Forum

15-03-2020,Od: Jakub
Dzień dobry. W październiku kupiłem u Pana gitarę Oscara Schmidta. Ostatnio pękła mi w niej główka. Czy można oddać gitarę do naprawy u Pana w sklepie?

15-03-2020,Od: Jarek
Dzień dobry. Przewróciła się na tył, czy została przygnieciona? Samoczynne złamania raczej nie zdarzają się, chyba że było ekstremalnie suche powietrze, lub ktoś naciągnał struny basowe znacznie powyżej normalnego naprężenia i przekroczył 100kg naciągu.
Raz na kilka tysięcy gitar może się zdarzyć jakaś wada wewnątrz drewna, ale to będzie od razu widać w przekroju, czy jest zdrowe drewno, czy jakieś spleśniałe, zagrzybione lub spróchniałe. Jeśli drewno jest wadliwe, to gitarę naprawi lub wymieni serwis. Jeśli wszystko w porządku z materiałem i to tylko kwestia złych warunków lub działania nadmiernych sił, to niekiedy udaje się skleić takie uszkodzenie. Warunkiem jest idealnie złożenie i przyłożenie docisku z właściwym wektorem. Zwykle trzeba zbudować odpowiednią konstrukcję, żeby pod właściwym kątem ścisnąć tak, aby klejenie nie rozjeżdżało się podczas ściskania. Dobrze sprawdza się klej Titebond Original Wood Glue, zwłaszcza jeśli pękło gładko. O ile nie ma dużej ilości długich szpiczastych wiórów utrudniających złożenie, to mogę spróbować to naprawić.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):