Forum

25-11-2013,Od: Kacper
Witam.

Jestem początkujący, więc z góry dziękuję za wszelkie rady. Mam do Was kilka pytań, odnośnie samych skrzypiec:
- Czy jeśli jestem leworęczny, powinienem wybrać skrzypce dla osób leworęcznych?
- Jakie skrzypce wybrać na początek?
- Czy te piękne skrzypce, z dobrymi opiniami, są dobre i warto je kupić na początek: http://allegro.pl/skrzypce-drewniane-klasyczne-4-4-nowe-futeral-i3726227003.html ?
- Czy możecie dać mi jakieś inne rady?

Proszę o szybką odpowiedź. :)

25-11-2013,Od: Marek
Jeżeli mają służyć do nauki grania to nie nadają się takie skrzypce typowo dekoracyjne. Chyba, że chcesz sobie bardzo utrudnić zadanie. Wybierając zbyt tani instrument trzeba się liczyć z dużymi kosztami ciągłego poprawiania, usprawniania i naprawiania. Przy takich zestawach poniżej 250 zł to zaraz po kupnie trzeba dołożyć około 150 zł na uzdatnienie do gry przez lutnika. Aby uniknąć tych kłopotów najlepiej wybrać skrzypce które są już instrumentem a nie ozdobą i takie gotowe do grania, czyli od około 150 zł w górę, a więc ok. 300 zł za zestaw (oprócz skrzypiec w zestawie płacimy także za futerał i smyczek). Doskonale nadają się zestawy Everplaya 299 zł w sklepie obok.
Skrzypce leworęczne kosztują 600 zł i są trudno dostępne. Ponieważ pracują tu obie ręce to sporo osób leworęcznych wybiera jednak typowe instrumenty. Warto jednak wcześniej się przymierzyć i sprawdzić doświadczalnie. Można to zrobić nawet na dwóch patykach o długości 60-70 cm. Jeżeli wystąpi bardzo silna preferencja żeby smyczek trzymać jednak w lewej dłoni to trzeba szukać leworęcznych.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):