Sklep
20-08-2010, Od: magda
Odpowiedz
mam do sprzedania bardzo dobre,włoskie skrzypce lutnicze.Jeśli ktoś jest chętny proszę o kontakt magdalenapalgan@gmail.com
18-08-2010, Od: MAJAM
Odpowiedz
Hej, ktos kiedys pisał o tym czy lepsze jest Ognisko czy Szkoła muzyczna. W mojej miejscowosci jest i szkola i ognisko. Ale slyszalam, ze w Ognisku(z mojej miejscowosci) jest lepszy poziom niz w szkole muzycznej. Duzo zalezy od nauczyciela- jest tam super Pani od skrzypiec POLECAM OGNISKO!
27-07-2010, Od: Gosia
Odpowiedz
Mam 17 lat i jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z żadnym instrumentem, a bardzo bym chciała. Dlatego pomyślałam sobie, że może na skrzypcach zacznę grać. I mam do was kilka pytań. Po pierwsze, jakie najlepiej kupić skrzypce (mam 174cm wzrostu), jakiej firmy ? Po drugie, czy w ogóle warto zacząć jeśli nie umiem czytać nut itp. ? Po trzecie, czy granie na skrzypcach i posiadanie ich jest kosztowne( chodzi mi raczej o to czy cały czas trzeba w nie inwestować)? I jak najlepiej zacząć naukę ? Mam nadzieje, że zdołacie mi pomóc :)
16-08-2010, Od: skrzyPolny
Odpowiedz
Hej, ja też zaczynałam, jak miałam 17 lat:) już minął rok, od kiedy gram i mówię Ci - JEST SUPER, naprawdę warto, im więcej się gra, tym bardziej się chce dalej poznawać skrzypce!! To prawda - trzeba odrobinę cierpliwości, systematyczności i.. wiary w siebie:) Polecam znalezienie indywidualnego nauczyciela, wtedy będziesz mogła pracować nad tym instrumentem we własnym tempie. Nut nauczysz się szybko i po kilku miesiącach może nawet zagrasz już na Boże Narodzenie pierwsze kolędy!
Życzę owocnej nauki, rozwijania tej pasji, powodzenia!! bo naprawdę skrzypce to coś niesamowitego:)
pozdrawiam
02-08-2010, Od: Magda
Odpowiedz
Pytasz czy warto!? NO pewnie,że warto nauczyć sie grac na jakimś instrumencie:)Ale skrzypce mimo ,ze piękny instr. to bardzo trudny,a trudność polega na tym,że na dźwięk,pracuje się latami!!!!Aby grać na skrzypcach czy innym instr. smyczkowym należy mieć bardzo dobry słuch.:)to podstawa. Powinnaś udać się do najbliższej szkoły muzycznej lub ogniska muzycznego i tam zapytaj(zapisz się lub lekcje prywatne).Na szkołę muz, jeśli chodzi o skrzypce to juz za późno z racji twojego wieku,ale do ogniska muzycznego zostaniesz przyjęta bo w ognisku przyjmuja bez ograniczeń wiekowych.Natomiast masz szanse do szkoły muz na instr dęte.
27-07-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
Hmm.. Na pewno skrzypce 4/4 czyli całe a od firmy to zależy ile byś chciała na te skrzypce wydać. Są za 400zł. ale przypuszczam że za 400 tysięcy też znajdziesz. Ja na początek proponowałabym Ci skrzypce za ok. 600-700 zł. I nie te chińskie bo po ponoć nic nie warta. Czytać nuty zawsze można się nauczyć więc nie widzę w tym problemu:) Inwestować raczej nie trzeba. Jak już to trzeba za lekcje płacić ale cena zależy już od nauczyciela. Chyba że chciałabyś sobie wymieniać różne części na lepsze albo dokupywać różne gadżety jak np. stroik, przystawkę to rzecz jasna zapłacić musisz:) Trzeba wymieniać struny. To koszt tego wynosi (przynajmniej tak jak ja płace za struny) to 40 zł za cały komplet ale oczywiście są też struny tańsze. Mogą Ci się zrobić po czasie jakieś usterki z którymi trzeba będzie iść do lutnika. Ale myślę że za to dużo nie zapłacisz. Najlepiej poszukaj nauczyciela z którym chciałabyś się uczyć i to jego poradź się o więcej szczegółów i zapewniam Cię WARTO!;) Bo skrzypce to na prawdę wspaniały instrument:) Pozdrawiam:)
16-08-2010, Od: jaa
Odpowiedz
dobre są skrzypce standner sv-2?
09-08-2010, Od: blasia
Odpowiedz
sprzedam tanio flet poprzeczny :D
09-08-2010, Od: Weronika
Odpowiedz
za ile i jaki :P ?
09-08-2010, Od: Emilka
Odpowiedz
SZKOŁA MUZYCZNA!
Chodizłam do Ogniska muzycznego, w którym wiele sie nie nauczyłam, bo program zamiast mi narzucac tępa, mobilizowac, to w recz przeciwnie opóźniał w dodatyku płatne, a w panstwowej szkole muzycznej uczysz się za darmo i naprawde rezulaty są satysfakcjonujące, cięsze się ze roidzice zabrali mnie z ogniska ;)
06-08-2010, Od: Julia
Odpowiedz
Hej ! Mam pytanie ! Chciałabym nauczyć się grać na skrzypcach, dla siebie. Nie chcę w przyszłości koncertować, bo mam inne zajęcia. Jakie skrzypce polecacie ?
Pozdrawiam:)
07-08-2010, Od: Majka
Odpowiedz
Zalezy ile pieniedzy chcesz przeznaczyc?
08-08-2010, Od: Julia
Odpowiedz
do 400 zł :)
02-08-2010, Od: Michał
Odpowiedz
A które z tych moglibyście polecić?
http://www.emuzyk.pl/component/catalog/article/58-smyczkowe/385-vs-0.html
http://skrzypce.pl/products/start.html
03-08-2010, Od: Majka
Odpowiedz
W fabrycznych skrzypcach nie ma wielkiej roznicy, ja bym na twoim miejscu kupila te, ktore bardziej Ci sie podobaja :)
02-08-2010, Od: Julka
Odpowiedz
Jak sadzicie, lepiej zapisac sie do szkoły muzycznej czy do ogniska muzycznego?
03-08-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
W ognisku muzycznym masz chyba łatwiej, wiem bo chodziłam rok po czym ognisko się rozpadło..;/
02-08-2010, Od: Magda
Odpowiedz
Nieważne czy chodzisz do szkoły muz,czy Ogniska muz.Najważniejszy jest nauczyciel!!!!!! Który będzie cię prowadził,uczył gry na instrumencie.
Uwierzcie mi ,że dobry nauczyciel to podstawa!!!
02-08-2010, Od: Michał
Odpowiedz
Na pewno szkoła muzyczna da Ci lepsze wykształcenie nie tylko z gry na instrumencie, ale i z wiedzy o teorii muzyki( historia muzyki itp.) Sam chodziłem do muzycznej i myślę że jest lepiej niż w ognisku muzycznym. Ale wybór należy do Ciebie. ;-)
31-07-2010, Od: Julek
Odpowiedz
http://www.mastersound.pl/index.php?akcja=opis&iKatId=734&iProdId=11714 http://www.mastersound.pl/index.php?akcja=opis&iKatId=734&iProdId=11713 czy http://skrzypce.pl/products/verona.html?????????????
02-08-2010, Od: Majka
Odpowiedz
Roznica jest tylko w wygladzie:) wybierz te, ktore bardziej Ci sie podobaja:)
02-08-2010, Od: Majka
Odpowiedz
Roznica w tych skrzypcach, ktore podales jest jedynie w wykonczeniu:) jedne sa ciemne matowe, drugie jasne blyszczace- firma jest ta sama- wybierz wiec te, ktore dla Ciebie sa ładniejsze- w koncu to Ty bedziesz na nich grac! :)
30-07-2010, Od: Julek
Odpowiedz
lepsze startI czy verona custom?
01-08-2010, Od: Gaggy
Odpowiedz
polecam Verona! sama takie mam i sa dla mnie idealne jako na poczatek .. slicznie sie prezentuja i sa na pewno lepsze od tych chinskich wyrobow
30-07-2010, Od: Krzysiek
Odpowiedz
Lepsze http://skrzypce.pl/products/start1.html czy http://skrzypce.pl/products/verona.html ??
01-08-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
Ja też bym wybrała Verony ponieważ moim zdaniem są lepiej zbudowane. Nawet same śrubki są droższe przy tych skrzypcach niż przy Start I. Zobacz nawet na sam rozmiar. W Veronach jest tylko 4/4 co (moim zdaniem) jest dowodem że skrzypce są lepsze - już dla kogoś z głową. A w Start I masz rozmiar do 1/10. Takie jest moje zdanie i bardziej polecałabym Ci jednak Verony. Mam nadzieje że pomogłam:) Pozdrawiam:)
31-07-2010, Od: Maja
Odpowiedz
Znam skrzypce verona- jesli chodzi o poczatek nauki polecam!
19-07-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
Heey:)
Mam pytanie a mianowicie jeśli ściągnę struny od skrzypiec to dusza może mi "wypaść"?
29-07-2010, Od: Majka
Odpowiedz
Moze sie przwrocic;p
20-07-2010, Od: Michał
Odpowiedz
Niestety nie mogę Ci pomóc bo nawet nie wiem co to jest dusza... Tak właściwie to co to jest? Czy to jest strunociąg?
21-07-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
Dusza jest to taki "kołeczek" w środku skrzypiec który przenosi drgania z płyty górnej na dolną i sprawia że nie masz pustego dźwięku:)
21-07-2010, Od: Michał
Odpowiedz
Dzięki bardzo ;)
27-07-2010, Od: Julek
Odpowiedz
jak graja start I?
12-06-2010, Od: Monika
Odpowiedz
Mam już prawie 16 lat i bardzo chciałabym nauczyć się gry na skrzypcach. Dodam, że nigdy nie grałam na żadnym instrumencie i nie znam podstaw np. czytania nut itp. Czy zna ktoś może nauczycielkę/nauczyciela gry na skrzypcach na terenie Zabrza, Gliwic lub Rudy Śląskiej? Cena zajęć nie gra roli. Jeśli ktoś gra to bardzo proszę o kontakt na nr GG - 112115 !
24-07-2010, Od: Anna
Odpowiedz
Monika do roku życia to możesz iść do państwowej szkoły muzycznej - tryb 4 letni :) więc czy warto płacić za lekcję jak możesz mieć je za darmo?
22-07-2010, Od: Oliwia
Odpowiedz
Witam, chciałam się zapytać czy w wieku 23 lat jest sens sięgania po skrzypce i nauki na nich gry? Niedługo kończę studia i chciałam się czymś zająć w ramach hobby.
24-07-2010, Od: Anna
Odpowiedz
Oliwia jest sens! Mam tyle lat co Ty i gram :) więc nie przejmuj się, aby zdać do orkiestry to nie dasz rady, ale grać ładnie, dla siebie, znajomych śmiało :)
23-07-2010, Od: Krzysiek
Odpowiedz
Ktoś ma skrzypce Start I?Jak grają?
23-07-2010, Od: Krzysiek
Odpowiedz
Ktoś ma skrzypce Start I?Jakie mają brzmienie?
23-07-2010, Od: anqa
Odpowiedz
a mnie niestety wypadła dusza ze starych skrzypiec i nie wiem czemu ;( wiecie ile lutnik może wziąć za założenie?
21-07-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
Dzięki Ci wielkie za odpowiedz;) I nawet nie spadła, ale jak dnia pewnego robiła mi to pani to wtedy wypadła..;/ a ja nie zmieniałam strun tylko montowałam przystawkę:) Jeszcze raz dziękuje:)
21-07-2010, Od: Kozuu
Odpowiedz
istnieje prawdopodobienstwo ze spadnie , ale spokojnie jesli umiesz ściagać i zakladać to nie spadnie
09-07-2010, Od: Julek
Odpowiedz
jakie skrzypce są najlepsze na początek?
15-07-2010, Od: Maja
Odpowiedz
Poczytaj wypowiedzi nizej.. duzo bylo tego typu pytan:)
09-07-2010, Od: Michał
Odpowiedz
Szukam nauczyciela do nauki gry na skrzypcach w Radomiu. Jakby ktoś coś słyszał, to bardzo proszę się podzielić informacją. :)
07-07-2010, Od: Michał
Odpowiedz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gamy_muzyczne
Tu są wszystkie gamy. Są do nich też rysunki.
07-07-2010, Od: Gabriela
Odpowiedz
nie podpisałam odpowiedzi, ale wiesz kto to
07-07-2010, Od: ?
Odpowiedz
o wszystkie michał
06-07-2010, Od: Zainteresowana
Odpowiedz
Mam pytanko. Czy ktoś może wie, jakie struny są lepsze: Dominanty czy Helicore??? Proszę o szybką odpowiedź.
05-07-2010, Od: Justyna
Odpowiedz
SPRZEDAM ŻEBERKO DO SKRZYPIEC 3/5 4/4. UŻYWANE W DOBRYM STANIE. CENA DO USTALENIA.
KONTAKT: GG:10009335
e-mail: justyna-hendler@o2.pl