić tak jak w sklepie stacjonarnym. Ze skrzypcami jest jeszcze ten problem, że bez dłuższego rozegrania i założenia strun docelowych, niewiele można sprawdzić. Niektóre skrzypce rozgrywają się kilka miesięcy, a prawo zwrotu działa 14 dni.
26-02-2019,Od: Monika
I jeszcze jedno pytanie. Czy struny założone w tych skrzypcach są ok, czy trzeba je wymienić. Jeśli tak to na jakie?
26-02-2019,Od: Jarek
Struny fabryczne są OK i można na nich grać.
Ale są osoby bardziej ortodoksyjne, które uważają, że jeśli struny wiszą na instrumencie pół roku nie grane, a taki jest minimalny cykl od produkcji do sprzedaży, to warto je zmienić dla odświeżenia brzmienia. Po nastrojeniu nowych skrzypiec utrwalony wcześniej punkt zagięcia strun na podstawku czasem przesuwa się w obszar gry, co minimalnie zakłóca drgania. Same struny mogą być nieco utlenione, bo na skrzypcach nie można ich przechowywać w pełnym osuszeniu, tak jak w opakowaniach. Drewno instrumentu wymaga większej wilgotności, a metal nienawidzi wilgoci.
Ponadto każdy ma swoje ulubione komplety. Warto popróbować różne struny do danego egzemplarza. Może się okazać, że użytkownik znajdzie komplet, który mu wyjątkowo na danych skrzypcach odpowiada.
To są w sumie drobiazgi, ale jednak jedno spróbowanie bez rozgrywania i na fabrycznych strunach nie zaprezentuje wszystkich zalet i pełni możliwości danego instrumentu.
| Twoja odpowiedź |