Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6151-6200 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

05-01-2014, Od: Krystian Odpowiedz
Witam. Moje doświadczenia ze skrzypcami są takie, iż raz w życiu trzymałem je w rękach. Chciałbym nauczyć się grać a co za tym idzie potrzebuję jakieś kupić... Myślałem o skrzypcach na allegro złomowatych za 250zł, żeby się nauczyć podstaw a gdy się rozpadną kupić jakieś konkretniejsze. Proszę o rady. Pozdrawiam i dziękuję.

07-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce za 250 zł zestaw (100 zł sam instrument) to ekstremalne utrudnienie nauki i duże koszty utrzymania. Trzeba dopłacić drugie tyle, żeby lutnik doprowadził je do porządku. To lepiej dołożyć 50 zł i kupić skrzypce za 300 zł na których nauka będzie łatwa i nie będą wymagały ciągłych napraw.

05-01-2014, Od: Gracja Odpowiedz
Witam, chciałabym zapytać czy w najbliższym czasie pojawią się u państwa w ofercie skrzypce Pengano Tonelli? Są umieszczone w ofercie, jednak nie można ich zamówić. Czyżby były już niedostępne?:)

07-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Są dostępne, ale nie od ręki tylko na zamówienie. Trzeba 2 dni zaczekać.

06-01-2014, Od: :-) Odpowiedz
Na początku chciałam podziiękować za odpowiedz w sprawie gitary akustycznej . :-) i hciałam się jesscze zapytać jaką gitarę akustyczną polecacie . Dobrą i do 500 zł .:-)

07-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Polecam Ibaneza http://skrzypce.pl/products/V74E-OPN.html W tym tygodniu jest możliwość obniżenia ceny na 599 zł

04-01-2014, Od: lea Odpowiedz
hey,jakie skrzypce elektryczne polecacie ? Orientujecie się jak duża różnica jest między YAMAHA SV220 A SV250 ?

07-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
SV250 to stosunkowo nowy model sceniczny w którym zastosowano nową koncepcję dwóch przetworników: pod podstawkiem i w korpusie. Balans miedzy nimi reguluje się potencjometrem. Ten typowy przetwornik pod mostkiem służy do szybszych partii, dźwięk jest ostrzejszy. Barwa przetwornika w korpusie jest łagodniejsza, stonowana, przydatna do wolniejszych podkładów. Część osprzętu wydzielono do oddzielnego modułu w celu zmniejszania wagi. Skrzypce te ważą tyle samo co akustyczne. Odwzorowano także stopę gryfu tak jak w modelach akustycznych.

03-01-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Ciekawostka na temat tanich instrumentów na Allegro: Prowadzę naprawy lutnicze i wiele tandetnych gitar doprowadzam do porządku. Zdarzyło się że przyszedł klient który kupił na Allegro gitarę za 99 zł. Niestety nie nadawała się do naprawy: bardzo krzywy gryf, rozwarstwiona stopa gryfu, odpadający mostek. Klient odesłał towar. Najdziwniejsze zdarzyło się po dwóch tygodniach. Zupełnie inna osoba przynosi tą samą gitarę kupioną na Allegro. Dokładnie te same usterki! Nagle nas olśniło. Koszt wysyłki był dwa razy wyższy. Sprzedawca płacił za wysyłkę 15 zł a pobierał od kupującego 35 zł. Oczywiście kupujący zwracał wadliwy towar ale 35 zł za przesyłkę nie było zwracane. Różnica 20 zł na przesyłce to był zarobek sprzedawcy. W kółko wysyłają jedną rozwaloną gitarę, przyjmują zwroty i zarabiają 200 zł po obróceniu towarem 10 razy! Genialne!

03-01-2014, Od: Agata Odpowiedz
To samo przecież robią ze skrzypcami. Odpowiednik gitary za 99 zł to skrzypce za 99 zł, które po doliczeniu futerału i smyczka kosztują w zestawie 200-250 zł. Ludzie to zwracają, a oni znowu wysyłają innej osobie zarabiając doskonale na przesyłkach.

29-12-2013, Od: Klaudia Odpowiedz
Witam,
Na Święta dostałam skrzypce firmy Gewa PS401611 czy to są dobre skrzypce? Nigdy wcześniej nie grałam więc nie mam porównania. I czy warto zmienić struny czy zostawić, mam wrażenie są twarde - bo po 5 minutach "grania" strasznie bolą mnie palce. (gram już na gitarze - nie mam takich problemów).
Pozdrawiam,
Klaudia

29-12-2013, Od: Agata Odpowiedz
Nie chcę ci robić przykrości, ale to niestety najsłabszy model Gewy. Niektórzy złośliwcy wymawiają "Poor series" zamiast "Pure series", ale nie przejmuj się tym. Skrzypce te mogą być wystarczające na początek, o ile są poprawione w stosunku do wersji fabrycznej. To zaś zależy od sklepu w którym były kupione. Większość salonów nie poprawia instrumentów bez dopłat, a tanie skrzypce prawie zawsze trzeba poprawiać. Sprawdź wysokość strun przy prożku. Jeżeli bez oporu podsuniesz pod struny wizytówkę lub kartkę to OK, ale jeżeli wejdzie ci tam luźno karta kredytowa to już trochę przesada. Warto poprawić. Zobacz na drugim końcu chwytni. Zwykle wystarczy odległość do 5 mm dla struny G i do 3 mm dla E. Zależy to trochę od zakrzywienia chwytni. Sprawdź rozmieszczenie strun na prożku bo zwykle jest nierówne i niesymetryczne. Sprawdź zakrzywienie podstawka, czy aby nie jest zbyt płaski. Ewentualnie jak jesteś z W-wy to wpadnij na Niską na poprawki. Będzie się grało znacznie lżej.

30-12-2013, Od: Klaudia Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedz. Niestety jestem z Katowic, ale sprawdzałam to co mi napisałaś i karta kredytowa przy prożku z trudem, ale się zmieści pod struną G, ale pod strunę E nie da się jej włożyć.

31-12-2013, Od: Jarek Odpowiedz
A nad chwytnią jaka jest odległość strun?

30-12-2013, Od: Robert Odpowiedz
Witam Was gorąco.
Stałem się posiadaczem takich oto skrzypiec. Są w kiepskim stanie ale pomyslałem, dlaczego by ich nie uratować. Po oględzinach zauważyłem na nich napis: HOPF. Możliwe ze to autentyk czy ktoś wykonał sam napis? W środku pudła nie ma żadnej metryczki a przez otwory rezonansowe nie widać zadnej sygnatury.
https://lh3.googleusercontent.com/-dYV_wZIPdfQ/UsFyDv6GpXI/AAAAAAAAA7E/LdmsgDgqWEE/w600-h800-no/20131230_135804.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-UablagOzs7Y/UsFyO4KlNuI/AAAAAAAAA7M/i2NvgdzMXd4/w600-h800-no/20131230_135938.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-X4k0HICrpco/UsFylif1efI/AAAAAAAAA7U/rxJjHQu4-Ic/w600-h800-no/20131230_135949.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-z3rSt3FoFpI/UsFyogzb_FI/AAAAAAAAA7k/GDsvNAtTXl8/w600-h800-no/20131230_140019.jpg
Pozdrawiam, Robert.

30-12-2013, Od: Robert Odpowiedz
Przepraszam za podwójne wysłanie tego samego postu.

30-12-2013, Od: Robert Odpowiedz
Witam Was gorąco.
Stałem się posiadaczem takich oto skrzypiec. Są w kiepskim stanie ale pomyslałem, dlaczego by ich nie uratować. Po oględzinach zauważyłem na nich napis: HOPF. Możliwe ze to autentyk czy ktoś wykonał sam napis? W środku pudła nie ma żadnej metryczki a przez otwory rezonansowe nie widać zadnej sygnatury.
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-dYV_wZIPdfQ/UsFyDv6GpXI/AAAAAAAAA7E/LdmsgDgqWEE/w600-h800-no/20131230_135804.jpg[/img]
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-UablagOzs7Y/UsFyO4KlNuI/AAAAAAAAA7M/i2NvgdzMXd4/w600-h800-no/20131230_135938.jpg[/img]
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-X4k0HICrpco/UsFylif1efI/AAAAAAAAA7U/rxJjHQu4-Ic/w600-h800-no/20131230_135949.jpg[/img]
[img]https://lh6.googleusercontent.com/-z3rSt3FoFpI/UsFyogzb_FI/AAAAAAAAA7k/GDsvNAtTXl8/w600-h800-no/20131230_140019.jpg[/img]
Pozdrawiam, Robert.

27-12-2013, Od: Tymon Odpowiedz
Witam wszystkich. Chciałbym kupić amatorskie skrzypce (ale żeby posłużyły przez dłuższy czas) do 1000 zł i zastanawiam się nad skrzypcami uczniowskimi Virtuoso B+, skrzypcami Verona Violin Custom FT-V11 lub skrzypcami 4/4 Corelli. Czy warto je kupować? Czy skrzypce Virtuoso B+ będą lepiej brzmiały niż inne tańsze? Szukałem próbek dźwiękowych skrzypiec, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Byłbym raczej skłonny do Virtuoso B+, warto? Proszę o jak najszybszą pomoc.
Pozdrawiam.

28-12-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Ja bym poczekał na dostawę Sandnera SV-6. A z wymienionych powyżej to Verona. Jak założy się dobre struny to zagra równie pięknie jak Virtuoso. Próbki internetowe są całkowicie mylące i bezużyteczne bo 90% brzmienia zależy od wprawy muzyka, od toru nagraniowego, toru odsłuchowego, rodzaju pomieszczenia i głównie od realizacji dźwięku. Tylko 10% od skrzypiec. Nagranie nigdy nie brzmi tak jak skrzypce. Czy mikrofon przy nagraniu przypomina choć trochę głowę z uszami? Zupełnie inaczej odbierze i usłyszy dźwięk. Wystarczy pomyśleć czy mały kawałek gumy i papieru w głośniku czy słuchawkach może zabrzmieć tak samo jak duża drgająca płyta drewniana w skrzypcach? A to tylko dwa z wymienionych elementów zmieniających brzmienie w nagraniach. Nie można na tym polegać.

28-12-2013, Od: Tymon Odpowiedz
Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Zdecydowałem się na Sandnera SV-6 :)
Pozdrawiam.

21-12-2013, Od: :( mam problem.... Odpowiedz
Bardzo proszę o pomoc. Gram na gitarze klasycznej pani mówi że bardzo ładnie.Mam 13 lat.Słuch też chyba mam dobry . Gram jeszcze na flecie kibordzie skrzypcach i harmonijce.( i tak jak powiedziałam na klasyku)
A i gram bez chwytów barokowych . Mam nylonowe struny. Niektórych piosenek nie da sie tak zagrać jak na akustyku i mysle nad jego zakupem .Palce mam chude dłoń ani mała ani duża. myśle czy dam sobie rade zagrać na akustycznej :/ (ze względu na twardsze struny i inne rzeczy...) Proszę pomóżcie mi :(

28-12-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Emil ma rację. W dobrym akustyku można tak wszystko ustawić żeby był prawie tak samo miękki jak klasyk. Tylko nie może to być gitara zbyt tania, bo niesezonowane drewno chodzi, wykrzywia się, progi wychodzą, zmienia rozmiary i kształty. Takie gitary trzeba ustawiać wysoko i niewygodnie z dużym zapasem. Natomiast z niedrogich gitar które będą stabilne wygodne i miękkie to Ibanez: http://skrzypce.pl/products/V74E-OPN.html

24-12-2013, Od: Emil Odpowiedz
Skoro na klasyku dajesz radę to tym bardziej na akustyku sobie poradzisz, zawsze można wstawić do gitary miękkie struny takie jak 10-47 najlepiej firmy Elixir, a po za tym gryf jest cieńszy... lżejszych strun radzę nie wstawiać.

23-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
Trudno w sumie powiedzieć. Najlepiej by było, gdybyś poszła do sklepu muzycznego i spróbowała zagrać na akustyku :) Wtedy zobaczysz :) W ciemno lepiej ie kupować :D

PS Na przyszłość, BAROWE a nie BAROKOWE :)
PS2 Wesołych świąt! :D

22-12-2013, Od: Barbara Odpowiedz
Chciałam się dowiedzieć czy gdy zmieniłam w skrzypcach strunę A to czy muszę wymienić również pozostałe struny? I jeszcze jedno podczas strojenia kołkami zdarza mi się że po nastrojeniu struny po chwili kołek sam się przesuwa tak jakby się luzował i ponownie trzeba stroić, w jaki sposób mogę temu zapobiec? Proszę o odpowiedź jestem amatorem, który zaczyna grę na skrzypcach.

23-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
Co do strun nie wiem, ale gdy ja zerwałam strunę D (ach, te początki)to ją wymieniłam, ale pozostałych strun już nie. Nie przeszkadza mi to w graniu ani nic takiego, a też jestem totalną amatorką ;)

Jeżeli masz zamontowane w swoich skrzypcach śrubki (mikrostroiki) to strój raczej nimi.
(Jeśli nie wiesz, śrubki to te... no, śrubki na zdjęciu --------> http://www.henglewscy.com.pl/UserFiles/Image/strony%20tekstowe/instrumenty/Ergo%20VIO%20skrzypce-%201.jpg )

Jeżeli już stroisz kołkami, to "wklepuj" je do "środka" ślimaka. Ja tak robię, mój nauczyciel zresztą też :)

Mam nadzieję, że Ci pomogłam :)

PS Powodzenia w nauce :D
PS2 Wesołych świąt! :)

19-12-2013, Od: Rem Odpowiedz
z czego wykonać znaki na podstrunnicy ? oczywiście chwilowe, czy ktoś zetknął się ze specjalną folią albo chałupniczym sposobem niegroxnym dla instrumentu?

19-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
Myślę, że wystarczy zwykła folia samoprzylepna :) Są też naklejki na podstrunnicę w sklepach muzycznych, trzeba tylko dobrze poszukać :D

19-12-2013, Od: Dawid Odpowiedz
Są takie specjalne folie, nie wiem czasem czy nie ma ich na allegro, ja swoje znaki robiłem z taśmy izolacyjnej :D wyszło nie źle bo była w żółto zielone paski co dało fajny efekt estetyczny.

18-12-2013, Od: ewa Odpowiedz
Czy ktoś może zna porządnego lutnika w okolicy Rzeszowa ,Tarnowa? Wdzięczna bedę za namiary gdzie można kupić używane skrzypce lutniczne 3/4.

18-12-2013, Od: Aga Odpowiedz
Jaki budżet mniej więcej?

16-12-2013, Od: Emil Odpowiedz
Mam stare skrzypce, które wymagają renowacji. Może zna ktoś dobrego, kompetentnego lutnika?

17-12-2013, Od: Agata Odpowiedz
Tu są adresy: http://zpal.pl/czlonkowie.php

15-12-2013, Od: Ola Odpowiedz
Czy w szkole muzycznej I stopnia 4-letniej można sobie wybrać dwa instrumenty? Jeśli tak, to w której klasie? Będę naprawdę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

17-12-2013, Od: Magda Odpowiedz
Zadzwoń do Szkoły i zapytaj.

16-12-2013, Od: Emil Odpowiedz
Wiatam,
Potrzebuję informacji o książkach, opracowaniach, artykułach, pracach naukowych odnośnie polskich skrzypiec Baltazara Dankwarta i Marcina Groblicza,

07-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
Czy gitara akustyczna za 150 złotych z Allegro (na totalny początek) wystarczy?

09-12-2013, Od: Darek Odpowiedz
Za 400 zł można już kupić gitarę, która nie będzie sprawiała problemów. Tyle że nie na allegro a w sklepie muzycznym. Szukaj sobie sztuki, która sprawdza się najlepiej. Niech Ci pomoże ktoś kto się na tym zna i ogra parę modeli.

08-12-2013, Od: Ela Odpowiedz
Jeżeli 150 zł bez dodatków, to może jeszcze coś da się na niej zabrzdąkać. Jeżeli zaś 150 zł z dodatkami to oznacza wartość samej gitary jest poniżej 100 zł. Jak uwzględnimy koszt transportu z Chin, cła, podatki, marże, to mamy gitarę wyprodukowaną za 20 zł (taniej niż same klucze i struny). Taka gitara różni się od normalnej tym czym telewizor na wystawie w IKEA od prawdziwego. To atrapa. Tylko na zdjęciu wygląda jak prawdziwy.

08-12-2013, Od: Agata Odpowiedz
Lepsza byle jaka gitara jak żadna, ale trzeba mieć świadomość, że przeciętny instrument amatorski kosztuje tysiąc złotych. Instrumenty trzy razy tańsze od przeciętnych jeszcze jakoś się nadają. Natomiast jakikolwiek przedmiot sześć razy tańszy od przeciętnego to wyrzucone pieniądze. Wszystko jedno czy to gitara, samochód, pasztet czy miotła. Jak coś chce się wytworzyć sześć razy taniej niż normalnie to trzeba poczynić takie oszczędności, że przedmiot ten staje się bezużyteczny. To raczej imitacja, zabawka a nie prawdziwa gitara.

08-12-2013, Od: Marta Odpowiedz
Za 150 zł to nie jest gitara akustyczna, tylko jak sądzę klasyczna na którą założono metalowe struny. Tego nie wolno robić. Prawdziwa gitara akustyczna ma inną konstrukcję (mocniejszą), inne przekładnie kluczy, konstrukcję mostka, inne mocowanie strun, inny gryf (węższy i zaokrąglony), ma pręt regulacyjny w gryfie i większą grubość pudła. Najtańsza sensowna kosztuje 300-400 zł.

08-12-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, wystarczy ale będzie to bardzo duże utrudnienie w nauce, więc łatwo się zniechęcić. Zapału potrzeba o wiele więcej niż przy normalnej gitarze, nie zabawkowej czy dekoracyjnej. Tania gitara oznacza także bardzo wysokie koszty eksploatacji, bo drewno niesezonowane zmienia co chwila kształty i rozmiary. Nie dość, że zaraz po kupnie trzeba odwiedzić lutnika i zapłacić ze 100 zł żeby doprowadził taką gitarę do porządku, to jeszcze czynności te trzeba powtarzać co pół roku. Lepiej więc wydać 300-400 zł i mieć instrument od razu zdatny do grania, na którym gra się o wiele łatwiej i przyjemniej.

10-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za odpowiedź :)

04-12-2013, Od: Gabriel Odpowiedz
Witam,
Posiadam do sprzedania następujące struny do skrzypiec firmy Thomastik Infeld Vienna:
-INFELD VIOLIN g IR04 MEDIUM Composite Core, Silver Wound
-DOMINANT VIOLIN a1 131 MEDIUM Synthetic Core, Aluminium Wound
-VISION VIOLIN a1 VI02 MEDIUM Synthetic Core, Aluminium Wound
-VISION VIOLIN e2 VI01 MEDIUM Multilayer Steel Wire, Tin Plated
-eVIOLIN VIOLIN e01 MEDIUM Multilayer Tinned Carbon Steel
-VISION SOLO VIOLIN d1 Synhetic Core, Aluminium Wound VIS03

Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy: motomaniak111@op.pl

Pozdrawiam

04-12-2013, Od: Darek Odpowiedz
Witam,
Chciałbym kupić skrzypce jednak nie mogę się zdecydować. Mam 18 lat więc będą to skrzypce 4/4. Interesuje mnie brzmienie pasujące do dość dynamicznej muzyki ( http://www.youtube.com/watch?v=sf6LD2B_kDQ ). Mój budżet to od 500 zł(Everplay, Sandner SV-2) do 600 zł (Corelli i Verona). Gram już 4 lata na gitarze, około roku na pianinie oraz od jakiegoś czasu śpiewam więc można uznać, że lekko wyrobiony słuch mogę już mieć. Lubię się bawić regulacją i strojeniem, więc gdy trzeba coś poprawiać nie stanowi to dla mnie zbyt dużego problemu, nie zniechęcam się tym. Proszę o poradę.

04-12-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej Verona albo Sandner. Takie jaśniejsze brzmienie to raczej Verona.

30-11-2013, Od: Alex Odpowiedz
Co sądzicie o skrzypcach elektrycznych Dimavery? W internecie nie mogę znaleźć opinii, a jestem po prostu ciekawa. Graliście kiedyś na nich? Dobrze się gra, jaki jest dźwięk?
Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi: http://archiwum.allegro.pl/oferta/skrzypce-elektryczne-dimavery-4-4-blue-i3012030446.html

PS Z góry dziękuję za opinie :)

02-12-2013, Od: Ela Odpowiedz
Nie kupuje się instrumentu w firmie która sprzedaje rury do tańczenia Go-Go, może jakieś gacie, grille, drut kolczasty i do tego skrzypce. Z góry wiadomo, że to będzie porażka.

03-12-2013, Od: Alex Odpowiedz
To jest i tak ARCHIWUM allegro, chodzi po prostu o zdjęcie skrzypiec :D

02-12-2013, Od: Jarek Odpowiedz
W tej cenie kupisz sensowne skrzypce akustyczne. Elektryki poniżej 800 zł omijaj z daleka, bo to wyrzucone pieniądze.


Wyświetlono wiadomości 6151-6200 z 13484  Wstecz  Dalej