Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 12051-12100 z 13750  Wstecz  Dalej     Sklep

08-04-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ale Wam dobrze dziewczyny:-( ja mam gości i nie mogę nawet na 5 minut wziąć skrzypiec do ręki:-( ale dobrze , że przynajmniej Wy możecie ćwiczyć:-)))

08-04-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hej, wszystkiego naj naj! Jasne, że ćwiczę dużo, bo wreszcie mam na to tyle czasu, ile sobie wymarzę! :)

06-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Weroniko: Oczywiście, że nie jesteś "do niczego"!!! Ja kiedy zaczynałam grę brakowało mi smyczka przy półnutach, gubię rytm do teraz jak nie znam piosenek;P, każdy robi bardzo wiele błędów od początku do końca swojej przygody ze skrzypcami!!! Jesteś wspaniała chociażby dlatego że podjęłaś się gry na tym boskim instrumencie. Nie poddawaj się ponieważ każdy uczy się na błędach. Jeśli będziesz dużo ćwiczyć na pewno jeszcze nieraz wystąpisz przed dużą publicznością, może nawet w pierwszym głosie:) Nie zniechęcaj się takimi błędami i ćwicz, ćwicz, ćwicz:):):) powodzenia, 3maj się:):):)

08-04-2007, Od: Weronika Odpowiedz
Pierwszy dzień Świąt. Ładny ranek, a ja ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę.
Wesołych i pogodnych świąt Wielkiej nocy.

07-04-2007, Od: weronika Odpowiedz
dzięki!

07-04-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Dołaczam się do życzeń! SKRZYPCOWYCH ŚWIĄT!!!
Kaja ja by, chciała ćwiczyć duzo, ale mi rodzice zabraniają, bo muszę w domu pomagać:-/

07-04-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dzięki za życzenia. Jestem ciekawa czy dużo ćwiczycie w święta.

06-04-2007, Od: Asia Odpowiedz
Moja córeczka Weronika uczy się w I klasie szkoły muzycznej. Ma teraz problemy z grą - kosi smyczkiem, gra tylko przy żabce, gubi rytm. Strasznie ją to zniechęca. Jeśli ktoś miał też takie problemy mógły się z nami podzielić? Ona myśli, że sobie z nimi nie poradzi, że jest do niczego.

06-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
SPROSTOWANIE:
Może tak trochę niezręcznie na stronce o skrzypcach, ale bardzo serdecznie chciałabym życzyć wszystkim WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, DUŻO ZDRÓWKA SMACZNEGO JAJKA NO I OCZYWIŚCIE OBFITEGO DYNGUSA :):):):):)

06-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Może tak trochę niezręcznie na stronce o skrzypcach, ale bardzo serdecznie chciałabym życzyć wszystkim WSZYSTKIEGO NAJ... Z OKAZJI ŚWIĄT WIELEKANOCNYCH :):):):):)

05-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do Marzenka: Napisz jakie chcesz te skrzypce, fabryczne, manfunkturowe czy lutnicze. Jeśli chodzi ci o fabryczne to na tej stronce są tanie ... :)

04-04-2007, Od: marzenka Odpowiedz
chce kupic tanie i w dobrym stanie skrzypce!!!!!!

04-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Do Gitarzysta: Czy sprzedał byś te skrzypce ale po wizycie do lutnika??? jakby co to mnie zapytaj bo całkiem możliwe że je kupie no i oczywiście za ile je sprzedasz??? ale nic nie obiecuje(moje gg:10009335:)

04-04-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
prawdopodobnie masz kopie skrzypiec Stradivariusa, a najlepiej zanieść takie skrzypce do lutnika

04-04-2007, Od: Gitarzysta Odpowiedz
część inskrypcji to antonius stradivarius cremonensis faciebat anno 1741 Sine labore non est panis in ore oraz Usus est optimus magister. a reszty nie jestem w stanie odzczytać :( wątpie zeby to był oryginał ale warto spróbować

04-04-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
odpowiem Ci ja, :-)Altowiolistko jakby co to mnie wyprowadź z błędu;-)
altówka ma podobną technikę grania do skrzypiec. niektórzy skrzypkowie poprostu stwierdzają, że dźwięk altówki bardziej im się podoba, że zawód altowiolisty jest bardziej opłacalny itd. niektórzy- Ci nieco słabsi przechodzą na altówkę z konieczności. w sumie nie wiem czemu, bo altówka nie jest chyba łatwiejsza(????) wydaję mi sie , że jest wręcz przeciwnie. znam tylko jednego altowioliste, który potrafi wydobyć z niej ładny dźwięk%-/ to jest dopiero sztuka...

03-04-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Daniel, na tej stronce są skrzypce za 300 zł. Moja nauczycielka określa je jako niezbyt dobre, ale nie NAJgorsze :) w każdym razie są idealne dla początkujących, ja mam je od sierpnia. Na początek Ci je polecam. Pozdro

03-04-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja na takich gram(mnie też rodzice dali na inny instrument, chociaż marzyłam o skrzypcach.Teraz kupiłam sobie własne-Ever play za 300zł i jak narazie jest dobrze.Z resztą jakbyś poczytał sobie forum, to wiele osób na takich zaczynało.

03-04-2007, Od: daniel Odpowiedz
powiedzcie mi-graliście na skrzypcach które kosztowały do 300zł?? mówiono mi że sa beznadziejne, ale może chociaż do nauki(na początek)będą ok..??

03-04-2007, Od: daniel Odpowiedz
poza tym to mnie coś trafia bo chce mieć skrzypce od 9 roku życia (mam 17lat) i mnie nie stać:(:(
jestem pewien, ze bym sobie radził świetnie,bo mam słuch b.dobry jak z resztą cała rodzina...
ale nie...rodzice musieli dać mnie na perkusjie!!!

03-04-2007, Od: daniel Odpowiedz
Tomek-Sibelus:D:D gut

rzeczywiśćie za mało jest takich programów...:( wkurzajace-chce coś posłuchać a tu nic!

02-04-2007, Od: Beata Odpowiedz
Pilnie poszukuję nauczyciela (najlepiej z okolic Piaseczna) gry na skrzypcach!!!

02-04-2007, Od: Beata Odpowiedz
Poszukuję pilnie nauczyciela gry na skrzypcach dla 9-letniej córki.

01-04-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
mam taki program. nazywa się FINALE, tylko mam wersję z 2003 roku

31-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
hej ludzie!! muzycy i melomani. powstal pomysł na stworzenie nowego programu muzycznego. młodzi muzyce zgodnie twierdzą, ze za mało jest w TV transmisji koncertów muzyki powaznej, kursów,konkursów, filmów dokumentalnych o wielkich wirtuozach. na www.skrzypce.art.pl temat: petycja
znajdziecie rozmowy na ten temat. jeśli macie pomysly odnośnie jak takowa prośba o nowy program mogłaby wygladać to wpadnijcie!!! wpiszcie sie, a gdy petycja powstanie liczymy na poparcie podpisami melomanów. pozdrawiam

31-03-2007, Od: Nina Odpowiedz
nie, nie zmyslam ;P struna jest napieta moze faktycznie to jest jedna z tych strun co bardzo szumi i dzwiek ma bardzo niewyrazny dlatego trudno nastroic.. no to bede tak dlugo probowac, az da rade i nastroje ;]

31-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Nie wiem co o tym myśleć........ abo nina zmyśla albo nie wiem co???

31-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jakim cudem struna nie wydaje dźwięku? może jest KOMPLETNIE nie napięta? słyszałam o strunach G , które tak mocno szumią, albo ich dźwięk jest tak mało wyraźny, że ciężko nastroić, ale żeby nie wydawała dxwięku? %-/

30-03-2007, Od: ? Odpowiedz
kupię skrzypce 4/4
48 880808181

31-03-2007, Od: ala Odpowiedz
Mam do sprzedania fabrycznie nowe skrzypce wraz z futerałem, kalafonia i pelnym kompletem za 250 zl. Moj kontakt 506 621 807.Pozderawiam

31-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
nie bardzo wiem o co ci chodzi ...... Nie widziałam anie nie słyszałam o skrzypcach nie wydających dzwięku przy strojeniu. Może po prostu trzeba wymienić struny .....;)

30-03-2007, Od: Nina Odpowiedz
Mam problem ze struną G i ogolnie moze ze strojeniem i dlatego powie mi ktos jak zrobić by struna G wydała dzwięk? przy strojeniu -szarpaniu struny nie wydaje dzwieku przez co nie rejestruje tego stroik nie wiem co jest bo w koncu to nowe skrzypce i mimo ze rozstrojone powinny wydawac dzwiek ;P

26-03-2007, Od: dsdd Odpowiedz
nire wiem dla czego ale u mnie w domu na kompie nie moge wejsć na te stronke :( pomużcie!

29-03-2007, Od: Jarek Odpowiedz
Pobierz nowy Flash player: http://www.macromedia.com/software/flash/about/

29-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Są, wpisz w wyszukiwarce "sklep muzyczny" i wejdź na "instrumenty muzyczne" (przynajmniej ja tak wchodzę :]) jest tam duży wybór strun. Pozdro

29-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
kurcze 130 zł to trochę drogo ....... a nie znalazły by się takie do 50???

28-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no tak to są dobre struny, ale 130 złotych to jak dla mnie kupe kasy:-)

28-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kiedyś trafiłam w Internecie na jakiś sklep muzyczny. Dobre struny firm Thomastik i Pirastro były za ok. 130 zł...:(

28-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
niestety chyba drogie= dobre :-(

28-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Mam ren sam problem ale kiedy one się rozegrają??? No i jakie struny są najlepsze i najtańsze???

27-03-2007, Od: Iza ... Odpowiedz
Hej! Je mam nowe skrzypce tyle że fabryczne i strasznie brzydko grają a to nie moja wina bo jak gram na innych skrzypcach to dzwięk jest na prawdę ładny a tata za nic nie chce zgodzić się na nowe bo mówi że i tak powinnam się cieszyć że zaczęłam grać ...... co robić?????

28-03-2007, Od: Jarek Odpowiedz
Nowe skrzypce trzeba trochę rozegrać. Da się i na takich pięknie zagrać. Była u mnie kiedyś pani z Teatru Wilkiego i zagrała taki koncert na zwykłych Everplayach, że słuchałem z wielkim podziwem i otwartymi ustami. Nie chcę przytaczać przysłowia z baletnicą, bo nie o to chodzi. Żaden tata, nawet bogaty nie zainwestuje kilku tysięcy w zawodowy instrument, jak nie zobaczy, że na prawdę masz zapał do nauki. Jak chcesz sobie niedrogo ułatwić życie, to kup bardzo dobre struny, bardzo dobrą kalafonię i graj śmiało. Podobno ciemna kalafonia kontrabasowa średniej twardości i dobrej firmy ułatwia inicjowanie dźwięku. Czyść struny co jakiś czas, aby kalafonia nie gromadziła się na nich. Będzie łatwiej inicjować dźwięk. Sprawdź też czy twoje skrzypce fabryczne nie są aby ze sklejki. Tanie modele Leonardo, Gattsby, Stagg, Cordoba itp. bywają sklejkowe. Jeżeli tak, to sprzedaj je i kup drewniane Everplay, bo brzmią dużo ładniej. Warstwy sklejki można zobaczyć na bokach płyty przedniej i w efach. W dobrych skrzypcach zobaczysz w przekroju lite drewno i ciągłość słoi, przy sklejce będą to zwykle sklejone trzy warstwy, co widać w przekroju efów.

28-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dzięki za pocieszenie!

27-03-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
też miałem skrzypce fabryczne, ale to na szczęście już przeszłość. Skrzypaczka dobrze mówi. jak się nauczycie na fabrykach to potem na lutniczych będzie wam dużo łatwiej ;););)

27-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ja też zaczynałam na fabrycznych i powiem Wam , ze to niezła szkoła życia i przydaje się:-) tzn. jak się nauczycie ladny dźwięk wydobywać i prowadzić dobrze smyczek na fabrycznych to jak dostaniecie lepsze skrzypunie to będzie prościzna dla Was!! więc trzymajcie się wszyscy cierpliwie, i czekajcie na swoje nowe skrzypce, a te co teraz macie też trzeba polubić:-) ja moje fabryczne nadal bardzo lubie, troche pracy i dźwięk na prawde da się zmienić:-) wiem, że ja mialam wiele szczęscie bo szybko dostałam lepsze skrzypce, ale Wam tez tego zyczę i będzie dobrz ludzie:-) jak mówi Nigel Kennedy YO PEOPLE!!

27-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
A ja jak będę mieć kasę(nie wiem kiedy to nastąpi). Na szczęście nie próbowałam grać jeszcze na lutniczych i ogólnie gram krótko,więc takiego jeszcze żalu nie mam.

27-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hej Iza, mam ten sam problem...marzę o skrzypcach lutniczych a mam na nie szansę dopiero jak się nauczę porządnie grać....

27-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
A zaczynałaś na fabrycznych?

27-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Do skrzypaczki: o, to zazdroszczę Ci i jednocześnie podziwiam. Ja musiałam dojeżdżać do swojej muzycznej II st.godzinę pociągiem i na pewno nie wyrobiłabym z czasem. Do tego nikt nie dałby mi wtedy kasy na skrzypce i na lekcje prywatne i nawet nie zgodziłby się na to.Teraz mam niestety skrzypce fabryczne,ale mam nadzieję że kiedyś dorobię się lutniczych.

27-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ja jestem w II stopniu na fortepianie a na skrzpcach pryatnie się uczę:-) mam mało czasu,a el poniewz skrzypce mniej słychać na zewnątrz niż fortepian więc po szkole gram na fortepianie kilka godzin , a wszkole i po 21.00 gram na skrzypcach:-) trzeba sobie jakoś radzić. a , i mam skrzypunie manufaktury i uwielbiam je:-)


Wyświetlono wiadomości 12051-12100 z 13750  Wstecz  Dalej