Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1951-2000 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

01-04-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Na razie raczej nie. Zostały zastąpione przez niemal identyczne Salvatini: https://skrzypce.pl/products/ASV-110B.html
Stentor robi też skrzypce o nazwie Verona, ale w wyższej klasie za 1900 zł. U nas jest aktualnie promocja na 1800 zł. Polecam.

01-04-2019, Od: Ania Odpowiedz
Szkoda, bo bardzo mi pasowały wizualnie.
No nic, trzeba zdecydować się na coś innego :)

02-04-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Salvatini w zasadzie nie różnią się od Verony. Trzeba brać pod uwagę, że każda dostawa była nieco inna i bywłay takie partie zupełnie identyczne jak Salvatini.

03-04-2019, Od: Ania Odpowiedz
Dziękuję :)
W zasadzie już dwa dnie temu zdecydowałam ostatecznie i złożyłam u pana zamówienie.
Mam nadzieję, że niedługo kurier pojawi się z paczką u moich drzwi, bo nie mogę się doczekać :)

04-04-2019, Od: Ania Odpowiedz
Panie Jarku, skrzypce dzisiaj dotarły (dokładnie tak jak było "podane" po dwóch dniach roboczych), całe i "zdrowe". Nawet się nie rozstroiły wybitnie :)
Są przepiękne i jestem zadowolona z wyboru, który ostateczne padł na Auditorium.
Serdecznie dziękuję :)

28-03-2019, Od: Daniel Odpowiedz
Dzień dobry,
dziękuję za odpowiedź, z której na swój dyletantyzm niewiele zrozumiałem,i serdecznie Pana pozdrawiam.
P.S. Zadzwonię do Pana i wytłumaczę, o co mi konkretnie chodzi, bo rzecz jest dużo prostsza, niż przedstawiałem.
Daniel Wieckowski.

28-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Proponuję nie sugerować się nagraniami i jeżeli większość czasu będzie grana akustycznie bez podłączania, to wybrać gitarę z pełnym dużym pudłem. Ze sklejkowych wystarczy już 500-800 zł, natomiast z litym przodem około 1200 zł.

27-03-2019, Od: Daniel Odpowiedz
Dobry wieczór,
proszę o odpowiedź, czy któraś z prezentowanych w Pana sklepie gitar elektroakustycznch ma podobne brzmienie do tego LAGa? https://www.youtube.com/watch?v=U6xFccZnvrA
Jeśli jest taka możliwość to proszę o info na mój prywatny adres: wieckowski1959@gmail.com
Pozdrawiam,
Daniel Więckowski.

27-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dobry wieczór, Mam u siebie LAGa T66D brzmiącego inaczej niż to nagranie. Mój lag ma bardziej suchy dół, matowy, bez dużego nasycenia wyższych harmonicznych i bez metalicznego podbarwienia. Cechą wspólną jest eksponowany dość druciasty środek i kierunek lekko folkowy, tak jakby było to ciut mniejsze pudło.
Prawdopodobnie większość gitar Dreadnought można nagrać w taki sposób, żeby brzmiały mniej więcej jak to nagranie. Tylko pytanie właściwie jak? Nie słyszymy tej gitary. Ja słyszę brzmienie swoich głośników, a Pan słyszy brzmienie swoich głośników. Może być zupełnie inne. Dźwięk samej gitary zmienia także mikrofon, pomieszczenie, rodzaj kostki, być może inne struny, oraz cała obróbka tego nagrania. Zwracam też uwagę, że mikrofon ustawiony wprost w dziurę podbija basy. W rzeczywistości muzyk słyszy inaczej, bo jego uszy nie są przecież przystawione na wprost otworu, tylko nad gitarą. Proponuję poszukać nagrań gdzie mikrofon jest nieco oddalony, na wysokości 12 progu ponad gryfem i nie w osi otworu. To będzie bardziej zbliżone, ale też kompletnie inne niż oryginał na żywo.
Jak dla mnie z tanich gitar sklejkowych najsensowniej brzmią pudła Dreadnought wzorowane na Martinie, natomiast kiepsko wszelkie pudła pomniejszane np. w rozmiarze klasyków lub płytkie poniżej 12 cm. Dlatego co by Pan nie wybrał z kształtu Dreadnought będzie dobrze, a finalny efekt może Pan dostosować do swojego gustu doborem strun.

27-03-2019, Od: Lucyna Odpowiedz
Dzień dobry Panie Jarku :)
widzę nową gitarę w Pana flocie
ArsNova AN-500C EQ. Czy można porównać brzmienie tej gitary do Craftera lub Ibaneza?
C

27-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Ma niemal identyczne kształty, wymiary i materiały, więc brzmi dość podobnie. Całkiem niezłe i zrównoważone brzmienie. Można porównać do podstawowych modeli firmowych, a cena nieco lepsza.

24-03-2019, Od: Hanna Odpowiedz
Witam, proszę o radę które skrzypce wybrać jako drugie dla córki 9lat z 1/4 już wyrosła potrzebne nam 1/2 Stentor II 1500 czy Sander SV-2? A może poleci Pan jeszcze coś innego?

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
SV2 są matowe i ostatnio mocno pomarańczowe (żarówiaste), czyli raczej na specyficzny gust. Stentor II to skrzypce w typie Everplaya, tylko wyższy model. Jeżeli są postępy, to dobrze byłoby przejść na średni poziom, czyli np. Antyk+ lub przynajmniej Pengano SI. Jeśli jednak budżet jest poniżej tysiąca, to mogą być właśnie Stentor II, Beginner lub Salvatini 7. Tyle, że na małe rozmiary czasem trzeba z tydzień poczekać.

26-03-2019, Od: Hanna Odpowiedz
To może zapytam inaczej, które z wymienionych powyżej by Pan wybrał?

25-03-2019, Od: ? Odpowiedz
A może mi Pan coś o tych beginnerach powiedzieć bo jak klikam w ofertę to wyświetla tylko zdjęcia, czy one mają hebanowy osprzęt też? Niestety budżet poniżej 1000 a młoda podobno zdolna i robi postępy.

26-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Budowa tak jak w pozostałych - przód z litego świerku, boki i tył klon (jawor), prawdziwe ożyłkowanie, osprzęt hebanowy. Całkiem niezły instrument.

26-03-2019, Od: Hanna Odpowiedz
A Pan wybrałby Beginnera czy Salvatini 7?

26-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Ja pewnie bym dozbierał na Antyk+. Natomiast w małych rozmiarach poniżej tysiąca, to przy podobnej cenie nie ma wielkich różnic jakościowych. Kwestia gustu które wykończenie bardziej się spodoba. Nawet czasem nauczyciele spierają się u nas czy te, czy tamte lepsze. Niekiedy dobrą strategią jest kupienie tańszego modelu i zainwestowanie w droższe struny.

27-03-2019, Od: Hanna Odpowiedz
Czy można się jakoś skontaktować telefonicznie w sprawie wymiany tych strun?

27-03-2019, Od: Hanna Odpowiedz
Gdyby to były skrzypce na dłużej dozbierałabym ale z 1/4 bardzo szybko wyrosła i obawiam się, że z tymi też tak będzie. Proszę mi napisać czy u Pana można zakupić lepsze struny i może je Pan od razu zamontować w instrumencie? Jaki byłby wtedy koszt beginnerów np?

27-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jakieś sensowne struny ze średniej półki, wraz z wymianą kosztują 150 zł. Ale można też pograć na fabrycznych i wymienić sobie za pół roku.

27-03-2019, Od: Basia Odpowiedz
Dziękuję.za wyczerpującą odpowiedź

27-03-2019, Od: Basia Odpowiedz
Dzień dobry, poszukuję skrzypiec 1/2 w przedziale 2000-3200.Chciałabym by instrument był nośny i miał możliwość modulowania dźwięku Co Pan radzi. Dziękuję.

27-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Na takim poziomie, to raczej nauczyciel z uczniem powinien samodzielnie wybierać. Ja mogę zebrać komisję, ściągnąć instrumenty, poświęcić dwie godziny na wybieranie najlepszych skrzypiec z dostępnych, a na koniec może się okazać, że nasz wybór jest nietrafiony w gust nauczyciela lub ucznia. Tu już decydują niuanse. Każdy inaczej słyszy i zwraca uwagę na różne aspekty. Może być nawet tak, że wybór dokonany w danym pomieszczeniu byłby zupełnie inny w innym pomieszczeniu, lub w testach z innym muzykiem. Tak samo doradzanie konkretnych modeli przy tych cenach mija się z celem, bo każdy egzemplarz gra trochę inaczej, a samo brzmienie zmienia się w czasie i w zależności od strun.

27-03-2019, Od: Anna Odpowiedz
Dzień dobry, poszukuje 2 gitar klasycznych. Jedna dla dziecka 13 letniego praworęcznego a druga dla dziecka 9 letniego leworęcznego. Najchętniej kupilabym firmy Hofner lub Yamaha.

27-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Gitary Höfner są rzadko kupowane, dość trudno dostępne i drogie. Jeśli to miał być popularny Hohner, to ostatnio spadała jakość i wzrosła cena. Nie zamawiam ich, bo miałem problemy techniczne. Yamaha ma kiepską dystrybucję, bo często występuje w dumpingu (cena hurtowa wyższa niż detal) i wtedy nie nadaje się do sprzedaży z przyczyn handlowych. Nie ma także wbudowanego pręta do regulacji zakrzywienia gryfu, więc bywają kłopoty ze zbyt płaskimi gryfami przy zmianach wilgotności. Wersję praworęczną 4/4 mam na miejscu i można zamówić przez sklep, choć przy tej cenie ja bym rozważał już coś z litym przodem, np. ArsNova. Yamaha jest cała ze sklejki.
Dziecko leworęczne 9 lat potrzebuje pewnie gitary 3/4, ale trzeba sprawdzić czy leworęcznej, czy praworęcznej. Musi popróbować pobrzdąkać trzymając jakąkolwiek gitarę, lub choćby miotłę raz w jedną stronę, raz w drugą. Połowa osób leworęcznych gra na gitarach praworęcznych, bo pracują obie ręce i tak wolą. Jednak bywają osoby leworęczne, które muszą mieć odwrotną gitarę. Ponieważ to przejściowa gitara na dwa lata, to wybrałbym tuningowanego Everplaya za 290 zł, plus ewentualnie wymiana strun za 50 zł. Gitara leworęczne są zwykle droższe i trudno dostępne.

25-03-2019, Od: Agata Odpowiedz
Skrzypce elektryczne HARLEY BENTON HBV 870 <-- co myśli Pan o tym modelu?

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
To samo co 840, tylko bez jednego boku. Po problemach ze Stagami ja raczej preferuję symetrię. Wady i zalety są podobne w 840 i 870. Dobra elektronika, ale jest dużo rzeczy do poprawienia. Jeśli kupuje się surowe fabryczne, to warto odwiedzić lutnika. Warto poprawić prożek, podstawek, podbródek, przesmarować elementy i ewentualnie wymienić folgę i struny.
Trzeba uważać na sklepy zagraniczne udające polskie, bo może to utrudnić zwroty i reklamacje. Ze zwrotami jest taki podstęp, że niektórzy ochoczo dają 30 dni zamiast 14, ale małym druczkiem piszą, że powyżej 14 to kupujący płaci za transport. Może to być nawet 200 zł. Natomiast w przypadku nie uznania jakiejś reklamacji podwójna kwota, bo to dwa transporty zagraniczne na koszt kupującego plus przegląd zagraniczny też nie tani. Znacznie bezpieczniejsze są zakupy i gwarancja w Polsce.

25-03-2019, Od: Agata Odpowiedz
Czy mógłby Pan nagrać dla nas próbkę gry na polecanych przez Pana skrzypcach elektrycznych Pengano? Byłabym bardzo wdzięczna, przymierzam się do zakupu, jednak nigdzie nie mogę znaleźć video brzmienia tych dokładnie skrzypiec elektrycznych.

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce elektryczne, w przeciwieństwie do akustycznych, nie mają jakiegoś wybitnego swojego brzmienia, bo nie mają pudła rezonansowego. Trochę jak gitara elektryczna. Jest to zwykły surowy i suchy dźwięk ze strun. To co słychać w nagraniach jest przetworzone przez wzmacniacze, multi efekty lub programy komputerowe. Dodając pogłos, echo, chorus, flanger i inne efekty dopiero tworzy się brzmienie docelowe.
Korpus jest generalnie taki sam jak w Harleyach 840, bo z dostępnych na rynku jest w nich sensowna elektronika. W pracowni Pengano robiona jest selekcja, oraz pracochłonne korekty prożka i podstawka. Potem różne drobne poprawki i smarowanie elementów. Skrzypce nie mają wklęski, więc trzeba powalczyć z mocowaniem podbródka. Często problemy sprawia fabryczna folga. Jeśli puszcza, to trzeba poprawić lub wymienić. Następnie wywalane są beznadziejne słuchawki i zastępowane firmowymi. Wymieniany jest także futerał na bardziej sensowny i niekiedy smyczek.

25-03-2019, Od: Marta Odpowiedz
A tak ogólnie, jeśli Pan kupowałby dla siebie, co by Pan wybrał na ten moment do 800-1000zł? :)

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli z zamiarem wymiany za kilka lat, to pewnie wybrałbym coś tańszego, a jeśli takie docelowe, to postarałbym się dozbierać trochę powyżej tysiąca. Natomiast z takich dokładnie w podanym przedziale, to Salvatini 7, lub Sandner SV6. To już kwestia gustu czy połysk, czy mat.

25-03-2019, Od: Tomasz Odpowiedz
Dzień dobry, Mam pytanie czy wszystkie oferowane gitary na Państwa stronie są już wyregulowane, poprawione i przygotowane do gry? Drugie pytanie jaką gitarę klasyczną z Państwa oferty polecił by Pan dla początkującej dorosłej osoby?

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry, Tak, w każdej gitarze są robione korekty i regulacje. W tanich gitarach dość łatwo wypacza się drewno, bo brakuje budżetu na odpowiedni gatunek i jego sezonowanie. Dlatego ja ze względów serwisowych, preferuję modele z regulowanym zakrzywieniem gryfu. Nawet jeśli będą w złych warunkach, zmieni się kształt gryfu, to można je uratować i skorygować wypaczenia. Można także dokładniej doregulować.
Z tanich modeli sklejkowych można rozważyć Washburna za 499 zł. Jeśli natomiast budżet nie jest mocno ograniczony, to polecam za 600 zł ArsNova z przodem z litego drewna. Mała różnica w cenie, a spora w wybrzmiewaniu, szlachetności dźwięku i strojeniu. Jeszcze nie ma ich na stronie, bo dopiero robię zdjęcia i opisy. Można na razie zamówić mailem.

25-03-2019, Od: ? Odpowiedz
Dziękuję za poradę. Przemyśle budżet i postaram się odezwać.

25-03-2019, Od: Marta Odpowiedz
Albo może inaczej zapytam - planuję kupić skrzypce, na których założone by były struny D'Addario Helicore Octave i zastanawiam się, który model do max 800-1000zł byłby dobrą opcją :)

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Trudno powiedzieć, bo skrzypce nie są do tego projektowane i generalnie niskie dźwięki na krótkich menzurach i małych pudłach brzmią zwykle słabo. Ludzie to nagrywają, ale często z dodatkami przeróżnych efektów i podkładów, więc nie wiadomo jak to wyjdzie na żywo. Może jako tło, ale obawiam się szybszych partii.
Jest takie nagranie akurat na skrzypcach Stentor: https://youtu.be/80dMTnK1fiQ?t=105

25-03-2019, Od: Hanna Odpowiedz
Witam, proszę o radę które skrzypce wybrać jako drugie dla córki 9lat z 1/4 już wyrosła potrzebne nam 1/2 Stentor II 1500 czy Sander SV-2? A może poleci Pan jeszcze coś innego?

25-03-2019, Od: ? Odpowiedz
Przepraszam dodało mi się 2 raz a odczytałam już odpowiedź. Dziękuję.

24-03-2019, Od: Basia Odpowiedz
Dzień dobry chciałam zapytać co myśli Pan o skrzypcach Harald Lorenz no8 i jak wypadają w porównaniu z Yamaha V7. Dziękuję .

25-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Czesi mają w zwyczaju robić skrzypce bardziej masywne niż Azjaci, grubsze, mniej subtelne, zwłaszcza jak na damską dłoń. Zwykle dość długo rozgrywają się, ale są za to trwałe i mało kapryśne. Dlatego często znajdują zastosowanie w szkołach. Yamaha to także bardzo poprawny i przewidywalny instrument szkolny, produkowany w dużych seriach.
Jeżeli szukamy czegoś bardziej wyjątkowego, z duszą, to rozważałbym też modele Antyk II, Venezia, Heffler, Steiner, ale to trzeba samodzielnie sprawdzać na żywo, żeby dopasować do swojego gustu.

21-03-2019, Od: Jacek Odpowiedz
proszę o poradę, jakiej farby użyć do odnowienia odbarwionego gryfu w skrzypcach.

21-03-2019, Od: Ben Odpowiedz
Gryf z tyłu tradycyjnie nie jest malowany. Podstrunnic też zwykle się nie maluje. A jeśli jakieś inne fragmenty, to najlepiej popytać na forach lutniczych.

21-03-2019, Od: Jan Odpowiedz
Witam serdecznie czy u pana można kupić gitarę elektroakustyczną na raty pozdrawiam

21-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Można na raty przez Allegro, użytkownik nikl.

21-03-2019, Od: Jarek Odpowiedz
Dziś (czwartek) będzie przerwa w pracy w godzinach 11:00-14:00. Przepraszamy za utrudnienia.

17-03-2019, Od: Marcin Odpowiedz
Sprzedam nowe skrzypce mocno doinwestowane
Link:
https://allegro.pl/oferta/skrzypce-ever-play-mega-dodatki-nowe-7910740134

17-03-2019, Od: Beni Odpowiedz
Na Allegro niezbędne jest wykupienie wyróżniania, bo tak to ląduje na 12 podstronie i nikt nawet nie zobaczy.

14-03-2019, Od: Danuta Odpowiedz
Dzień Dobry.
Potrzebuje skrzypce dla córki lat 6, zaczyna dopiero swoją przygodę z skrzypcami do kwoty 500 zł. Co mógłby mi Pan polecić. Dziękuję za odpowiedź

17-03-2019, Od: Marcin Odpowiedz
https://allegro.pl/oferta/skrzypce-ever-play-mega-dodatki-nowe-7910740134

Proszę zaobczyć moją aukcję najlepsza oferta na rynku


Wyświetlono wiadomości 1951-2000 z 13484  Wstecz  Dalej