Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1751-1800 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

28-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Model Infante niby lepszy, ale zależy od egzemplarza. Mam jedną Admirę 3/4 i akurat nie jest zbyt dobra, bo ma gryf wypaczony do tyłu a nie ma pręta regulacyjnego, żeby to skorygować. Brzęczy na pierwszej połowie gryfu. Ale inny egzemplarz może być lepszy. Trzeba dać do przeglądu przed zakupem. To tak jak z autem. Jeśli Pani zapyta czy używany Ford jest dobry, to bez przeglądu nic się nie stwierdzi. Sprzęt może być zużyty, albo przeciwnie - uszkodzony na skutek nieużywania. Gitary bardzo często są rozeschnięte, jeśli ktoś mało grał zimą.
Everplay jest o tyle lepszy, że ma regulację zakrzywienia gryfu. Nawet jak się kiedyś wypaczy, to nie jest do wyrzucenia, tylko można podregulować.

03-07-2019, Od: Grażyna Odpowiedz
Bardzo dziękuję!

02-07-2019, Od: Ola Odpowiedz
Czym mogę czyścić włosie smyczka? Może być szmatka lekko zwilżona spirytusem?

02-07-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, spirytus rozpuszcza kalafonię.
https://www.youtube.com/watch?v=3w3O-XxSc9Y

03-07-2019, Od: Ola Odpowiedz
Dziękuję za szybką odpowiedź ;)

02-07-2019, Od: SPIN Odpowiedz
Lipiec to dobry miesiąc na zakupy instrumentów. Jest czas na dobre przygotowanie, a ceny są niskie. W sierpniu będą przerwy wakacyjne, a we wrześniu ruszą szkoły do masowych zakupów. Jak co roku ceny poszybują w górę, spadnie jakość przygotowania z uwagi na pośpiech, będzie brakować lepszych modeli, bo zostaną wykupione. Podobna sytuacja powtórzy sią w grudniu z uwagi na Święta. Tak jest każdego roku. Warto kupować wcześniej niż szczyt sezonu.

02-07-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Zwracam uwagę na dużą promocję na skrzypce Stentor Conservatoire. Tylko trzy sztuki będą w tej cenie.

01-07-2019, Od: Artur Odpowiedz
Chciałem się zapytać czy jest sens kontynuować granie na skrzypcach dla praworęcznych? Chodzi o to że jestem leworęczny od zawsze, na bębnach przyzwyczaiłem się do prawej strony mimo wszystko i tak już zostało, ale od kilku miesięcy próbuje swych sił na skrzypcach. Chciałem zobaczyć czy mi się uda, faktycznie mi się spodobało. Jednak te skrzypce są dla praworęcznych a ja wyrobiłem sobie już małe przyzwyczajenie do tej strony. Czy nic nie szkodzi żebym już kontynuował naukę jako leworęczny człowiek na praworęcznych skrzypcach? Czy z biegiem lat i ćwiczeń będę mógł luźno i szybko zasuwać paluszkami po gryfie zostając na tej stronie?

01-07-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Przy skrzypcach pracują obie ręce. Akurat "zasuwanie paluszkami po gryfie" robi lewa ręka w skrzypcach praworęcznych. Jeśli nie wiemy jak będzie wygodniej grać, to jest prosty sposób, żeby się przekonać: Łapiemy skrzypce praworęczne w drugą stronę i gramy sobie kilka dni odwrotnie. Jeśli będzie zdecydowanie łatwiej i przyjemniej, to należy szukać skrzypiec leworęcznych. Nie jest to jednak proste zadanie, bo takich skrzypiec nie robi masowo. Są drogie i trudne do zdobycia. Czyli jeśli okaże się, że strona nie robi różnicy, to trzeba grać raczej na praworęcznych.

01-07-2019, Od: Artur Odpowiedz
Bardzo Panu dziękuję :)

27-06-2019, Od: Weronika Odpowiedz
Witam serdecznie! Czy mógłby mi Pan doradzić w kwestii kupna gitary-chciałam rozpocząć naukę od klasyka,ale nie wiem czy moje dłonie nie są za małe i za krótkie:).Przypuszczam,że tak,bo wiele, wiele lat temu, w szkole muzycznej, odradzono mi gitarę i polecono flet poprzeczny.Szkołę ukończyłam z instrumentem dętym i pianinem dodatkowym,ale ciągle ciągnęło mnie do gitary i postanowiłam się w końcu odważyć. Podaję wymiary palców:mały-5,8cm,serdeczny-6,8 cm,środkowy-7,8 cm, wskazujący-7,6 cm.Czy Fender Esc 105 byłby dobrym rozwiązaniem w moim przypadku? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

27-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Przy krótkich palcach węższy gryf ułatwia grę. Z gitar klasycznych jedynie ten Fender ma wąski gryf. Jeśli jest bardzo źle, to można jeszcze rozważyć gitarę młodzieżową 3/4 lub 7/8, bo wtedy odległości progów też będą mniejsze. Niestety wiąże się to też z mniejszym pudłem, czyli gorszym brzmieniem.

28-06-2019, Od: Weronika Odpowiedz
A jeśli miałby Pan wybór między Fenderem Esc 105 a akustycznym Cortem w podobnej cenie, to co byłoby lepsze dla początkującego o mało pokaźnych dłoniach i krótkich palcach? :)

28-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma znaczenia co lepsze dla początkującego, tylko jaki chce się mieć instrument. Jeśli chce się grać klasykę jak Bach, Tarrega, Gomez, jakieś flamenco, czy choćby Kaczmarskiego, to musi być gitara klasyczna. Jeśli blues, folk, rock, to raczej akustyczna.

28-06-2019, Od: Weronika Odpowiedz
I w tym właśnie problem,że wszystkiego po trochę-tzn.chciałabym śpiewać z gitarą,ale nie wykluczam pogrywania klasyki.Jak to się mówi-muszę się przespać z tym problemem.

30-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jako akompaniament akordowy może być dowolna, a do klasyki najlepsza będzie klasyczna.

27-06-2019, Od: Weronika Odpowiedz
Pewnie z akustykami miałabym większy polot, jeśli chodzi o wybór,ale trochę się obawiam kontaktu moich palców ze strunami-wiadomo,że po jakimś czasie pewnie by się przyzwyczaiły,ale nie chcę się zniechęcać na początku, w klasyku te struny są bardziej przyjazne.Zawsze marzyła mi się gitara elektryczna,ale niestety,jak się mieszka w bloku to co mi po elektryku, którego nie podłączę, bo sąsiedzi mnie żywcem zjedzą :)Chętnie zakupiłabym instrument u Pana, bo wiem,że zostałby przez Pana "podrasowany":),a dla kogoś zielonego,jak ja każde udogodnienie może pomóc na początku.Od samego oglądania filmików na youtubie bez instrumentu w ręce nie nauczę się grać.

28-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Gitara elektryczna gra przecież ciszej niż akustyczna. Głośność można regulować, a w nocy można podłączać się na słuchawki i grać w zupełnej ciszy.

21-06-2019, Od: Krystian Odpowiedz
Witam , zastanawiam sie nad kupnem gitary Pengano z szerokim gryfem. Mam nie za duze dłonie i dość krótkie palce natomiast są one szerokie na opuszkach. Czy w takim wypadku szeroki gryf to dobra rozwiązanie, ułatwi mi gre czy wręcz przeciwnie, niewielkie dłonie będą miały utrudnione zadania na szerokim gryfie. Dodam że dopiero zaczynam grę.

23-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W takiej sytuacji łatwiej będzie trafiać w struny i nie trącać przy tym sąsiednich, ale przy krótkich pacach trudniej będzie łapać akordy wymagające dużego rozstawu palców. Więc chyba jednak lepszy będzie typowy wąski gryf.

23-06-2019, Od: Krystian Odpowiedz
To w takim razie zdecyduje sie chyba na Cort Earth Grand lub Earth 70

19-06-2019, Od: SPIN Odpowiedz
W piątek 21.06 firma będzie nieczynna. Nie pracują także dystrybutorzy.

19-06-2019, Od: Jacek Odpowiedz
bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Pozdrawiam :)

18-06-2019, Od: Jacek Odpowiedz
Witam i cieszę się, że taka strona istnieje oraz firma z przyzwoitymi instrumentami oraz cenami. Skorzystałem z Pana "poradnika" YouTube odnośnie naprawy/korekty gitary i chciałem zapytać jakim klejem powinienem skleić mostek (jeszcze jest przykręcony 2 śrubkami), czy wikol wystarczy?
Pozdrawiam.

18-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Musi to być klej, który wytrzymuje stałe naprężenie strun (40kg klasyk lub 70kg akustyk). Przykładowo Titebond Wood Glue. Jednak to nie wybór kleju jest podstawowym problemem, lecz idealne spasowanie elementów i docisk. Mostki odklejone są najczęściej powypaczane i samo pudło też jest pewnie wypaczone. Nie będzie to do siebie pasować, a warunkiem trwałości klejenia jest idealne przyleganie na całej powierzchni. Jakakolwiek nierówność, wykrzywienie i już nic z tego nie wyjdzie. Dlatego trzeba też sprawdzić ożebrowanie, wyprostować płytę wierzchnią, usunąć stare kleje i wyrównać powierzchnie. Przy klejeniu trzeba użyć specjalnych zacisków, bo nie można ściskać całej gitary.

18-06-2019, Od: Jacek Odpowiedz
"..przyzwoite instrumenty" mam na myśli wszystkie istniejące :)
Pozdrawiam,

17-06-2019, Od: Jolanta Odpowiedz
Witam. Czy mogłabym uzyskać dokładne informacje odnośnie budowy skrzypiec Ever Play 6xx? Z jakiego drewna są wykonane poszczególne elementy? Czy jest to lite drewno, czy sklejka? Czy ożyłkowanie jest prawdziwe, czy tylko namalowane? Itd.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

18-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Budowa typowa: przód z litego świerku, boki, tył i gryf z klonu. Osprzęt bukowy czerniony. Jest prawdziwe ożyłkowanie, a co najważniejsze płyta jest drążona, a nie gięta na gorąco. Można nawet obejrzeć jak je wykonują w fabryce.

16-06-2019, Od: Klaudia Odpowiedz
Witam, czy mogę prosić o podpowiedź jaką altówkę warto kupić? Czy te z firny Thomann są dobre? Na razie wystarczyło by mi coś na poziomie uczniowskim...

16-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Na początek to lepiej Sandnera lub Stentora. Altówki są o połowę droższe od skrzypiec tej samej klasy, więc trzeba z tysiąc złotych przeznaczyć i wybrać odpowiedni rozmiar.
Ktoś tu pisał też o specjalnych strunach skrzypcowych strojonych niżej. Można rozważyć taki wariant na początek? Osoby o niskim wzroście mogą mieć problemy z dużą altówką.

16-06-2019, Od: Klaudia Odpowiedz
Ja akurat jestem wysoka :) Nawet nie wiedziałam, że są takie struny do skrzypiec, które na jakiś czas załatwią sprawę ale chyba mnie to nie zadowoli, wolę osobną altówkę. Jeśli ma kosztować około 1000zł to powiedzmy, że jeszcze nie jest źle.
Dziękuję za odpowiedź :)

16-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To nie ma problemu. Jeśli ustalimy rozmiar, ściągnę Sandnera SA-400. To będzie optymalny wybór przy tej cenie i od razu z korektami, więc łatwiejsze do grania. Dla wysokiej osoby myślę że 16" będzie OK. Ewentualnie 15,5".
Struny skrzypcowe o których wspominałem, to są struny oktawowe, czyli jeszcze ciut niżej grają. Coś miedzy wiolonczelą, a altówką. Dziwnie to brzmi na małym pudle, ale dla zabawy lub do powolnych linii podkładowych i klimatycznych można spróbować:
https://youtu.be/BgZdlEBpIBI?t=34
https://youtu.be/80dMTnK1fiQ?t=104

17-06-2019, Od: Klaudia Odpowiedz
Obejrzałam- naprawdę fajne rozwiązanie z tymi strunami. Niestety ja swoje skrzypce mam stale w użyciu i muszą grać jak skrzypce :) A takie struny sprawdzą się też na skrzypcach elektrycznych? Muszę obczaić rozmiar altówki mojego nauczyciela bo grałam i szybko je sobie dopasowałam :) Co do ściągnięcia altówki dam znać :)

12-06-2019, Od: kacper Odpowiedz
o co chodzi z podstawkiem i jak go założyć.Dziś doszły mi skrzypce i nie wiem PROSZE O POMOC!!!!!!

13-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
W naszych skrzypcach podstawki są już poprawione i ustawione pod strunami, ale jeśli z innego sklepu, to przeważnie trzeba odwiedzić lutnika po zakupie. Tu są dobre zdjęcia, filmy i opisy co należy zrobić z podstawkiem: https://trianglestrings.com/carving-a-violin-bridge/
Jeśli są duże zmiany wilgotności lub temperatury i zluzują się struny, albo nastąpi duży wstrząs, to podstawek może się przemieścić lub przewrócić, bo nie jest on wklejany. Ustawia się go między nacięciami efów, niższą stroną pod cienką strunę E. https://www.youtube.com/results?search_query=violin+bridge+setup

09-06-2019, Od: Olaf Odpowiedz
Witam, czy miał Pan kontakt ze skrzypcami M-Tunes no. 100?
Poszukuję opinii na temat tego modelu, ale niestety nie jest to takie proste.

10-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Moim zdaniem obecnie z tanich skrzypiec najlepsze wartości jakość/cena mają Stentory jeśli ktoś lubi połysk, albo Franz Sandner/Salvatini jeśli woli matowe wykończenia.

09-06-2019, Od: Ben Odpowiedz
To chyba jest z grubsza zbliżone do Tonareli. Najtańsze modele skrzypiec z zasady nie mogą być dobre, bo nie starcza pieniędzy ani na materiały, ani na robociznę. Ekstremalny pośpiech, uproszczenia czynności i słaby niestabilny materiał sprawia, że są one dalekie od ideału i mogą trochę utrudniać naukę. Przy modelach z dolnej półki wiele zależy więc od tego na ile zostały one poprawione po fabryce i wyregulowane. Niestety więszkość sklepów sprzedaje jak leci to co przyjdzie, tylko ze zwykłym przeglądem. Co innego jest przejrzeć i stwierdzić, że jakoś mieści się to w szerokiej normie jak na tą cenę, a co innego poprawić instrument i wznieść się ponad poziom przeciętny dla danej półki cenowej. Warto więc szukać sklepów, które robią autentyczne korekty, natomiast sama nazwa modelu ma drugorzędne znaczenie. W sumie mogą one być wykonywane nawet w tej samej mega fabryce, jak choćby Fengling. To zamawiający lub importer wymyślają sobie te przeróżne nazwy i dlatego na rynku jest tak wiele marek. Nie nazwa modelu jest ważna tylko poprawienie i przygotowanie.

09-06-2019, Od: Ela Odpowiedz
Wiadomo dlaczego są tak skrajne opinie w internecie o tych samych modelach - można trafić egzemplarz przygotowany, albo najtańszy surowy wprost z fabryki. Pomijam już fakt, że wiele opinii tworzą firmy reklamowe jako pozycjonowanie marki, a nie prawdziwi użytkownicy.

07-06-2019, Od: Beata Odpowiedz
Czy w sobotę firma jest czynna?

07-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku.

06-06-2019, Od: Andrzej Odpowiedz
Witam!
Dziękuję za tak szybką i pełną w/w tematu odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

06-06-2019, Od: Andrzej Odpowiedz
WITAM SERDECZNIE!

Panie Jarku poszukuję dobrego urządzenia ( stroika ) do gitary akustycznej.Posiadam kilka takich na klip ale nie zdają egzaminu. Co polecił by Pan do 100 zł.

Pozdrawiam Andrzej

06-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Chyba nie problem w tym że na clip, tylko że tandeta. Najtańsze tunery słabo słyszą, mylą się, resetują, wariują, źle wykrywają. Ale już te nasze po 40 zł są OK. Dokładność 1 cent to znacznie lepiej niż słyszy większość osób, lepiej niż pozwala dokładność strun i gitar, oraz lepiej niż błędy stroju temperowanego na prostych progach. Dopiero True Temperament, czyli krzywe progi pozwalają na więcej dokładności.
Jeśli taki tuner to za mało, proponuję poszukać w ofercie Kogra. Mają tunery do 0,1 centa! Niestety bliżej 200 zł. Warto też zobaczyć modele polifoniczne, gdzie natychmiast widać co nie stroi, oraz modele orkiestrowe ze wskazówką mechaniczną i technologią Sound Back.
Warto brać pod uwagę, że drobne wady strun powodują, że struna nie gra czysto, tylko w trakcie drgań cały czas zmienia chaotycznie częstotliwość. Wtedy tunery wariują. Trzeba zadbać o dobre struny, aby precyzyjnie stroić.
Proszę też spróbować aplikacji np. Pro Guitar Tuner.

05-06-2019, Od: Zbyszek Odpowiedz
Szanowny Panie, w nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej, proszę o informację w sprawie dostępności gitary Takamine GD 51 lub GD 71 nat w połyski.

05-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
GD71 jest możliwość na przyszły tydzień. W razie czego proszę o telefon lub mail.

06-06-2019, Od: Zbyszek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za profesjonalne informacje dotyczące wyboru gitary. Niestety nie mogę czekać z zakupem gitary do przyszłego tygodnia. Pozdrawiam serdecznie.

06-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
OK, w razie czego zapraszam na przegląd. Ostatnio klient przyszedł z jakiegoś salonu z nową gitarą i okazało się, że sprzęt ma ewidentnie do reklamacji. Pewnie za długo wisiała w złych warunkach. Natomiast samej regulacji wymaga 99,9% nowych instrumentów. Chciałbym kiedyś trafić na taką gitarę, żeby była bez żadnych uwag i tu jest pewna szansa.

03-06-2019, Od: Beata Odpowiedz
Witam. Chciałabym kupić u Pana gitarę klasyczną dla syna [ma 11 lat].Od kilku miesięcy uczy się grać na tym instrumencie i bardzo wciągnęło go.Chcę aby gitara posłużyła mu w najbliższych latach,aż sam będzie sobie wybierał instrumenty.Zaciekawiła mnie gitara STRUNAL za 850 zł.Bardzo proszę o doradzenie.Dziękuję.Pozdrawiam.

03-06-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Te gitary grają bardzo dobrze i wypadają zwykle lepiej w bezpośrednich porównaniach z podobnymi cenowo instrumentami. Oczywiście dochodzi też kwestia gustu danej osoby, ale nie spotkałem się żeby komuś ta gitara nie pasowała.


Wyświetlono wiadomości 1751-1800 z 13484  Wstecz  Dalej