Sklep
12-11-2007, Od: :):):)
Odpowiedz
Jestem zawodowym muzykiem - skrzypkiem! Mój kumpel nie związany z muzyką , jedynie meloman , po mojej instrukcji i 2 minutach czasu zagrał czysto i w miarę ok "sto lat" . tylko powiedz mi , czy takie granie można nazwać graniem na skrzypcach? Jasne , zależy o co komu chodzi , ale jak dajesz komuś rade przez neta to nie jesteś w stanie określić jego zaawansowania w "tworzeniu" muzyki na skrzypcach. jak czytam twoje wypowiedzi o graniu ze słuchu , to powiem tylko jedno... sorka, ale większych bzdur nie słyszałem ani nie widziałem. Dlaczego? Może na pierwsze kilka biesiadnych piosenek wystarczy Ci granie ze słuchu , ale nie znam nikogo! kto zagrałby koncert d-moll wieniawskiego ze słuchu! Pozdrawiam
06-11-2007, Od: Paweł
Odpowiedz
CZeść! Mam 18 lat i zamierzam zacząć uczyć się grać na skrzypcach. Myślicie, że to ma jeszcze sens? Koleżanka powiedziała mi, że juz stawy mam sztywne i że juz tak ręki nie nagnę i wogole... Co myślicie o tych Verona Custom Violin? Mogą być na początek? Gram na gitarze z nut. Czy to może jakoś pomóc? A co myślicie o zrobieniu progów do skrzypiec? Lutnik zrobiłby mi to za 300 zł. A może na początek zrobić sobie takie wiązane, jak w wioli da gamba? I zawiązać je w odpowiednich miejscach używając tunera...
Mój e-mail; paolo45@wp.pl
12-11-2007, Od: Piotr
Odpowiedz
Nie słuchaj o tym że masz już 18lat , tylko jak chcesz się nauczyć gry na skrzypcach to poprostu zacznij. Co do progów na skrzypcach to bym był przeciwnikiem używania ich dłużej niż 1 tygodzień. Na sam początek ( podkreślam na sam początek!!! ) żeby przyzwyczaić rękę do właściwych odległości to możesz np z taśmy samoprzylepnej nakleic sobie progi, nie przerabiaj skrzypiec, bo poprostu je sobie zniszczysz. Na skrzypcach musisz wsłuchiwać się dokładnie w dźwięki , również po to żeby były czysto , a nie naciskać progi , lub jakieś klawisze. Tylko taka oryginalna budowa skrzypiec będzie pozwalała Ci na różne techniki jak glisanda , płynne zmiany pozycji itd itp. Więc nie kombinuj z przeróbkami tylko zacznij poprostu grać :) . Pozdrawiam
10-11-2007, Od: michal
Odpowiedz
zafasynowała mnie gra na skrzypcsach bradzo mam 13 lat czy to dobry wiek?
12-11-2007, Od: Piotr
Odpowiedz
Nie ważny jest wiek( choć im człowiek starszy tym mniej podatne są ręce , ale Ty masz dopiero 13 lat) , lecz chęci! Skoro masz ochotę na naukę gry na skrzypcach to się nie wahaj.
07-11-2007, Od: Polus
Odpowiedz
Chciałbym się dowiedzieć która kalafonia jest lepsza?(kolor)
12-11-2007, Od: Piotr
Odpowiedz
Nie ma opcji która jest lepsza , tylko która będzie dla Ciebie lepsza :) . Zależy na jakich grasz strunach. Kalafonie warto dobrać do strun . Ale jakbym miał doradzać to polecałbym jasną.
08-11-2007, Od: Paweł
Odpowiedz
Podobno ciemna...Ale na pewno nie wiem...
11-11-2007, Od: ellla
Odpowiedz
cześć pisze bo wiem że tu znajde pomoc!!!;]potrzebuje NUT tytanic i inne na skrzypce prosze o pomoc licze na was !!!zależy mi na czasie !!!im szybciej tym lepiej to mój adres ellafilipowska@.interia.pl BŁAGAM POMOCY!!!!!!!!!!pozdrawiam pasjonatów skrzypiec
11-11-2007, Od: Kaśka
Odpowiedz
Hej! To moje gg. 4724847 , piszcie, piszcie: pogadamy
11-11-2007, Od: ela
Odpowiedz
mam 14 lat i ponad 100letnie skrzypce jacobusa stainera-szkoła niemiecka.gra się świetnie.historiA tych skrzypiec jest bardzo długa najpierw grał mój dziadek potem kuzynka a teraz ja .ogólnie pochodze z bardszo muzykalnej rodziny......pozdrawiam;]
11-11-2007, Od: ela
Odpowiedz
cześć!!!!!!!!!!mam 14 lat i gram na skrzypcach od8 miesięcy!wiek nie ma tu znaczenia liczą się chęci!!!!!na początku jest nieżle*lepiej nie mówić(ale potem grasz 30minut dziennie i jest ok.oprucz lekcji dużo ćwicze sama!pozdrawiam wszystkich pa
11-11-2007, Od: GABI
Odpowiedz
Antonio Vivaldi - Concerto in a minor II PoszukiwaNE nutki! Błagam jezeli ktos ma to bardzoo prosze:)
10-11-2007, Od: gosia
Odpowiedz
mam 9 lat skrzypce to moja pasja gram na nich rano i wieczorem
10-11-2007, Od: Kasia
Odpowiedz
Dzięki Aśka :)
10-11-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Kasiu, za każdym pociągnięciem oprzyj smyczek mocniej na strunach. Nie pozwól mu skakać, bo jak będziesz grać staccato, to nie będzie Cię słuchał. Wystarczy smarować go raz na tydzień. Najpierw posmaruj obydwa końce, potem parę razy pociągnij przez środek. Najlepiej smarować po graniu. Pozdro :)
09-11-2007, Od: Kasia
Odpowiedz
O strojeniu wolę na razie nie myśleć...
08-11-2007, Od: Paweł
Odpowiedz
Weronika!I jak Ci idzie po tych trzech latach?
08-11-2007, Od: Paweł
Odpowiedz
Dzięki;) A co myślicie o tych Verona Custom Violin? To te lepsze ze sklepu z tej strony...
07-11-2007, Od: puna
Odpowiedz
hej mam 14 lat dzis kupila sobie skrzypce moim marzeniem jest gra na nich ! nie ma nikogo w okolicy kto gra lub daje lekcje gram na gitarze mam swietny sluch ! jest mozliwosc nauczenia sie samemu??
prosze o odpowiedzi e-mail puna777@wp.pl
gg 8486618 :*
07-11-2007, Od: ?
Odpowiedz
weronika przecierz ty grasz od3 klasy
07-11-2007, Od: weronika
Odpowiedz
gram od 3 lat teraz mam jurz 28
06-11-2007, Od: Kama
Odpowiedz
Ja też mam 18 lat i dopiero zaczełam nauke gry na skrzypcach. Nie masz 60 lat zebys mial problemy ze stawami;p Jedyne jakie mozesz miec to z nerwami. Koleżanka chyba zazdrosna;p W każdym wieku mozna rozpocząć edukacje, dla samego siebie, satysfakcji itd. lecz wiadomo że wirtuozem nie zostaniesz, dlatego sie mowi ze jest za późno. Za późno na światową sławe;p
06-11-2007, Od: Ania
Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce lutnicze 4/4, maja 8 lat, zapracowały na siebie soldnie. Wykonawcą ich jest lutnik p.Stalmach. Do skrzypiec dołączona jest ekspertyza, sa wycenione na 5tys zl, ale jestem w stanie negocjowac cene, lub dodac do nich co nieco, np. smyczek+futerał.Moj adres
muzyka8@wp.pl
05-11-2007, Od: Albert
Odpowiedz
Cze wszystkim mam 10 lat uczę się grać na skrzypcach już 4 lata chodzę do szkoły muzycznej Ist. w Gnieznie. Kto chcę pogadać na temat muzyki to moje gg 1294636
05-11-2007, Od: Paweł
Odpowiedz
CZeść! Mam 18 lat i zamierzam zacząć uczyć się grać na skrzypcach. Myślicie, że to ma jeszcze sens? Koleżanka powiedziała mi, że juz stawy mam sztywne i że juz tak ręki nie nagnę i wogole... Co myślicie o tych Verona Custom Violin? Mogą być na początek? Gram na gitarze z nut. Czy to może jakoś pomóc? A co myślicie o zrobieniu progów do skrzypiec? Lutnik zrobiłby mi to za 300 zł. A może na początek zrobić sobie takie wiązane, jak w wioli da gamba? I zawiązać je w odpowiednich miejscach używając tunera...
Mój e-mail; paolo45@wp.pl
04-11-2007, Od: Ania
Odpowiedz
już nieaktualne..;)
02-11-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Olimpia dzięki na nutki! Słyszałam, że ciemna kalafonia jest lepsza od jasnej, ale nie znam szczegółów :p
01-11-2007, Od: Ania
Odpowiedz
Czy ma ktoś może nuty do koncertu d-moll Bacha na dwoje skrzypiec??:)
01-11-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
e nie, chyba nić się nie mogło stać, może to były struny
Aśka, dzięki za przesłanie, campanella już do ciebie przychodzi. Czym się różni jasna od ciemnej kalafonii????????
31-10-2007, Od: Żaba
Odpowiedz
Mogłam coś uszkodzić w moich skrzypcach, jeśli je niosłam niezamocowane w futerale...:/? zamykałam skrzypce w pośpiechu i nie zamocowałam ich odpowiednio, później idąc - coś grzechotało i byłam pewna, że to smyczek się szamocze.A to skrzypce były...
29-10-2007, Od: marta
Odpowiedz
poszukuje skrzypce za conajmiej 200zł
29-10-2007, Od: kuba
Odpowiedz
stare ale dobre
29-10-2007, Od: marta
Odpowiedz
poszukuje skrzypiec za niedrogą cenę
29-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
część skrzypiec, drewniane????
29-10-2007, Od: ?
Odpowiedz
chyba że tu chodzi o futerał:):)
29-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
pudło renesansowe, Marzena :)
29-10-2007, Od: Marzena
Odpowiedz
jak sie nazywa pudło dla skrzypiec?
28-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
dzięki Aśka :):)
28-10-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Olimpia, 1, 2 i 3 część :)może mi się uda jutro. Z góry dzięki za Paganiniego =] mój mail connie1@vp.pl
27-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
Aśka, ja mam nutki do La Campanella, jak mi się uda to ci prześlę
27-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
agga, ja też miałam takie problemy z kalafonią, ciągle się kurzyło na pudło, więc mniej smarowałam ( możesz też zmienić kalafonię)
27-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
a vivaldi zima 1 cz czy 2,3??? jak byś coś jeszcze mogła przesłać to by było superol:):)
27-10-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
agga, nawet wilgotną ściereczką(lub chusteczką higieniczną) byle by nie była za mokra :-)
Aśka, czy mogłabyś mi przesłać na maila nuty Vivaldiego Zima?? mój mail to joannakorzeniewska@tlen.pl
pozdro@#$ :) nie mam już kompletnie co grać
27-10-2007, Od: Gabi
Odpowiedz
Szukam nutek!!
Violin Concerto RV 356 in A minor II ma ktos???pliska
26-10-2007, Od: agga
Odpowiedz
Wiem, że to pytanie na pewno już wiele razy padło tutaj, ale nie mam czasu przeglądać wszystkich starych wiadomości ^^ a więc czym powinno się czyścić ślady po kalafonii, które zostają na skrzypcach? Na razie ścieram to chusteczką ^^
18-10-2007, Od: Basia
Odpowiedz
Nie wiem czy mam się zdecydować na skrzypce, mam 13 lat. Znajoma powiedziała mi, że jestem za stara na skrzypce. A poza tym jestem leworęczna. Nie wiem czy powinnam się zdecydować na skrzypce. Proszę o radę! Moje gg: 9669849.
26-10-2007, Od: agga
Odpowiedz
Za stara na skrzypce?! Ja mam 12 lat i uczę sie pół roku. I nawet uczę się szybciej niż wszyscy, którzy są ode mnie o parę lat młodsi, tak nawet niektósy twierdzą. Na pewno Ci się uda!
A co do mojej gry- za wiele nie umiem, bo mam tylko godzinę lekcji tygodniowo...
25-10-2007, Od: Gabi
Odpowiedz
łohohoh szklane skrzypce to pewnie dla niej specjalnie zrobili..widzialm je..zajebiste..i pewnie drogie jak cholera..
25-10-2007, Od: Zuza
Odpowiedz
Vanessa Mae na takich gra. Idzie wogole takie gdzies dostac?