Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12354  Dalej     Sklep

29-03-2020, Od: Krzysztof Odpowiedz
Wszedłem w posiadanie gitary która ma pęknięty gryf. Czy jest możliwość naprawienia gryfu, czy kwalifikuje się do wymiany? Ile ta operacja kosztuje?

31-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Musi lutnik obejrzeć czy nadaje się do naprawy. Proste sklejenie około 100 zł, a pełna rekonstrukcja z lakierowaniem około 300 zł.

29-03-2020, Od: Aleksander Odpowiedz
Dzień dobry!
Postanowiłem jakiś czas temu spróbować swoich sił z ukulele i w związku z tym mam parę pytań. Czy dla osoby wysokiej (190cm), ale dosyć szczupłej ukulele sopranowe będzie się nadawało do gry, czy lepiej kupić koncertowe? Dodam jeszcze, że mam za sobą około 2-letnią przygodę z grą na gitarze, więc jakieś podstawy już posiadam. Z góry dziękuję za odpowiedź!

29-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Lepiej koncertowe 61 cm, lub nawet guitarlele 70 cm, bo po prostu przy dużych dłoniach ciężko pomieścić się na sopranie, który ma gęsto rozmieszczone progi.

29-03-2020, Od: Aleksander Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Wstępnie zdecydowałem się już na ofertę z pańskiego sklepu, którą znalazłem na Allegro, z kilkoma dodatkami w zestawie. Chciałbym jednak do zestawu zamówić także pasek, a nie mogę znaleźć żadnego na stronie. Czy jest taka możliwość? Pozdrawiam.

29-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, wystarczy 20 zł dopłacić i wpisać w uwagach, żeby dołożyć pasek.

29-03-2020, Od: Aneta Odpowiedz
Dzień dobry! Szukam skrzypiec w granicach 2 tys zł, gram juz kilka lat póki co z marnym skutkiem, na skrzypcach od Henglewskich z najniższej połki......chciałabym coś lepszego zakupić, mam nadzieje, że będzie to jakaś dodatkowa motywacja dla mnie. Bardzo prosze o polecenie czegoś w miare dobrego, jak na ten budżet. dziękuje

29-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Mamy akurat modele o dobrym stosunku jakości do ceny. Antyk+ za 1499 zł i Modena+ w niebieskim futerale ABS za 1999 zł, z tym że smyczek do Modeny trzeba dokupić oddzielnie. Antyk+ to kompletny zestaw.

29-03-2020, Od: Aneta Odpowiedz
wyjaśnię, że widze tylko forum, natomiast nie widzę żadnej strony internetowej;)

29-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
A czy na skrzypce.pl otwiera się dział Sklep?

29-03-2020, Od: Aneta Odpowiedz
a już widzę, dziekuję, zastanowię się zatem:)

29-03-2020, Od: Aneta Odpowiedz
A czy mogę prosić o jakiegoś linka do tych skrzypiec?

29-03-2020, Od: Joanna Odpowiedz
Dzień dobry, czy istnieje możliwość zamówienia smyczka 1/16?

29-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Tak: https://skrzypce.pl/products/smyczek.html

27-03-2020, Od: Magdalena Odpowiedz
Witam, mniej więcej we wrześniu zamówiłam od Państwa skrzypce, dokładnie Ever Play 6xx. Sprawowały się świetnie, ale dzisiaj próbowałam je nastroić i przy jednej strunie kołek po naciągnięciu wracał na miejsce. Dźwięk był znacznie niższy niż powinien, więc w pewnym momencie podkręciłam mocniej, aż nagle struna w powietrze. Stąd mam parę pytań. Jakie struny były oryginalnie w tym modelu skrzypiec, jeśli mają jakąś nazwę? I czy da się gdzieś dokupić osobną strunę, czy to w ogóle się opoaca, czy jednak najlepiej cały pakiet strun? I które by Państwo polecili, żeby były jednak lepsze niż te z tego modelu, skoro i tak muszę kupić nowe, i służyły dłużej, ale dla osoby dosyć początkującej z około 7-miesięcznym doświadczeniem? Co mogło być też przyczyną tego zerwania struny i co zrobić, aby się to nie powtórzyło w przyszłości? Dodam, że była to struna D, więc, niestety, nie wykorzystam w tym przypadku gratisowej struny otrzymanen przy zakupie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia :)

27-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Przy strojeniu nie kręcimy kołkiem tak jak w gitarze, bo nie ma tu przekładni ślimakowej. Trzeba powolutku przekręcać i jednocześnie wciskać, jakby się chciało śrubę wkręcić, bo to jest zwykły tradycyjny klin. W powietrzu ekstremalnie suchym, jakie jest w ostatnich tygodniach, drewno się kurczy. Jeśli kołek zrobi się mniejszy, nawet o dziesiąte części milimetra, to naturalne, że klin puszcza i trzeba głębiej dopchnąć.
Trzeba na prawdę grubo przesadzić z wysokością dźwięku i naprężeniem, żeby aż zerwać strunę D. Jednak z drugiej strony, na strunach metalowych, przekręcenie kołka dosłownie o milimetr, już może zmienić dźwięk nawet o pół tonu. Trzeba bardzo powolutku i obserwować tunerem. Przekręcenie kołka nagle o ćwierć obrotu na naprężonej strunie, to prawie gwarancja jej zerwania. Dlatego kołkami naprężamy wstępnie w pobliże właściwego dźwięku, a dalej już mikrostroikami.
Struny fabryczne nie występują w wersji detalicznej, bo trochę innych właściwości oczekuje się od pierwszego kompletu, który przechodzi długi transport i magazynowanie. Najtańsze komplety można kupić za 20-50 zł, średnie za 80-200 zł, a bardzo dobre to nawet powyżej 300 zł. Im droższy komplet, tym większa precyzja, lepsze materiały i właściwości. Ale przy nieumiejętnym strojeniu spora strata. Za to na nylonach trudniej zerwać, bo nylon ciągnie się i praca kołka nie musi być aż tak precyzyjna. Więcej ruchu wymaga dociągnięcie do danego dźwięku.
Podsumowując mogę zaproponować za 8 zł samą strunę D najbardziej podstawową, można rozważyć komplet Sandnera za 36 zł, albo już kupić trochę lepsze, np. Tonica za 120 zł. Ceny wszystkiego pewnie będą rosnąć w miarę drukowania pieniędzy i dewaluacji złotówki. Na razie jeszcze większość jest po staremu.

10-10-2009, Od: dami Odpowiedz
Ja nigdy nie grałem na skrzypcach... Mam takie pytanie jak chwytać e-moll? Widziałem jak violin-online układ palców na chwytni ale tam są tylko oznaczenia durowe prawda?

18-10-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Tam są pojedyncze dźwięki. e-moll lub E-dur chwyta się na gitarze gdzie jednym uderzeniem w struny można uzyskać więcej niż dwa dźwięki na raz. Na skrzypcach nie chwyta się e-moll jako całość, ale można grać w tonacji e-moll lub E-dur wykorzystując dźwięki danej gamy:
e-moll: e, fis, g, a, h, c, d
E-dur: e, fis, gis, a, h, cis, dis

10-12-2014, Od: kaśka c; Odpowiedz
hej nie wiem jak zagrać fis dis gis.. itp wytłumaczycie mi jakuś?

24-03-2020, Od: SchodyTiexyAF Odpowiedz
Ale chyba juz znalazlem :)

07-09-2014, Od: cjcicijdicdc Odpowiedz
cdji

26-06-2014, Od: Skrzypek Odpowiedz
Właśnie! Jarek ma rację

24-03-2020, Od: Rafał Odpowiedz
Przepraszam wiem że to nie jest miejsce na takie pytania Ale jaki jest rozmiar skrzypiec tych najtanszych 239zł ?

24-03-2020, Od: Rafał Odpowiedz
4/4 by mnie imteresował

24-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, 4/4. To raczej takie dekoracyjno-zabawkowe ze sklejki, bez ożyłkowania, niezbyt proste i mało dokładnie wykonane. Świetne na rekwizyty do wystroju wnętrz, teatru, zdjęć, filmów, bo wyglądają z daleka jak prawdziwe i nawet wydają dźwięki.

23-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Uwaga! Mamy teraz okres ekstremalnie suchego powietrza. Drewno kurczy się w suchym powietrzu i przedmioty z drewna mogą ulec zniszczeniu. Pamiętajmy aby w tym okresie trzyamać instrumenty w pokrowcach i futerałach, w chłodniejszym miejscu i stosować nawilżacze. Możemy sami zrobić pudełko z dziurkami i wilgotną gąbką w środku, albo zastosować limonkę lub karotkę.

23-03-2020, Od: Agata Odpowiedz
Jeśli ktoś nie ma futerału na skrzypce, albo zniszczony, to tu niedrogo dostanie: https://allegrolokalnie.pl/oferta/futeral-do-skrzypiec-4-4

23-03-2020, Od: Ben Odpowiedz
I dużo grać, bo palce też nieco nawilżą podstrunnicę.

21-03-2020, Od: Anna Głowniak-Lipa Odpowiedz
Chcę zamówić ukulele. Rozmiar koncert 60 będzie miał łądniejsze brzmienie? A moze z jakiegoś powodu powinnam zamówić mniejsze?

21-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Ładność brzmienia jest pojęciem względnym. Im większy instrument tym głośniejszy i ma więcej basu, więc w bezpośrednim porównaniu koncert 60 cm. wydaje się brzmieć lepiej niż sopran 53 cm. Jednak idąc tym tropem dojdziemy do wniosku, że jeszcze lepiej brzmi guitarlele 70 cm, a jeszcze lepiej od niego gitara klasyczna 100 cm. Przy okazji większy instrument, to mniej problemów ze strojeniem i łatwiejsze układanie palców. Podobnie z autami. 6-metrowa limuzyna pod wieloma względami jest lepsza i ma lepsze parametry, niż maleńki Smart. A jednak niektórzy wybierają Smarta nie dlatego, że lepiej jeździ. Maleńkie ukulele gra gorzej, krócej wybrzmiewa, gorzej stroi, jest mniej wygodne, ale ma swój ogromny urok. Jest też bardzo poręczne i mobilne.

18-03-2020, Od: Ben Odpowiedz
Są zakłócenia produkcji i dostaw, a złotówka mocno traci na wartości, więc wszelkie instrumenty znacząco zdrożeją. Szkoda że nie mamy Euro :-(

17-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Będziemy dopłacać do przesyłek DHL, tak żeby klient płacił jedynie 12 zł. Chodzi o to żeby nie stać godzinę lub dwie przed Urzędem Pocztowym w dużych skupiskach ludzi. Niestety Poczta nie zdała egzaminu w trudnych czasach i stwarza dodatkowe zagrożenia swoimi działaniami.

17-03-2020, Od: SPIN Odpowiedz
Poczta Polska skróciła czas pracy, więc tworzą się tam kolejki sprzyjające zarażeniom. Lepiej wybrać DHL, gdzie kontakt jest ograniczony do minimum i unika się spotykania dużych grup ludzkich. Oczywiście w przypadku DHL trzeba podać adres, pod którym ktoś jest obecny w ciągu dnia. Można dodać też adres sąsiada.

16-03-2020, Od: Piotr Odpowiedz
Witam serdecznie. Mam pytanie nie związane bezpośrednio z instrumentem . Czy jest ktoś na forum ktoś kto może rozpisać nuty na skrzypce do utworu " Krakowiaczek jeden" Potrzebuje dla córki.

15-03-2020, Od: Andrzej Odpowiedz
Podoba mi się gitera Ever Play EV-12xCEQ czy jest możliwość przy zamówieniu zaznaczyć ,żeby płyta wierzchnia była wpadająca w czerwień?

15-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Jest możliwość od razu przy wyborze gitary, lub w uwagach. Niestety te modele już są wykupione z zapasów lokalnych. Ludzie wykupują gwałtownie wszystkie instrumenty muzyczne na czas kwarantanny, żeby się nie nudzić w domu. Nowa dostawa jest w drodze, ale kontenerowiec dopłynie dopiero w maju.

15-03-2020, Od: Jakub Odpowiedz
Dzień dobry. W październiku kupiłem u Pana gitarę Oscara Schmidta. Ostatnio pękła mi w niej główka. Czy można oddać gitarę do naprawy u Pana w sklepie?

15-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Dzień dobry. Przewróciła się na tył, czy została przygnieciona? Samoczynne złamania raczej nie zdarzają się, chyba że było ekstremalnie suche powietrze, lub ktoś naciągnał struny basowe znacznie powyżej normalnego naprężenia i przekroczył 100kg naciągu.
Raz na kilka tysięcy gitar może się zdarzyć jakaś wada wewnątrz drewna, ale to będzie od razu widać w przekroju, czy jest zdrowe drewno, czy jakieś spleśniałe, zagrzybione lub spróchniałe. Jeśli drewno jest wadliwe, to gitarę naprawi lub wymieni serwis. Jeśli wszystko w porządku z materiałem i to tylko kwestia złych warunków lub działania nadmiernych sił, to niekiedy udaje się skleić takie uszkodzenie. Warunkiem jest idealnie złożenie i przyłożenie docisku z właściwym wektorem. Zwykle trzeba zbudować odpowiednią konstrukcję, żeby pod właściwym kątem ścisnąć tak, aby klejenie nie rozjeżdżało się podczas ściskania. Dobrze sprawdza się klej Titebond Original Wood Glue, zwłaszcza jeśli pękło gładko. O ile nie ma dużej ilości długich szpiczastych wiórów utrudniających złożenie, to mogę spróbować to naprawić.

10-03-2020, Od: Marlena Odpowiedz
Witam, mam na sprzedaż skrzypce. Zainteresowanych zapraszam na stronę:
https://www.olx.pl/oferta/skrzypce-komplet-CID751-IDDUZMD.html

10-03-2020, Od: Ben Odpowiedz
Prożek wygląda na zbyt wysoki, a podstawek za płaski, ale to trzeba by zrobić zdjęcia pod innymi kątami, żeby uwidocznić ewentualne mankamenty wykończeniowe do korekty, pokazać wysokość strun i kształt podstawka w różnych płaszczyznach, łączenie płyt z bokami na dole, kształt smyczka, ustawienie duszy itp. Kalafonia raczej do wymiany.

07-03-2020, Od: Karol Odpowiedz
Dzień Dobry,
Jestem zainteresowany kupnem Ukulele sopranowym,
Na jednym z Pana filmów udostępnionych w sieci przedstawiany był model UK702,
Wydobywany dźwięk przypadł mi do gustu,
Czy w Państwa ofercie koncert w cenie 220 zł to jest właśnie model 702 ?
Kolejny model koncertowego ukulele 60cm jest w cenie 380 zł ; zdaje się że z innego rodzaju drewna,
Prosiłbym o poradę, który z Nich ,
Dziękuje,

07-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Trudno jednoznacznie stwierdzić czy jest to ten sam model. W markowych ukulele jak Kanilea jest to bardziej usystematyzowane. Natomiast w masowej produkcji nie ma nic stałego. Dany model może pochodzić z wielu różnych fabryk, oraz zmieniać się w kolejnych partiach, zaś te same modele z tej samej fabryki mogą występować na rynku pod wieloma różnymi oznaczeniami i nazwami. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Nagraniami YT lepiej się nie sugerować, bo efekt zależy od wielu czynników, a prawie wcale nie zależy od instrumentu. Decyduje pomieszczenie, mikrofony i ich rozmieszczenie, przetworzenie dźwięku i sygnału elektrycznego, oraz finalny odsłuch. Krążki gumowo-tekturowe w głośnikach, kształt obudowy, mają zupełnie inną charakterystykę niż specyficznie uformowane drgające drewno instrumentu. Do tego każdy egzemplarz wykonany ręcznie z materiału naturalnego jest trochę inny.
Różnica między 380 zł, a 220 zł polega głównie na zastosowaniu litego drewna zamiast sklejki. Lite drewno brzmi nieco szlachetniej, za to sklejka jest bardziej odporna na warunki i może być cieńsza, co sprzyja pobudzeniu do drgań przez struny.

07-03-2020, Od: Klaudia Odpowiedz
Dołączam od razu moje dwa typy wiolonczeli, które być może są warte uwagi. Tu też bardzo proszę o opinię. Dziękuję :)
https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Wiolonczela-44-M-tunes-No.160-drewniana-uczniowska/293
https://poludniowelutnictwo.pl/pl/p/Wiolonczela-44-Hora-Rumunska-Lutnik-J.-Krupa/1232

07-03-2020, Od: Klaudia Odpowiedz
Witam serdecznie. Będę bardzo wdzięczna za opinię na temat wiolonczeli podanej w linku poniżej. Poleca mi ją nauczyciel ale ja mam osobiście wątpliwości do jej kupna. Proszę powiedzieć czy cena jest adekwatna do jakości i czy warto inwestować w ten instrument?
Pozdrawiam :)

https://www.henglewscy.com.pl/sklep?func=productPage&wid=21246&pid=15740&cid=410&prid=&fbclid=IwAR1elSgiObZ8q2dnt3jsDg9rYe7j4M6zlzTPpFPNz0N9z-sXmhi57Kk6PHs

06-03-2020, Od: Michał Odpowiedz
Chciałbym kupić córce 7 letniej gitarę do 400zł Co by pan polecił Jaki byłby najlepszy rozmiar i czy bezpiecznie jest wysyłać pocztą?

06-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
7 lat to będzie rozmiar 3/4 np. Everplay za 270 zł. Wysyłka jest bezpieczna, bo pakujemy w podwójne kartony. Można ewentualnie dokupić pokrowiec piankowy za 40 zł.

05-03-2020, Od: Zbyszek Odpowiedz
Jakie struny są w gitarce PF30 zainstalowane, chodzi mi o firmę i grubość

05-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
To są struny fabryczne nie występujące w sprzedaży detalicznej. Można stosować dowolne 11-52 lub 12-54. Przykładowo Elixir lub D'Addario. Droższe modele strun są zbudowane precyzyjniej, więc lepiej brzmią i stroją niż takie najtańsze.

03-03-2020, Od: Zbyszek Odpowiedz
Witam.Czy po zakupie Pengano PF30 będzie już zrobiona aby była bardziej miękka. Czy muszę coś zgłaszać?

03-03-2020, Od: Jarek Odpowiedz
Każdy instrument od nas jest poprawiany i regulowany. Chyba, że są jakieś specjalne wymagania. Typowo obniżamy siodełko tak, aby struny nad I progiem były poniżej 1 mm. Nad XII około 3 mm w akustyku. W klasyku lepiej ustawiać 4 mm, a w elektryku 2 mm. Oczywiście basowe trochę wyżej niż wiolinowe, bo basy mają większą amplitudę drgań. I do tego ustawiamy podłużną wklęsłość gryfu około 0,5-0,8 mm. Czasem konieczne są tez drobne korekty progów i innych elementów. Jest to obliczone na około godzinę pracy i wystarcza do wygodnego grania amatorskiego. Jeśli ktoś chce dokupić jeszcze kilka godzin pracy dla zwiększenia precyzji, to jest to możliwe, ale w instrumentach do tysiąca złotych jest to już mało efektywny wydatek. Niedrogie drewno nie ma aż tak wysokiej stabilności, aby super precyzyjne korekty przetrwały dłuższy czas, więc nie ma sensu w to dodatkowo inwestować.


Wyświetlono wiadomości 1-50 z 12354  Dalej