Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 12201-12250 z 13750  Wstecz  Dalej     Sklep

06-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
no,hehe wiem coś o tym.Od kiedy mam gg to ciągle odpisuje. (:

06-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Boshe, dlaczego ja się tak rozpisuję?? to wszystko przez moją niezwyke zadufaną w sobie chęć odpowiadania na wszystkie pytanka:-( cool ;-(

06-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Hm... na samym początku rodzaj kalafonii nie jest aż tak ważny... później to zależy od indywidualnych upodobań, rodzaju strun i współgrania z instrumentem( wiesz o co chodzi, nie:-) )ja pulpitu do tej pory nie mam, bo w szkole są, a w domu to nuty na wszystkim można podeprzeć...Aśka: ja też cholernie załuje, że dopiero teraz są te za 500 złotych...:-(

06-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
te verona coś tam wydają mi się dużo lepsze, ale wiesz, z wyglądu to ciężko powiedzieć. Poprostu czasem trzeba ryzykować i już. Ja też na początku miałam te za 300 złotych i wydawały mi się świetny. dopiero jak miałam możliwość , grania na lepszych to mi się odmieniło. słuchaj, jeśli te nowe są lepsze od tych za 300 to znaczy, że są NA prwde warte uwago. Tym za 300 nikt nie dawał tak nieskiej ceny, a podobno są gorsze...:-)

06-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no i wiesz, ja na pewno bym wybrała muzykę , a nie faceta, bo muzyka Cie nigdy nie opuści i zawsze jest z Tobą, a z facetami to różnie bywa.:-) ale to zależy od poroporcji- na kim Ci bardziej zależy:-) ja to raczej nie powiem bo ostatniego faceta miałam rok temu to już nie pamiętam jak to jest...

05-03-2007, Od: Załamana;( Odpowiedz
Wiem że to stronka o skrzypcach a nie poradnia sercowa, ale to co zaraz napisze na pewno zdziwi niejednego.... Otóż mam 16 lat i właśnie zaczęłam grę na skrzypcach:D ale ma to i swoje przykre strony... otóż wczoraj zerwał ze mną mój chłopak bo powiedział że nie będzie chodził z taką sztywniarą.... zalezy mia na nim al na grze na skrzypcach też.... porazdzie co robić, jestem "załamana", przecież jeśli zacznę grać na skrzypcach to nie znaczy że będę słuchać tylko muzyki poważnej!!!!!!!!! nie wiem co robić

06-03-2007, Od: Monia Odpowiedz
Dziewczyno!!! Jeśli twój chłopak zerwał z tobą z takiego powodu to tylko świadczy o tym że nie jest Ciebie wart!!! Nie zawracaj sobie nim głowy. Masz 16 lat, znajdziesz sobie fajniejszego, takiego który będzie Cię podziwiać za umiejętność gry na skrzypcach. Powiedz mu, że sam jest sztywniak i do tego ignorant. Gdyby był Tobą na prawdę zainteresowany by Cię nie zostawił z takiego powodu. Powodzenia.

05-03-2007, Od: pixi Odpowiedz
STO LAT i inne melodie z akompaniamentem komputera znalazłam na stronie http://www.paganiniclub.e-nuty.pl/skrzypce/nauczyciel.html
Trzeba tylko zainstalować plugina. Naprawdę warto, bo nuty same pokazują co grać i jest A do nastrojenia skrzypiec. Zapisałam się też na Forum Internetowej szkoły Muzycznej http://members.lycos.co.uk/paganiniclub/
i uczę się sama.
Pozdrawiam wszystkich.

05-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Mam te za 300 zł. Kurczę, czemu te Verona są dopiero teraz??

05-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
A wracając do nowych; wy też macie z tych tańszych??(skrzypiec) a może znacie taką siedzibę sklepów ,,Violinex''- są tam akcesoria dla skr itd
:):):):):):):):):):):):)
:):):):):):):):):):):) :):):):):):):):):)

05-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
dobra, tylko teraz trzeba pomyśleć o tych wypożyczonych.W piątek idę na 15:30 ale skrzypiec nie dostanę bo jeszcze nie ma futerału(gościu musi skompletować).A co z kalafonią i pulpitem??? Jakie najlepiej wybrać??? żeby tylko kalafonia się nie kruszyła i tym podobne.A coś jeszcze potrzeba oprócz tych rzeczy??

05-03-2007, Od: ? Odpowiedz
ale verona violin custom i tam coś jeszcze?? nie znam takiej firmy,ale warto zobaczyć.A te w pierwszym ogłoszeniu za 300zł??

04-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
hej Olimpia, właśnie dojrzałąm, że na tej stronce w dzile sklep jest nowa oferta skrzypiec. kosztują tylko 500 złotych, a wygladaja na prawdę ładnie i solidnie.Jak przy zamówieniu wybierzesz opcję:dostawa do domu to edziesz mogła sama sprawdzić czy dźwięj Ci się podoba:-) przyjzyj się bo mają cobry podbródek, lepsze maszynki i płytę spodnią jednoczęściową. to tyle co da się zauważyć na pierwszy rzut oka:-)

04-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
a, no i na dobre skrzypce składa się wiele rzeczy... przedewszystkim dźwięk, kołki( w sensie czy trzymają strój) , grobość szyjki... ale ja się na tym nie znam:-(

04-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
zazwyczaj mozna spróbować, tylko na takich targach to nie zawsze mają kompletne skrzypce:-P np. bez smyczka... a sama to raczj nie sprawdzisz, możesz poprosić o pomoc lutnika, kogoś kto się zna na skrzypcach, albo Twojego nauczyciela:-)i tyle:-) a jak za pół roku , jak już będziesz wiedziała, że chcesz grać na skrzypcach i będziesz chciała grać na swoich skrzypcach to może pomyśleć o lepszych, hmm?;-)

04-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Czy można pojechać do sprzedającego i wypróbować? Jak sprawdzić czy są dobre?Od czego to zależy?????????
:)

04-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
do:skrzypaczka A jak to mogę sprawdzić? Po prostu chodzi o skrzypce do nauki,tańsze że jak coś się stanie to żeby nie było ich szkoda(takich jak np Paganiniego.W poniedziałek (5.03)idę na pierwsze zajęcia i wypożyczą mi skrzypce.Za ok pół roku jak zobaczę że chcę się uczyć gry na skrzypcach może jakieś kupię (bo grać na wypożyczonych skrzypcach to nie to samo co na swoich,w każdej chwili ci mogą je odebrać). A więc powiedz co mam zrobić hmm???

04-03-2007, Od: Katarzyna Odpowiedz
Albo może komuś ślub szykuje się w rodzinie? Potrafię umilić i uświetnic taką uroczystośc.. możecie mnie poprosić o referencje:)

04-03-2007, Od: Katarzyna Odpowiedz
Może jest tu ktoś z Lublina, kto chciłby uczyć się gry na skrzypcach? z przyjemnością udzielę lekcji i pomogę w ćwiczeniu uczniom szkoły muzycznej.
505785427
Elmam@interia.pl

03-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
www.skrzypce.art.pl
forum skrzypcowe. jest tam absolutnie wszystko tylko trzeba poszukać w tematach, których jest sporo.... ale na 100% jest poruszana kwestia skrzypiec fabrycznych i ich firm... zawsze Ci ktoś odpisze:-) np. ja:-)
teraz tak ogolnie to mogę Ci powiedzieć, że z fabrycznymi to róznie bywa. Czasem Ever play są calkiem niezłe jak u Aśki czasem średnie jak u mnie czasem... podobno przyjeżdzają do właściciela bez duszy%-/ to samo sie tyczy Stagg. zdarzaja się na prawdę dobre, ale i... takie sobie...nigdy jednak nie dorównaja manufakturom cz lutniczym skrzypkom:-( warto się wybrać(ze specjalistą) na targ staroci. tam cyganie czasem nieświadomie sprzedają fantastyczne, stare skrzypce wymagające niewielkiego remontu za 200 złotych:-)

03-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Sory za podwójność (to nie chcący ) :)

03-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
a może znacie jakieś inne strony na temat skrzypiec (nie muszą być po polsku)???
podajcie kilka :)(:

03-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
a może znacie jakieś inne strony na temat skrzypiec (nie muszą być po polsku)???
podajcie kilka :)(:

03-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Gdzie się sprawdza z jakiej firmy są skrzypce bo ja nie wiem:(

03-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
To już musi być napisane na skrzypcach, możliwe że w środku, w pudle rezonansowym.A kupując nie było napisane ani powiedziane nigdzie???

02-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Olimpio, mam skrzypce Ever Play z tej stronki i naprawdę dobrze brzmią. Słyszałam, że Ever Play to jedna z najlepszych firm, Stagg podobno też jest niezła. Ja polecam Ci te skrzypce do rozpoczęcia nauki, ale lepiej poczekaj na wypowiedź Skrzypaczki :)

02-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
hmm... doradźcie mi plz ???? Czy te firmy skrzypiec są dobre??? : Ever Play , Stagg , Leonardo ... może jeszcze jakieś znacie (chodzi o szkolne mogą byc nowe lub używane) :):):)

27-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
do agga:
o co chodzi z tym patyczkiem i drewienkiem
???

01-03-2007, Od: agga Odpowiedz
Będę się uczyć za pomocą drewienka pod szyją i patyczkiem zamiast smyczka :)

28-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Ludzie co jest??? od kilku dni nikt nie pisze;(;(;(

26-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Okazało się, że mam za wielkie skrzypce i muszę kupić 3/4... Przesłuchał mnie... Przez parę miesięcy będe cwiczyc z drewienkiem i patyczkiem ;-)

24-02-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Czy mogę zacząć grę na tym wspaniałym instrumencie w wieku 12 lat??? proszę o szybką odpowiedź

25-02-2007, Od: agga Odpowiedz
JASNE! JA SAMA ZACZYNAM SIE UCZYC W WIEKU PRAWIE 12 LAT :-)

24-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
No to napisz byle jak domyśle się o co chodzi;)

24-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
oj Justynka tak to chyba nie umiem, bo też zaczynam gre na skrzypcach dopiero i nigdy nie byłam dobra z kształcenia słuchu:-/ nie mam pojecia jak by to wygladało%-/

24-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Poprawka: SkrzypaczKo :)

24-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Dzięki skrzypaczo :) Olimpia: najszybsza odpowiedź to tak!!

24-02-2007, Od: KTOŚ Odpowiedz
jak powinno się trzymać smyczek? Bo ja już sama nie wiem :-/

24-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Smyczek spoczywa w zasadzie na kciuku, który styka się z nim na pograniczu żabki i pręta. Z tego powodu ręka przyjmuje - przy zachowaniu zasadniczego położenia przegubu - taką pozycję w której koniec zgiętego kciuka jest skierowany nieco w górę. Kontrolę prawidłowego uchwytu przeprowadz w ten sposób, że kładąc smyczek nieco powyżej środka struny D, w miejscu chwytu zaś podpieramy pręt smyczka samym kciukiem pozostałymi palcami nie dotykając go. w tym położeniu smyczek nie powinien wypaść z ręki.Natomiast palce nakrywają smyczek w następującym porządku: palec środkowy pręta częścią między pierwszym a drugim stawem. tworząc tak zwaną oś gry. Palec serdeczny układamy przy ścisłym zachowaniu położenia. morze wytłumaczyłam to trochę za podręcznikowo ale regułkę wkuwałam na sprawdzian:P

24-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Jeśli mogłabyś to napisz to tak jak wtedy tylko jeszcze jak byś mogła to nie tak ale napisać struny i palec który się przyciska:) np.E0 A2.... bardzo proszę, bo mam tylko jeden dzień licząc od teraz.(Mój barat ma 22 lata i chciałabym mu zagrać, bo jak zaczynałam naukę to mu obiecałam tylko nie mogłam zdobyć nut:P)

24-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
tak

23-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
niechaj gwiazdka pomyślności?? :-)

23-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
dziekuję ci skrzypaczko, ale to umiem:) chciałabym nuty do tej drugiej częsci:)

23-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
poprawka:-/
sokładnie-dokładnie
na peno- na pewno
sikę- się
:-)

23-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Aśka sokładnie tak:-) skrzypce robione ręcznie, ale przez młodych, mniej znanych, lub mniej zaawansowanych pomocników lutników. Ja mam manufaktury i są fantastyczne:-) Justyna "sto lat" nie jest trudna melodią. na peno dasz radę grać to ze słuchu. ja nawet nie wiem czy do tego są jakieś nuty...najprostsza wersja to " G E G E G AGFEF F D F D F GFEDE GG E GG E G CHAGA H HH CCCCCCCCCCC:-) agga to sie niedługo na pewno nauczysz, to kwestia czasu:-) 3maj sikę

23-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Co to są skrzypce manufakturowe? Coś pomiędzy fabrycznymi a lutniczymi??

23-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
PILNIE POTRZEBUJE NUT "STO LAT NIECH ZYJE ZYJE NAM..." NAPRAWDE PILNIE!!! PROSZE JESLI KTOS MA NUTY NIECH MI JE KONIECZNIE PRZESLE NA MOJ E-MEIL: justyna.hendler@o2.pl z góry dziękuje(przepraszam że pisałam CAPS LOCK

23-02-2007, Od: agga Odpowiedz
ok, tylko że nie umiem na najgrubszej i grubej strunie

22-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do agga: narazie ćwicz na pustych strunach,

17-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Ale ja jestem durna :( nauczyłam się grać różnych tam bzdetów na jednej strunie :) nudzi mi się, to tak rzępolę na jednej strunie różne piosenki... :/ Od przedwczoraj mam skrzypce, ale nie wiem po co je tata kupił skoro bedę się uczyc od września!!! no po co??? zebym piosenki grała na jednej strunie???


Wyświetlono wiadomości 12201-12250 z 13750  Wstecz  Dalej