Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 12301-12350 z 13750  Wstecz  Dalej     Sklep

14-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
wiesz agga może w tej szkole oni inaczej rozumieja słuch absolutyny? nie tak jak my, tylko mają na myśli poprostu bardzo dobry, wrazliwy słuch?

14-02-2007, Od: anita Odpowiedz
dzięki za odpowiedź

13-02-2007, Od: agga Odpowiedz
słyszałam, że jak się gra na skrzypcach, to na początku bardzo bolą palce, a potem są twardsze... to prawda?

14-02-2007, Od: Iwona Odpowiedz
jestem zawodową skrzypaczką i to prawda że na początku bolą palce ale zapewniam Cię że przyzwyczaisz się po kilku miesiącach ale jeżeli będziesz wytrwale ćwiczyła to na pewno uda Ci się to szybciej

14-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Wielkie dzięki skrzypaczko :) agga: co to za szkoła?!? Ale ja bym spróbowała, mimo wszystko. Pozdro

14-02-2007, Od: agga Odpowiedz
No nieee!!! W szkole muzycznej, jedynej, jaka jest w pobliżu (około kilkunastu kilometrów) przyjmują na skrzypce TYLKO ZE SŁUCHEM ABSOLUTNYM!
Co za idioci!!! ja na 100 % nie mam słuchu abs. więc się tam nie dostanę na 200 %. cudownie... :-/

13-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
trudno wyjaśninić co to są pozycje. zgrubsza jest to, granie w wyzszych partiach gryfu. ważne jest, żeby przy zmianie pozycji, ręka przesuwała się w prawidłowym ustawieniu, jak po szynie. poprostu zmienia pozycje z jednej na inną, ale ustawienie dloni i aparatu jest takie same( prawie:-) ) agga; niekoniecznie bolą palce, ale wiekszość początkujących przez jakiś czas odczuwa dyskomfort, jedni wiekszy inny mniejszy, jedni miesiac inni tylko 2 dni:-) i palce raczej nie robią się jakieś bardzo twarde od gry. jakbyś grała na wiolonmczeli czy kontrabasie to by byl problem...;-) a, i nie mam pojęcia ile jest pozycji,, bo spotykam się z baaardzo odmiennymi zdaniami: 10, 7, 16 ... większość mówi: duuuuużo:-) wibrację zaczyna się jak się sprawnie opanuje conajmniej pierwsza pozycję i całkiem rozluźni rękę.... pozdro

13-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Ciągle spotykam zwrot "pozycje". W miarę wiem, o co chodzi, ale co to jest dokładnie i ile ich jest? Byłam dopiero na kilku lekcjach i wcale nieźle mi idzie, ale kiedy zaczyna się grać wibracje? Bardzo mi się podobają :)

13-02-2007, Od: agga Odpowiedz
słyszałam, że jak się gra na skrzypcach, to na początku bardzo bolą palce, a potem są twardsze... to prawda?

13-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Pytanie do skrzypaczki: od kiedy uczysz się gry na skrzypcach?

12-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Jeszcze pomyślę... ;/

12-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Nie zapominajcie o tym, że w szkole muzycznej jest coś takiego jak kształcenie słuchu, które jest bardzo ważne przy nauce gry na istrumentach, zwłaszcza na smyczkowych. Nauczyciel prywatny napewno nie zdoła przy np. @ lekcjach w tygodniu nauczyć tych zagadnień które są w szkole:D:D

12-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Moniu czy mogę cię spytać na jakim jesteś etapie gry??? Albo powiedz jaki masz najtrudniejszy utwór???

12-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
No cóż hmm..Gram już w trzech pozycjach, robię dwudźwięki, wibrację też mam opanowaną. Jestem po drugiej części koncertu h-moll O.Riedinga (zaczęłam go w końcu listopada). Na razie utknęłam na etiudzie w drugiej pozycji(paskuda!!!)

12-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
do agga- ja zdecydowanie polecam prywatnego nauczyciela=)

12-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Eeech... akurat to to ja wiem :/ bede zdawać do szkoły muz. a jak się nie dostanę, to będe miec prywatego nauczyciela ;/

12-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
zgadzam sie z Monią:-) czasami prywatny nauczyciel daje większe postępy niz szkoła muzyczna. to zalezy od przypadku. pozdro
p.s. też gram od września

11-02-2007, Od: agga Odpowiedz
ja moich rodziców nie rozumiem ;/ niedawno mówili, że skrzypce są głupie... a dziś zgodzili się, zebym sie uczyła!!! i proszę o radę: co jest lepsze: szkoła muzyczna czy prywatny nauczyciel? bo ja musze wybrac...

12-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
No cóż, nie można tego rozpatrywać w kategorii to lepsze a to gorsze. W każdym wypadku musisz się uczyć jeśli chcesz grać, tyle że w sz.muzycznej są egzaminy, oceny, i w konkretnym czasie musisz przerobić daną partię materiału i to co najmniej na tróję bo inaczej to nie zdasz. U prywatnego nauczyciela tego nie ma, nikt cię nie goni. Ale na pewno nie jest tak że nauczyciel prywatnie uczy gorzej niż w szkole muzycznej.

11-02-2007, Od: anita Odpowiedz
czy warto zacząć grę na skrzypcach po ukończeniu 14lat?

11-02-2007, Od: agga Odpowiedz
jasne że warto :) nie poddawaj się!

11-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
Ciąg dalszy.
Jeśli skończę koncert który przerabiamy teraz (robię II część, koncert ma ich III.)to może mnie śmiało przenieść to klasy trzeciej. Więc to nie jest ważne ile macie lat ale ile zapału i ochoty na pracę.

11-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
Piszę tą wiadomość dla wszystkich tych którzy nie są już małymi dziećmi i chcieliby grać na skrzypcach oraz do tych którzy już grają na nich sporo lat. Ja mam lat 22 i studiuję filologię angielską, właśnie piszę swoją pracę licencjacką. Na skrzypcach gram od września czyli 5 miesięcy. Zapisałam się do ogniska muzycznego i mam lekcje z nauczycielem ze szkoły muzycznej, który jest już można powiedzieć weteranem nauki gry na skrzypcach i altówce. On mi powiedział że w swojej karierze nie miał jeszcze ucznia który by grał tak dobrze jak ja po 5 miesiącach gry.

11-02-2007, Od: aggga Odpowiedz
ja się boje =/

11-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Ojć... mój brat ma kupić tanie skrzypce, tak na prróbę... ale rodzice nic jeszcze nie wiedzą ;/ ech...

10-02-2007, Od: agga Odpowiedz
dzieki

10-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no rozmiary różnią się długością pudłą rezonansowego i gryfu, grubościa szyjki, odległościami między dźwiękami... poprostu rozmiarem:-) nie wiem do ilu lat przyjmująa do szkoły muzycznej... to zależy od wielu rzeczy... od instrumentu , na który chcesz isć, talentu, słuchu, zapoznania teoretycznego z muzyką... znam chłopca który 3 lata uczył się na wiolonczeli, mial 3 lata przerwy i zdał do liceum na kontrabas:-) po miesiacu przyjeli go do orkiestry bo dużo ćwiczył...:-D

10-02-2007, Od: Laura Odpowiedz
Zapraszam na forum (dopiero się rozkręca :)) http://skrzypcee.fora.pl

10-02-2007, Od: Agga Odpowiedz
A... Do ilu lat przyjmują do szkoły muzycznej?

10-02-2007, Od: anita Odpowiedz
mam pyt.czym różnią się rozmiary skrzypiec??

10-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
acha, i jeszcze jedno, jeśli chcesz mieć prywatnego nauczyciela możesz w googlach wpisać ekorki

10-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Aggo: Też zetknęłam się z taką sytuacją :-/ Wcale nie musisz chodzić do ogniska czy szkoły muzycznej!!! A prywatni nauczyciele wcale nie są tacy drodzy:-) np. ja, płace za jedną godzinę w tygodniu 10 zł. :-) i to wcale nie dojeżdżam ale nauczyciel do mnie przyjeżdża :-)Nie poddawaj się tak łatwo!!! Ludzie na tej stronce na pewno ci pomogą!!!( ja też:)Porozmawiaj z rodzicami, jeśli twój tata lubi skrzypce niej pomorze ci przekonać mamę, jeśli to dla ciebie naprawdę ważne, to na pewno dopniesz swego!!!:-) 3mam kciuki!!!

09-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
walcz o marzenia! ja miałam podobną sytuację, ale walczyłam, gram i jestem szczęśliwa... 3 maj się

09-02-2007, Od: Agga Odpowiedz
Super... Do szkoły muz. przyjmują do 10 lat, ogniska w pobliżu nie ma, na prywatnego nauczyciela mnie nie stać, moja mama nie lubi skrzypiec... Ja to mam szczęście... :(

09-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
na 100 % bzdury ;-/ u nas jest mnóstwo świetnych skrzypków, wiolonczelistów i altowiolistów i NA PEWNO nie mają słuchu absolutnego.... trzeba mieć dobry słuch, ale nie absolutny... moim zdaniem to on nawet przeszkadza jak się trzeba dostroić np. pł tonu nizej to "a bsolutniacy" wariują... wredna ta baba...

08-02-2007, Od: Natalia Odpowiedz
No, właśnie tak myślałam... Tylko moja koleżanka jest na pianinie 4 rok i gada mi w kółko, że na skrzypcach nie da się grać jak się ma zwykły słuch... Tak samo moja baba od muzy (która mnie już nie uczy ;P) widocznie bzdury gadają :)

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Natalia: oczywiście, że nie... tyle sluchów absolutnych na świecie nie ma;-)

08-02-2007, Od: Natalia Odpowiedz
Może to durne pytanie, ale... Kto odpisze?

08-02-2007, Od: Natalia Odpowiedz
Hej xD czy do gry na skrzypcach trzeba mieć słuch absolutny?

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
nie:-) możesz znaleźć prywtnego nauczyciela lub zapisać się do ogniska muzycznego. jeśli chodzi Ci o bardziej profesjonalne granie, polecam prywatnego nauczyciel, któremu wystarczy powiedzieć jakie masz ambicje:-) z tego co wiem , w ognisku muzycznym atmosfera jest luźniejsza, wszyscy grają dla własnej przyjemności.

07-02-2007, Od: Agata Odpowiedz
Mam 11 lat. Zetknełam się już z muzyką... Chciałabym się nauczyć gry na skrzypcach. Czy koniecznie trzeba się gry na skrzypcach w szkole muzycznej? Błagam pilnie o odpowiedź!

06-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuzia! Jeżeli te skrzypce mają tylko jeden otwor rezonansowy to napewno źle:P Jeżeli te "efy" są tak zrobione przez lutnika to napewno jest dobrze:D Myśle, że to nie ma wiekszego wpływu na dżwięk:D

06-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Powtarzam mojepytanie : Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu??? Proszę o odpowiedz, i z góry dziękuje

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Odpowiedziałam Tobie Elu

19-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ja mam Ever Play i nigdy nie miałam w rękach lutniczych

20-01-2007, Od: Ela Odpowiedz
Cześć Kaju, chciałam zapytać jak Ci się gra na Ever Play'ach, bo chciałam kupić takie skrzypce dla córki 7 letniej.Pozdrawiam

25-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Witaj,narazie jest dobrze,bo uczę się krótko i jak wiadomo trudno jest uzyskać prawidłowy dźwięk.Ale jest dobrze,musiałam tylko dokupić żeberko(ok.50 zł)i zmienić kalafonię na lepszą(ok.4 zł).Na początek na pewno jest ryzykiem kupować droższe skrzypce,bo dziecku może zabraknąć cierpliwości i nie będzie chciało już grać,a tu taki wydatek.Do tego będzie potrzebowało małego rozmiaru,który z wiekem będzie zmieniało na większy.POzdowienia!

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Dzięki Kaju za odpowiedź. Takie skrzypce jej kupię. Ale wyobraź sobie, że postanowiłam także kupić drugie takie normalne dorosłe dla siebie i też będę się uczyć (z podręcznika). W dzieciństwie uczyłam się grać na mandolinie- takie same ma struny jak skrzypce, choć technika gry inna, oraz na gitarze (szkoła muz) - to jakoś sobie poradzę. Zyczę Ci postępów w grze. Pozdrawiam.

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dziękuję,także pozdrawiam i napisz czasem o Waszych postępach.Właśnie zabieram się za ćwiczenie.

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Kaju, masz odpowiedź ode mnie w sprawie Ever Play pod wiad z 19.01. Pozdrawiam


Wyświetlono wiadomości 12301-12350 z 13750  Wstecz  Dalej