Sklep
26-04-2007, Od: Noemi
Odpowiedz
jak nie lubisz skrzypiec to nie właź na tą stronę, która dla nas jest super!
26-04-2007, Od: Marysia
Odpowiedz
won z naszego forum!!!!!!!!!
25-04-2007, Od: 88
Odpowiedz
8888888888ui
25-04-2007, Od: Radek
Odpowiedz
Hej. Dopiero zaczynam się uczyć grać na skrzypcach czy ktoś może mi przesłać na maila nuty i jeśli możliwe to również porady dla początkujących?? mój mail: radeksh@wp.pl ;)
24-04-2007, Od: Natalie
Odpowiedz
Witajcie. Jestem zdecydowana na naukę gry na skrzypcach (4/4). Nie wiem jednak,które z nich lepiej jest mi zakupić: Verona Violin Custom FT V11 czy też Yamaha V5 SC. Róznica w cenach to ok 500zł.Cena pierwszych jest przystepna, choć czytałam o nich takze nagatywne komentarze. BARDZO PROSZĘ o pomoc osoby,które miały okazję grac na tych modelach lub chciałyby podzielic sie ze mna informacjami na ich temat...
24-04-2007, Od: Marcin
Odpowiedz
Jestem szczęśliwym posiadaczem Verony. Brzmi pięknie. Po około 20 latach powróciłem do skrzypiec. Wszystko pamiętam. Na początek kup właśnie Veronę, a potem sama dokonasz wyboru.
24-04-2007, Od: Adam
Odpowiedz
U mnie w szkole są osoby leworęczne i garją na normalnych instrumentach:D
23-04-2007, Od: skrzypcaczka
Odpowiedz
tak, chyba masz racje Adam,:-) Zuzia, istnieją skrzypce dla leworęcznych, które wszystko mają odwrotnie, ale to rzadkość. mało kto się na to decyduje bo np. w orkiestrze byłby to spory problem. ludzie by się smyczkami zderzali:-)
22-04-2007, Od: Adam
Odpowiedz
Bo jak dmuchasz i chcesz zmienić cwięk to przesuwasz ten suwak:P i jak przesuniesz z jednego dzwieku na drugi podczas jednego dmuchania to wyjdzie glisando chyba tak i się wydaje:P:D:D
22-04-2007, Od: Zuzia=)
Odpowiedz
Mam pytanie i od dłuższego czasu się zastanawiam... Czy istnieją skrzypce które trzyma się w prawej ręce??? Może i są ale mi się to wydaje dziwne... trzeba by wszystkie struny w odwrotnej kolejności poprzestawiać, podbródek z innej strony... Sama nie wiem... Odpiszcie koniecznie:)
22-04-2007, Od: ?
Odpowiedz
na jednuym dmuchniecviu
22-04-2007, Od: skrzypaczka
Odpowiedz
z tego co wiem da sie. ale o wyrazowe legato Ci chodzi? czy o takie... nie wiem... na jedym dmuchnięciu?:-)
22-04-2007, Od: ?
Odpowiedz
Dlaczego na puzonie nie da sie zagrać nut zapisanych legato????????
22-04-2007, Od: ?
Odpowiedz
Dafaczego na puzonie nie da sie zagrać nut zapisanych legato????????
21-04-2007, Od: wojciech32@tlen.pl
Odpowiedz
SPRZEDAM stare skrzypce ze starym futerałem sygnowane w środku :
Copy of Antonius Stradivarius made in of CzechoSlovakia.Po drobnej renowacji lutniczej(polakierowane),
wymienione :struny,kołeczki,podbródek,
strunnica.Skrzypce z duszą,wiele widziały.
20-04-2007, Od: Olimpia
Odpowiedz
Hej...! dawno się nie odzywałam. Dostałam skrzypki i mam zajęcie. A oprócz tego szkoła, oceny końcowe. Justyna(skrzypaczka): pomysł jest ok!!!
19-04-2007, Od: Ola
Odpowiedz
hej Justynka, chyba ten mail na stronie tytułowej to jest prywatny mail właściciela bo z nim trochę mailowałam, jak kupowałam tu skrzypki... pomysł jest fajny, ale co tu można zmienić?%-? ma ktoś pomysł?
19-04-2007, Od: Maciek
Odpowiedz
mam na sprzedanie skrzypce,w nawet dobrym stanie tylko nie wiem z którego roku są bo nie ma w środku zadnej informacji, nie wiecie kto moze by chcial kupic
19-04-2007, Od: Maciek
Odpowiedz
siema
19-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka)
Odpowiedz
To niżej to moje tylko zapomniałam się podpisać
19-04-2007, Od: ?
Odpowiedz
Pisanie książki idzie świetnie!!! Nie wiem czy wam też ale mi ta stronka powoli zaczyna się nudzić... może napisalibyśmy e-meila do właścicieli i może wrzuciliby coś nowego??? (tylko jak zdobyć?)napiszcie czy popieracie ten pomysł...
19-04-2007, Od: daniel
Odpowiedz
dajcie mi jakąś strone gdzie są rozpisane dokłądnie dźwięki na skrzypcach...była gdzies taka fajna czarno-biała, ale zapomniałem adresu.....
jak ktoś ma niech pisze na gg 3353788
11-04-2007, Od: Zuzia=)
Odpowiedz
to niżej to moje:)
11-04-2007, Od: Kaja
Odpowiedz
Ja nie mam pojęcia.
19-04-2007, Od: Alicja
Odpowiedz
cześć, jak tam u Ciebie???Ty też grasz na skrzypcach???Ja je kocham!!!
19-04-2007, Od: Noemi
Odpowiedz
jak u Ciebie Ala? wybieramy się jutro na koncert
08-04-2007, Od: Kaja
Odpowiedz
No właśnie. Obiad i zaraz skrzypce.
19-04-2007, Od: alicja
Odpowiedz
co teraz grasz?Ja jakiś koncert.....
10-04-2007, Od: Kaja
Odpowiedz
Koniec długiego weekendu
i znowu mam mniej czasu dla skrzypiec.
19-04-2007, Od: Alicja
Odpowiedz
szkoda,co nie???
18-04-2007, Od: bartek
Odpowiedz
fd cv'
17-04-2007, Od: Ola
Odpowiedz
no wiesz Paweł przecież Ty nie masz 200 lat tylko 18 więc chyba taki spruchniały nie jesteś:-) ja mam 15 i oprócz tego, ze mi trochę strzela w kościach przy np. zmianach smyczka to jeszcze żyje:-) pozdro
17-04-2007, Od: Adam
Odpowiedz
Paweł!!! Oczywiście, że nie jest za późno:P Moja pani od skrzypiec często opowiada o skrzypkach z filharmonii. opery i innych orkiestr którzy zaczynali w wieku 15, 17, 18 lat. I co ty chcesz od swoich stawów?:P wcale nie będziesz ich musiał wyginać. Napewno wiek nie przeszkodzi ci w grze:D
16-04-2007, Od: Paweł
Odpowiedz
A czy to nie jest tak, że jeśli zaczynam jako osiemnastolatek, to mam już sztywne stawy i już ich tak nie ponaginam? Myśliczie, że rzeczywiśćie mogę zacząć w tym wieku? No bo to jest przecież dużo inaczej, niż z gitarą...
20-03-2007, Od: Kaja
Odpowiedz
A ile takie skrzypce kosztują jeśli mogę wiedzieć?
16-04-2007, Od: ggggggggggdn
Odpowiedz
nXFndfgndgg
14-04-2007, Od: Aśka
Odpowiedz
Moim zdaniem to po prostu ładniejsza barwa...dla danych skrzypiec...
13-04-2007, Od: Ola
Odpowiedz
a kto ich tam wie??? %-/ może się spytaj? :D
12-04-2007, Od: Zuzia=)
Odpowiedz
Napisałam do ZPAL-u i w odpowiedzi dostałam, że przystawki bardziej podkreślają akustyczny dzwięk... ale co to znaczy???;/
12-04-2007, Od: JA
Odpowiedz
Przystawki to są chyba takie urządzenia do przechwytywania dźwięku żeby było bardziej słychać jakis instrument taki mały mikrofonik:P:P tak mi isę wydaje:P
A tak poza tym towystarczy wpisać google i poszukać:P:D
11-04-2007, Od: Ola
Odpowiedz
to ja:-)
11-04-2007, Od: skrzypaczka
Odpowiedz
skoro nikt nie odpisuje to chyba nikt nie wie:-) ja nigdy nie używałam...
UWAGA! ZMIENIAM SOBIE NICK BO MNIE MOJ ZACZYNA DENERWOWAĆ. za bardzo napompowany, a ze mnie jeszce żadna skrzypaczka... no to jestem OLA
11-04-2007, Od: ?
Odpowiedz
DLACZEGO NIKT MI NIE ODPISUJE???PO RAZ 3 POWTARZAM PYTANIE!!do czego służą przystawki do skrzypiec, podobno z fabrycznych instrumentów pomagają wydobyć naturalny dzwięk??? no i oczywiście ile kosztują?!? a kto je zakłada??? przepraszam że pisałam CAPS LOCKIEM:)
11-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka)
Odpowiedz
Dziękuje skrzypaczko:)) zaczyna m w sobotę:D:D:D
11-04-2007, Od: skrzypaczka
Odpowiedz
hej Justyna jaki twórczy pomysł!!:-))) t na pewno będzie świetna pozycja:D nie ma to jak obiektywna wizja:-))
10-04-2007, Od: Zuzia=)
Odpowiedz
do czego służą przystawki do skrzypiec, podobno z fabrycznych instrumentów pomagają wydobyć naturalny dzwięk??? no i oczywiście ile kosztują?!? a kto je zakłada???
10-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka)
Odpowiedz
No i po świętach;) Właśnie postanowiłam napisać szkołę na skrzypce:D:D:D Jak myślicie, czy to dobry pomysł???
09-04-2007, Od: Justyna (skrzypaczka)
Odpowiedz
Albo nasmaruj kołki kredą albo kup specjalne pasty. Znajdziesz je na www.henglewscy.com.pl lub na www.allegro.pl :)
09-04-2007, Od: ..........................
Odpowiedz
Co zrobić, kiedy skrzypce się ciągle roztrajają????
08-04-2007, Od: Zuzia=)
Odpowiedz
Hej! Dawno nie pisałam. Również dołączam się do życzeń i mam kolejne pytanko:):do czego służą przystawki do skrzypiec, podobno z fabrycznych instrumentów pomagają wydobyć naturalny dzwięk??? no i oczywiście ile kosztują?!? a kto je zakłada???