Forum

18-04-2013,Od: Małgorzata
Wita Serdecznie.
Proszę o informacje czy skrzypce Sandner SV-6 dostępne są w rozmiarze 1/2? Jak one się mają do skrzypiec Stentor czy Pengano dla ucznia II klasy?

18-04-2013,Od: Jarek
Witam, Sandner 1/2 są dostępne w ciągu 2 dni. Z trzech wymienionych rodzajów Sandner ma bardziej spokojne, ciepłe brzmienie, szlachetne, a Stentor i Pengano ostrzejsze w stylu Everplaya, bogate w wysokie tony, czyste. Z doświadczeń nauczycieli wynika, że dzieci lepiej sobie radzą na brzmieniu jaśniejszym, czystym, może nieco krzykliwym, bo lepiej słyszą własne błędy. Zaś rodzicom bardziej przypada do gustu brzmienie łagodniejsze, stonowane, bo błędy są mniej przykre dla ucha. Różnice nie są duże, trzeba się wsłuchać. Tu jest 1/2 Everplay (zbliżony brzmieniem do Stentora) i Pengano: https://www.youtube.com/watch?v=CU1Bt34vF7A a tu Sandner ale w rozmiarze 4/4, więc trzeba uwzględnić poprawkę na rozmiar pudła: https://www.youtube.com/watch?v=V7DvOvnxTTo

18-04-2013,Od: Małgorzata
Dziękuję za odpowiedź, choć dalej nie wiem co wybrać. Im więcej oglądam w Waszym sklepie tym większy rozstrój mam... :-)


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):