Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6101-6150 z 13485  Wstecz  Dalej     Sklep

25-01-2014, Od: Alex Odpowiedz
A masz może maszynki (mikrostroiki)? Bo mi się udało nawet D zerwać, bo stroiłam kołkami c:

24-01-2014, Od: wika Odpowiedz
witam czy wie ktoś jak zabezpieczyć skrzypce przed kornikami??? PILNE

23-01-2014, Od: Magda Odpowiedz
Co sądzicie o smyczku BONDIX ?

24-01-2014, Od: Agata Odpowiedz
Jest w porządku dla początkujących, ale lepsze właściwości ma włókno węglowe. Bondix to kompozyt czyli rodzaj plastiku. Na tej stronie kupisz smyczek karbonowy który ma 60% włókna węglowego w cenie zwykłego bondixu. Włókna karbonowe to szlachetniejszy materiał, mocny, trwały, o dobrej sprężystości.

22-01-2014, Od: asia Odpowiedz
Chciałabym kupić skrzypce 1/8. Zastanawiam się czy przy takim rozmiarze jest różnica między Ever Play a SV-300? Czy warto wydać więcej pieniędzy czy na razie wstrzymać się a dopiero gdy będzie starsze zainwestować w droższe? Dziecko gra już 2 lata.

23-01-2014, Od: Maja Odpowiedz
Różnica jest w lepszych materiałach i dokładności wykonania (proporcjonalna do różnicy w cenie). Zwykle co dwa lata przechodzi się na ciut lepszy instrument przy okazji zmiany rozmiaru. Zależy to jednak trochę od poczynionych postępów, zasobności portfela, opinii nauczyciela na ten temat itp.

21-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jak co roku ostrzeżenie pogodowe: Nadciąga mroźne i suche powietrze ze wschodu. Po dogrzaniu w pomieszczeniach wilgotność spada poniżej 30%. To duże zagrożenie dla parkietów, mebli, blatów i oczywiście naszych instrumentów. Drewno się kurczy i elementy przestają do siebie pasować. Należy nawilżać pomieszczenia, stosować nawilżacze do instrumentów, nie przegrzewać pomieszczeń, trzymać instrument nisko, w futerale, w chłodniejszym miejscu. Trzeba dużo grać, bo palce i oddech ładnie nawilżają instrument.

18-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Ostatnie pytanie przed zakupem: czy Ever Play VN 25 jest lepszy od Sandnera SV 300? Które lepsze?

20-01-2014, Od: początkujący :) Odpowiedz
Gdzie aktualnie można dostać VN 25? Znalazłem w historii, że tutaj były,

"25-10-2013, Od: Jarek
Wysyłamy VN-25 w promocji w cenie VN-20 http://skrzypce.pl/products/VN-20.html. (...)"

jednak aktualnie nie widzę na liście w sklepie.

Ma ktoś jakiś trop? :)
Pozdrawiam!

20-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Wczoraj poszły ostatnie dwie sztuki. Proponuję ewentualnie Veronę Custom, jest w promocji.

18-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Chodzi mi bardziej o dźwięk, bo osprzęt można zawsze wymienić(przy okazji czy bukszpan dobrze się sprawuje (stroi)?.

19-01-2014, Od: Ela Odpowiedz
Jakość dźwięku jest podobna. Natomiast które brzmienie bardziej się spodoba to zależy od gustu. Preferencje są podzielone mniej więcej po połowie. Sandnera wybierają osoby które wolą cieplejsze bardziej stonowane brzmienie, a Everplaya preferują zwolennicy jasnego, otwartego i nośnego brzmienia. Różnice nie są jednak duże. Można je w sporym zakresie później modyfikować doborem strun.

19-01-2014, Od: MSVLA Odpowiedz
Posłuchaj znakomitych skrzypiec w muzyce dyskotekowej.
Szczęka opada...co za gość!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YVhQ8viID3U

18-01-2014, Od: iza.pelikan@wp.pl Odpowiedz
Poszukuję osoby do wycenienia skrzypiec (Szczecin). Wewnątrz jest napisane Romahn, anno, 1701 oraz reparirit dr Gucco, Rig'a 1886. ewentualne zdjęcia na maila. iza.pelikan@wp.pl

18-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Ostatnie pytanie przed zakupem: czy Ever Play VN 25 jest lepszy od Sandnera SV 300? Które lepsze?

17-01-2014, Od: początkujący :) Odpowiedz
Orientuje się jaki jest odpowiednik Stentor II z serii EverPlay?

17-01-2014, Od: Maja Odpowiedz
Stentor I jest jak VN20, a Stentor II jak VN25. Różnice są minimalne.

17-01-2014, Od: Marcin Odpowiedz
Witam
Sprzedam skrzypce 1/2 i 3/4 zakupione w sklepie Henglewscy.
Cena skrzypiec 1/2 - 1000zł
Cena skrzypiec 3/4 - 1200zł
Skrzypce cały czas grane polecone przez nauczyciela, bardzo miły i ciepły dźwięk (struny Obligato.) Smyczek + podpórka + futerał.

KONTAKT TEL. 504 336 906

15-01-2014, Od: Leszek Odpowiedz
Witam, pozdrawiam i pytam :-))

Mam dylemaat, i zbyt daleko aby podjechać i ocenić samemu, czy dla córki zakupić ever pley v 25 czy Stentora 1400. Nie spotkałem v 25 i nie wiem jak brzmią, a obydwa modele podobnie wykonane i wycenione... Proszę o pomoc. Leszek

16-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Co więcej - to te same skrzypce tylko inaczej opakowane. Robi je ta sama fabryka. VN25 z ostatniej dostawy ma ciut cieplejsze wybarwienie. Stentor bardziej zielonkawy odcień.

14-01-2014, Od: Dominik Odpowiedz
Witam,
Zapraszam do posłuchania mojego coveru Lindsey Stirling - Crystallize
http://www.youtube.com/watch?v=GnVFky7owJY

Wszystkich zainteresowanych lekcjami skrzypiec lub korepetycjami zapraszam do kontaktu. Wiek nie gra roli. Jestem absolwentem warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - pomogę w ćwiczeniu, przygotuję do egzaminów wstępnych lub nauczę od zera. ragges@wp.pl, gg:8474420, tel.600-466-333

13-01-2014, Od: Zofia Odpowiedz
Witam!
W piątek pękła mi struna. Zakładam nową i trochę odwinęła mi się nitka (od struny). Czy to coś może zaszkodzić brzmieniu strun?
Pozdrawiam
Zofia

13-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Nie przeszkadza. Można obciąć nitkę.

14-01-2014, Od: Zofia Odpowiedz
A czy jak nitki nie bedzie to można normalnie zalorzyc strune?

14-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Od strony kołków może nie być nitki, ale skutkiem ubocznym może być wyślizgiwanie się struny z otworu kołka lub rozplatanie owijki.
Natomiast od strony strunociągu niektóre struny są tak zbudowane, że nitka wzmacnia oplot przy kulce (baryłce). Po zdjęciu nitki kulka może wypadać a struna może się rozplatać pod naprężeniem.

13-01-2014, Od: Zofia Odpowiedz
prosiłabym o szybką odpowiedź

13-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Kiedy będą dostępne skrzypce Sandner SV-300? Pozdrawiam:)

13-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Statek jest w drodze. Dopłynie luty/marzec

13-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Oczywiście chodzi mi o rozmiar 4/4

10-12-2013, Od: Justyna Odpowiedz
Hej chciałabym kupić skrzypce 4/4 do dość dynamicznej gry jak Lindsey Stirling :D Jakie byłyby dobre na początek? Nie chcę super drogich ale nie chcę też tych drogich gdyż wiadomo, że się szybko rozlecą...

12-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
Czyżby Stirlingite? *.*

05-01-2014, Od: Justyna Odpowiedz
Tak :D I fanka Vanessy Mae także :D

10-12-2013, Od: Magda Odpowiedz
Wydaje mi się, że to nie jest szczególnie dynamiczna muzyka. Sprawia wrażenie dynamicznej, bo obraz jest dynamiczny, ruchy ta cała gimnastyka. Jest do tego perkusja i instrumenty elektroniczne. To daje efekt dynamiki. Natomiast obraz zupełnie nie pokrywa się z dźwiękiem skrzypiec. Co innego widać, co innego jest grane. Gdyby wydzielić dźwięk skrzypiec i wyłączyć całą resztę łącznie z obrazem, to mamy tu całkiem spokojną, a niekiedy flegmatyczną melodię.
Wracając do instrumentu to zależy od posiadanego budżetu. W zakresie około 300 zł najlepszym wyborem jest Everplay. Jeżeli możesz wydać więcej to Sandver za 555 zł lub Verona Custom. Sandnera możesz kupić gdziekolwiek tylko przesmaruj mikrostroiki, natomiast Everplaya i Veronę najlepiej przez skrzypce.pl. One wymagają więcej przygotowań które masz tu już w cenie, a z którymi zwykle sklepy sobie nie radzą. Alternatywą jest wizyta po zakupie u lutnika jeżeli kupujesz w galerii lub salonie.

07-01-2014, Od: CrosShame Odpowiedz
tez slucham Lindsey, nawet mialem ja zobaczyc na zywo we wrzesniu 2012, ale sie nie udalo i tak zostalo do dzis ^^. Magda chyba skorzystam z twojej porady i wezme Verona Custom na pierwsze skrzypce, poniewaz sandner sv 2 jest wykupiony, a moge wydac wiecej wiec Everplaya nie biore pod uwage. Jezeli ktos mi da pozadny argument dlaczego mialbym wydac wszystkie oszczednosci co do grosza na pierwszy instrument w zyciu, zanim bede w polsce to moge rozwazyc rowniez innne modele do 1000 zlotych.

11-01-2014, Od: Magda Odpowiedz
Moim zdaniem na początek wystarczy budżet 600 zł. Chyba że ktoś ma nadmiar pieniędzy, to może zacząć nawet od modeli za 2-3 tys zł. Jednak w fazie początkowej więcej dobrego brzmienia można uzyskać pracą i zaangażowaniem niż grubym portfelem.

13-01-2014, Od: CrosShame Odpowiedz
Dziekuje za odpowiedz Magda :)

10-01-2014, Od: Darek Odpowiedz
Cześć, co myślicie o tych skrzypcach? http://allegro.pl/skrzypce-ever-play-virtuoso-31b-4-4-i3801517992.html warto je kupić?

10-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli już ten model to nie na Allegro tylko tu: http://skrzypce.pl/products/virtuoso-B.html Jest poprawione rozmieszczenie strun, wysokość na prożku, odpowiednio ukształtowany podstawek i założone 4 mikrostroiki.

11-01-2014, Od: Darek Odpowiedz
Nie zauważyłem ich na stronie, sorki :D. Ale ogólnie warto je kupić czy w tej samej cenie jest coś ciekawszego?

11-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Z aktualnie dostępnych raczej nie ma nic lepszego bez znacznego przekraczania bariery tysiąca złotych. Ale w lutym wejdą nowe wersje Sandnera SV-6 i Pengano SI Dark. Nie odbiegają jakościowo a są trochę tańsze.

12-01-2014, Od: Darek Odpowiedz
W tym everplayu przekonuje mnie hebanowy strunociąg, który w sandnerze jest chyba metalowy(popraw mnie jeśli się mylę) i jest akurat za 1000 zł czyli w sam raz na mój budżet.

12-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zgadza się. Jest hebanowy, fabrycznie w handlu bez mikrostroików, a tylko na skrzypce.pl z dołożonymi oddzielnymi mikrostroikami. Sandnera też można zamówić w takiej wersji za dopłatą 50 zł.

12-01-2014, Od: Kuba Odpowiedz
Co myślicie o Stentor II dla początkującego? :)

Np: http://www.musiciansfriend.com/orchestral-strings/stentor-student-ii-series-violin-outfit

12-01-2014, Od: Maja Odpowiedz
Na początek może być. To robi ta sama fabryka co skrzypce Everplay, więc są dość dobre. Na pewno nie warto kupować ich za granicą, bo to w praktyce oznacza rezygnację z gwarancji i wysoką cenę. Zagraniczne sklepy zwykle nie dają przygotowania lutniczego w cenie więc trzeba sporo dopłacić za przygotowanie, ustawienie, regulację.

11-01-2014, Od: Karolina Odpowiedz
Verona czy Sandner SV-2( Biorąc pod uwagę solidność wykonania i barwę (które skrzypce mają barwę głębszą, bardziej miękką))? Dziękuję za odpowiedź.

11-01-2014, Od: Marek Odpowiedz
Nie ma dużej różnicy. Głębszą barwę raczej Verona, bardziej miękką Sandner.

09-01-2014, Od: Olga Odpowiedz
Mam zamiar kupić sobie skrzypce (mam 19 lat) spełniając tym samym marzenie z dzieciństwa. Pytanie moje brzmi, bo koncertować nie będę, czy różnica między skrzypcami Sandner SV-300 a SV-2 jest duża różnica (zwłaszcza w barwie i trzymaniu stroju)? I czy w tym przedziale cenowym decydować się na któryś z tych modeli czy lepiej wybrać np. takiego Ever Play'a? Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

11-01-2014, Od: Ola Odpowiedz
Ja ci raczej nie powiem, które są lepsze, ale mogę ci powiedzieć, że SV-300 są bardzo dobre. Jestem początkująca, mi bardzo pasują, mój nauczyciel mówi, że jak na taką cenę są super! :P

10-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
SV-2 są selekcjonowane, lepiej wykończone i zestrojone. Mają lepszy podstawek który decyduje o przenoszeniu drgań ze strun na pudło. Nie ma wielkiej różnicy, ale jednak różnica jest - adekwatna do ceny. W trzymaniu stroju nie ma różnicy bo kołki i mikrostroiki są takie same. Everplay ma tą zaletę że jest od ręki, a na dobrze przygotowanego Sandnera trzeba zaczekać do lutego.

10-01-2014, Od: Kamil Odpowiedz
Czy ze strun w skrzypcach powinien lecieś taki biały proszek, tak jakby się ścierały


Wyświetlono wiadomości 6101-6150 z 13485  Wstecz  Dalej