Sklep
07-10-2010, Od: Gosia
Odpowiedz
Czy ktoś z was miał okazję porównać najtańszego Strunala z Veroną? Bardzo proszę o pomoc przy wyborze.
06-10-2010, Od: magda
Odpowiedz
Grasz na skrzypach? A może masz ochotę zacząć? Jeśli chcesz poszkolić się, lub masz niespełnione marzenie - zapraszam! Jestem studentką Akademiii Muzycznej w Krakowie i chetnie pomogę. Mam doświadczenie w pracy z małymi dziećmi:) ale wiek nie gra roli!
zadzwoń 606484243 lub napisz zarfa_magda@o2.pl
05-10-2010, Od: bamaduo
Odpowiedz
Jestem studentka Akademii Muzycznej i nauczycielką skrzypiec. Udzielę lekcji młodym skrzypkom w miejscu ich zamieszkania. Kontakt: bamaduo@wp.pl
05-10-2010, Od: bamaduo
Odpowiedz
Witam, mam do sprzedania skrzypce lutnicze nieznanego autora, szkoła niemiecka, sprzed 1945 roku. Cena 2000zł
kontakt: bamaduo@wp.pl
04-10-2010, Od: anqa
Odpowiedz
województwo świętokrzyskie.
01-10-2010, Od: pola
Odpowiedz
Witam, szukam nauczyciela gry na skrzypcach z grajewa lub okolic mam 16 lat i opanowałam tylko podstawy gg 25753703
27-09-2010, Od: Łukasz
Odpowiedz
Witam szukam nauczyciela gry na skrzypcaw najchetniej w Wieliczce ale z KrK też moze byc
a taka drobnostka mam 28 lat wiec nie moze to byc nauczyciel uprzedzony do wieku ucznia pozdr
zytkowiczl@gmail.com
28-09-2010, Od: skrzypaczka
Odpowiedz
Jeśli w Krk to nie mam problemu. W razie czego kontakt na: violino25@wp.pl
26-09-2010, Od: anqa
Odpowiedz
Poszukuję dobrego nauczyciela gry na skrzypcach, z wysokimi kalifikacjami, który będzie uczył uczennicę po szkole I st.
28-09-2010, Od: skrzypaczka
Odpowiedz
A w jakim mieście?
28-09-2010, Od: skrzypaczka
Odpowiedz
Oferuję lekcje gry na skrzypcach w Krakowie, jestem absolwentką akademii muzycznej. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres: violino25@wp.pl
27-09-2010, Od: Łukasz
Odpowiedz
Poszukuje nauczyciela gry na skrzypcach z okolic wieliczki jest jedna drobnostka mam 28 lat wiec nauczyciel nie moze byc uprzedzony do wieku ucznia pozdr zytkowiczl@gmail.com
27-09-2010, Od: Kornel
Odpowiedz
Witam szukam skrzypiec na prezent...Osoba ngdy nie miala doczynienia z nimi ale to speln ieie marzen z dziecinstwa...prosze o rady i moze jakies oferty co warto kupic...kmach88@gmail.com
24-09-2010, Od: skrzypce
Odpowiedz
Witam posiadam skrzypce Joannes Baptista Fecit 17(1767r.) możecie coś o nich więcej powiedzieć ,jaka może być ich cena , ponieważ dostałem je od dziadke a zbytnio się nie znam na skrzypcach pozdrawiam i czekam na odp ;)
16-09-2010, Od: Lena
Odpowiedz
Cześć.Słyszeliście coś może na temat prywatnej szkoły muzycznej music school w warszawie? planuje rozpocząć tam naukę gry na skrzypcach.
21-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Jeżeli szukacie szkoły w Warszawie to bardzo fajnych nauczycieli ma szkoła Missio. Zajęcia są w kilku punktach miasta - łatwo się dostosować. Zadzwońcie sobie do Pani Beaty Mikołajczyk tel. 606 612 906 to Wam wszystko opowie. Można powołać się na firmę SPIN i skrzypce.pl
16-09-2010, Od: Łukasz
Odpowiedz
Cześć mam pytanie bo dostałem od dziadka skrzypce..
Nazwa: Joannes Baptista Guadagnini Cremonefis Fecit 17 możecie mi coś o nich powiedzieć i jaka może być ich cena?? pozdrawiam!!
13-09-2010, Od: ?
Odpowiedz
Verona !!!!!!!!!1
12-09-2010, Od: alice
Odpowiedz
Start I czy Verona Custom? Nie umiem się zdecydować? Zależy mi na jakości wykonania, pięknym dźwięku
13-09-2010, Od: Maja
Odpowiedz
Hej, mialam do czynienia z verona- dla mnie maja przyjemny dzwiek i co najwazniejsze daly sie rozegrac i brzmia calkiem fajnie jak na taka cene. Start nie widzialam.
03-09-2010, Od: Hirmenegilda
Odpowiedz
Które skrzypce najlepsze Verona, Giordano czy Strunal?
Proszę o szybką odpowiedź..
08-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Najlepiej Strunala, tylko nie podstawowy model, bo te najtańsze są słabo wykonane. Jeżeli Strunal okaże się za drogi to idealne na początek i do gry amatorskiej będą Verony. Nie tylko dobrze brzmią jak na swoją cenę, ale także świetnie wyglądają.
12-09-2010, Od: Hirmenegilda
Odpowiedz
Kupiłam Verony i jestem bardzo zadowolona :D
04-08-2010, Od: Kingaa
Odpowiedz
Czy struny ( zwłaszcza ta najcieńsza E ) łatwo mogą pękać?
08-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Tylko jak za mocno naciągniesz. Bez powodu raczej nie pęknie.
03-09-2010, Od: Mariusz
Odpowiedz
Witam serdecznie, proszę o informacje dlaczego w skrzypcach Start (za 420 zł) jest informacja że są LEPSZE od Verony za ponad 600 zł? Chodzi o to, że te za 420 zł to "noname"? I jeszcze jedno pytanie. Dwukrotnie kupowałem skrzypce przez internet - czy jeśli nauczyciel stwierdzi, że zakupione tu skrzypce mają "wilcze brzmienie" lub z jakiegoś innego powodu coś z nimi jest nie tak (jakaś wada) czy mogę je odesłać i wymienić na inne?
08-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Niewątpliwą zaletą modelu Start jest porządna podstrunnica i cały osprzęt. Natomiast przy porównaniu brzmienia tych dwóch modeli bywa różnie, bo to zależy od gustu. Faktycznie częściej nauczyciele wybierają po odsłuchu Veronę, ale czasem bywa całkiem odwrotnie. Ocena nauczyciela sporo zależy od podejścia. Wiadomo, że nauczyciel najchętniej by wybrał sprzęt lutniczy za kilka tysięcy. I teraz są dwie grupy: nauczyciele którzy rozumieją problemy budżetowe uczniów i chętnie godzą się na pewne kompromisy i sprzęt poniżej 1000 zł, a są nauczyciele twardzi, którym nic taniego nie przypasuje, nawet jak gra całkiem poprawnie. Oczywiście jeżeli trafimy na bardzo wymagającego nauczyciela to można spokojnie wymienić sprzęt na wyższy model.
17-08-2010, Od: agata
Odpowiedz
Witajcie. Posiadam skrzypce Staga, postanowila wymienic struny na lepsze. Rozmawialam z lutnikiem ktotu stwierdzil, ze nawet jak wymienie struny to rewelecji nie będzie... Wg mnie struny duzo dają, więc brzmienie skrzypiec będzie o niebo lepsze, zgadzacie się ze mną...? Jeszcze tak na marginesie. Szukam smyczka, poniewaz ten z kompletu jest beznadziejny. Czy z firmy standner będzie w miarę dobry?
01-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Będzie taki sam, chyba że trafisz lepszy egzemplarz. Niby belgijski Stagg czy taki Standner udający Stainera to wszystko jest tania chińska produkcja. Jak chcesz w miarę dobry to mogę zaproponować Smyczek fernambukowy Dorflera za 490 zł.
03-09-2010, Od: agata
Odpowiedz
Na szczescie smyczek sie udał, kosztowal 112 zł a jest bez porownania z tym, ktory otrzymalam w komplecie ze skrzypcami Stagg. Jest lekki, wywazony, rewelacja
24-08-2010, Od: ddociekliwa
Odpowiedz
Hej, oplaca sie kupowac te najtansze struny?
01-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Jak ze wszystkim co jest najtańsze - opłaca się jeżeli priorytetem jest najniższa cena, a nie opłaca się jeżeli ważna jest jakość. Powiesz że ważne jest jedno i drugie. OK, to kup struny w średniej cenie. Będą znośne jakościowo a przy tym nie bardzo drogie.
17-08-2010, Od: Mic The Mighty
Odpowiedz
Witam, mam kilka uwag, dla tych, którzy chcieliby zacząć grać na skrzypcach, a nie uczęszczają do szkoły muzycznej. Po pierwsze: nieważne ile masz lat, nie jest za późno. Wirtuozem nie zostaniesz, ale po co miałbyś nim być? Za to spokojnie nauczysz się grać większość utworów. Po drugie: nauczyciel. Koniecznie. Zapisz się do niego na prywatne lekcje raz w tygodniu. Po trzecie: instrument. Niestety, musi być dobry. Niestety musi kosztować. Moim zdaniem minimum 700-800zł + smyczek, futerał, żeberko itd. Tańsze nie będą trzymały stroju i nie będą brzmiały, nauka na nich będzie wydobywaniem losowych "dźwięków" i tylko zniechęcisz się. Osobiście polecam tanie i bardzo dobre czeskie strunale. Po czwarte, najtrudniejsze: wytrwałość. Po 2 latach będziesz grał przyzwoicie łatwe utwory, kolędy itd, po 4 całkiem dobrze wiele innych. Wcześniej nie. Pozdrawiam :)
17-08-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
Niestety nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Jeśli ktoś chce się uczyć sam to i się nauczy, wcale nauczyciel mu nie jest potrzebny. Oczywiście wirtuozem nie będzie chociaż przypuszczam że też i takie przypadki są. Jeśli ktoś chce się uczyć dla siebie i bez nauczyciela to skrzypce za takie pieniądze są zbędne. Wystarczą spokojnie skrzypce o które pytali w poniższych wypowiedziach (np. Start I lub Verony) bo chyba nie powiesz że te skrzypce na sam początek są złe. Myślę że swoją wypowiedzią zniechęciłeś początkujących lub zastanawiających się nad tym instrumentem do dalszego interesowania się skrzypcami.
17-08-2010, Od: Mic The Mighty
Odpowiedz
Witaj Justyno. Niestety nie masz racji. Nauczyciel jest przy skrzypcach absolutnie niezbędny. Nie ma żadnej i jakiejkolwiek możliwości nauczenia się tego instrumentu bez nauczyciela. Jeśli nawet ktoś zagra jakąś melodię, ok, jest to możliwe, ale bez nauczyciela utrwali sobie nawyki, które bardzo szybko uniemożliwią mu dalszy postęp. Poza tym, nie rozumiem, skąd w ludziach taki pociąg do samodzielnej nauki. Pamiętajmy, że nauczyciel to nie jest ktoś, kto umie grać na skrzypcach - nauczyciel to ktoś, kto umie NAUCZYĆ gry na skrzypcach. Nauczyciel UMIE NAUCZYĆ. Samemu się nie umie :) Pozdrawiam!
21-08-2010, Od: magda
Odpowiedz
Może już za późno, ale chciałam się wtrącić do Waszej rozmowy.Moim zdaniem skrzypce za 700-800zł +smyczek.futerał itd.to niezbyt dobry pomysł.To znaczy, że nic dobrego nie kupi się za tak niską cenę.Nie rozumiem co oznacza stwierdzenie, że skrzypce "nie będą trzymały stroju"?tak tani instrument nie ma w sobie nic dobrego, a stroju to już na pewno.Moim zdaniem właśnie tak tani instrument swoim słabym brzmieniem może bardzo zniechęcić początkującego skrzypka. A....i dlaczego "po co zostać wirtuozem", wydaje mi się,że im większy i trudniejszy cel tym lepsze efekty, nie sądzicie?
Pozdrawiam
01-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Oczywiście lepiej się jeździ Lexusem za 200 tys zł, ale jak ktoś ma zapał do jazdy to i starym Maluchem kupionym za 500 zł dojedzie. Moja opinia jest taka - jak masz furę pieniędzy to kup drogie skrzypce, a jak nie masz to kup tanie. Będzie trochę trudniej, ale na pewno dasz radę. Najgorsza jest rezygnacja.
01-09-2010, Od: K.
Odpowiedz
Czy te skrzypce poleciliście by dla mnie? jestem początkująca ale miałam styczność już z muzyką... A może innej firmy? błagam ratujcie.
http://allegro.pl/skrzypce-4-4-drewniane-tonareli-wysoka-jakosc-i1211746677.html
01-09-2010, Od: Adam
Odpowiedz
W tych skrzypcach nie podoba mi się opis i Certyfikat sugerujący Amerykańskie pochodzenie skrzypiec tak na prawdę wyprodukowanych w Chinach. Nie dajcie się na to nabrać. Być może są to w miarę dobre chińskie skrzypce, ale jeżeli ktoś stworzył taki piękny certyfikat mający na celu wprowadzenie ludzi w błąd, to czy można mu zaufać w innych kwestiach? Dlaczego pisze że to skrzypce profesjonalne? Wszystkie instrumenty fabryczne do 3 tys zł absolutnie nie są profesjonalne! Te także. Po co ludzi tak oszukiwać?
09-08-2010, Od: Gabriela
Odpowiedz
http://www.emuzyk.pl/component/catalog/article/58-smyczkowe/385-vs-0.html w te zainwestuj. :)!
01-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Chwytnia wygląda na malowaną. Przetrze się i będzie łyso. To już lepiej model Start.
10-08-2010, Od: agata
Odpowiedz
Czy ktos z Was gra na skrzypcach eleketrycznych? czy warto jest kupic skrzypce firmy Stagg??? z gory dzieki za odpowiedź
01-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Nie kupuj skrzypiec w kształcie dolara, bo ci się zwichrują. Struny ciągną, dolarek się składa i chwytnia skręca się. Konstrukcja musi być domknięta! Czyli nie Stagg
26-08-2010, Od: Ola
Odpowiedz
JAk czytać nuty??
01-09-2010, Od: Jarek
Odpowiedz
Najlepiej zerknij tu: http://violinonline.com/interactivefingerboard.htm
To pokazuje gdzie na chwytni i na pięciolinii jest dana nutka. Do tego trzeba opanować długości dźwięków. Półnuta trwa dwa razy krócej niż cała nuta itd. http://www.gluszek.com/gitara/rytm.jpg
26-08-2010, Od: Ola
Odpowiedz
HEJ, Zna ktoś czy w Katowicach są zajęcia gry na skrzypcach (nie szkoła muzyczna). Proszę o podanie ceny
09-07-2010, Od: Zainteresowana
Odpowiedz
Fajnie, że ktoś jest zainteresowany moim pytaniem. Zależy mi na tym. Napiszcie chociaż czy się orientujecie.
11-07-2010, Od: impr
Odpowiedz
Myślę, że nie powinno się tego klasyfikować w ten sposób, że te struny są gorsze, te są lepsze. Oczywiście istnieją struny lepszej i gorszej jakości, ale dużo zależy też od instrumentu. Nie można przewidzieć jak zabrzmią na Twoich skrzypcach Helicory, a jak Dominanty. Musisz to po prostu sprawdzić. Ja polecam jedne i drugie struny. Co prawda brzmieniowo bardziej podobają mi się Dominanty, ale ich minus to to, że nie są zbyt trwałe. Za to Helicory mogą wytrzymać bardzo długo, jeśli mają dobry humor, i brzmienie też dobre. Ale nie polecam np. struny E z zestawu Helicore. Moim zdaniem najgorzej się spisuje.
Tak jak mówię, ja polecam jedne i drugie struny, wyboru musisz dokonać Ty, a najlepiej wypróbować obie możliwości i zobaczyć, które z Twojego instrumentu wydobędą to, czego oczekujesz. Pozdrawiam!
25-08-2010, Od: Zainteresowana
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź impr. Szczerze mówiąc zakupiłam kolejny raz Dominanty. Może kiedyś zdobędę się na odwagę i postanowię zaryzykować z Helicorami. Naprawdę dzięki za pomoc.
09-07-2010, Od: Michał
Odpowiedz
Przykro mi, ja nie mogę Ci niestety pomóc gdyż nie mam o tym pojęcia...:)