Sklep
21-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
4/4 mają ok. 59 cm. długości. To typowe pełnowymiarowe skrzypce dla dorosłych i młodzieży pow. 156 cm. wzrostu. Każdy kolejny rozmiar jest mniejszy o ok. 8%, czyli 3/4 mają 54 cm., 1/2 50 cm, 1/4 46 cm, 1/8 42 cm, 1/16 39 cm. Nie jest to podane ściśle, bo producenci mają własne pomysły na rozmiarówkę podobnie jak w odzieży i obuwiu. Ale z grubsza o to chodzi. I teraz jaki wybrać rozmiar? Stajemy sobie jak do gry z wyciągniętą lewą ręką do przodu i mierzymy odległość od szyi do środka dłoni. To jest mniej więcej długość odpowiednich skrzypiec. Najlepiej jak rozmiar dobiera nauczyciel. Jeżeli nie ma możliwości konsultacji, to można posłużyć się opisaną tu metodą zastępczą.
20-10-2009, Od: Kasia
Odpowiedz
Rozmiar zalezy od dlugosci skrzypiec
19-10-2009, Od: Patryk
Odpowiedz
Witam serdecznie. jestem po 40-stce. Czy jestem w stanie nauczyć się gry na skrzypcach? To moje marzenie ale czy realne? No i jaki instrument zakupić? Proszę o poradę. mogę na ten cel przeznaczyć 700-1000zł zł
20-10-2009, Od: ?
Odpowiedz
Oczywiście jak najbardziej realne. Ostatnio sporo osób uczy się w tym wieku i dochodzą do całkiem niezłych rezultatów
19-10-2009, Od: Kasia
Odpowiedz
KUPIĘ skrzypce- mogą być używane. Interesują mnie rozmiary 1/2, 1/4, 1/8, 1/10, 1/16, 1/32
16-10-2009, Od: Sandra
Odpowiedz
EverPlay czy Mezzo?? ; )
18-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Wystarczy popatrzeć na zdjęcia żeby w miarę dobrze wybrać. Patrzymy na ile równo są wykonane poszczególne elementy - chwytnia, kołeczki, wykroje efów czy nie postrzępione, prożek czy ładnie wklejony i nie za wysoki, mostek czy ma ładny łuk z obniżeniem przy najcieńszej strunie, struny czy są równo rozmieszczone i na dobrej wysokości, pokrowiec czy ma dwie szelki, taśmy pod smyczki, gwarancja czy jest 12 czy 24 m-ce. Jeżeli nie znamy się na tych rzeczach, to lepiej kupić droższy model. Przeciętne skrzypce fabryczne uczniowskie amatorskie kosztują ok. 1000 zł. Można przyjąć, że modele 5 razy tańsze niż przeciętne w zasadzie nie nadają się do grania. To jest poziom dna od którego zaczyna się skala.
18-10-2009, Od: ?
Odpowiedz
Student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego nauczy od podstaw/korepetycje. ragges@wp.pl gg:8474420
17-10-2009, Od: Madzia
Odpowiedz
Hejka ma ktos moze łatwe nuty na puste struny?????
18-10-2009, Od: Kasiaa
Odpowiedz
Mam takie nuty podaj maila to ci podesle.. albo napisz do mnie na gg: 3305457
07-10-2009, Od: Kasia
Odpowiedz
Kupiłam skrzypce za 750 zł, manufakturka, bardzo stare , mają na prawdę bardzo ładną barwę, muszę kupić struny, wymienić podstawek i zrobić coś z gryfem bo jest dość starty. Myślę że za taką cenę opłacało się je kupić.
Ukończyłam psm I stopnia, a dalej będę sobie grała w domku. Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć jakieś nuty na ślub, mam na myśli utwór Ave Maria,albo canon Pachelbela. Proszę o pomoc, ponieważ chciałabym zagrać na ślubie kuzyna a nie mogę korzystać ze szkolnej biblioteki.
Pozdrawiam
14-10-2009, Od: ?
Odpowiedz
z biblioteki możesz korzystać jak zostawisz w zastaw dowód osobisty i powiesz ze tylko zrobisz nuty na ksero i przynosisz.
10-10-2009, Od: zenonie
Odpowiedz
wydaje mi się że to są 4/4
14-10-2009, Od: aina
Odpowiedz
Ja również gram tylko dla przyjemności na skrzypcach fabrycznych. Ćwiczę proste melodie i sprawia mi to wiele radości. Profesjonalnie gram na waltorni, ale zawsze ciągnęło mnie do skrzypiec i teraz gdy nie muszę przygotowywać się do egzaminów i grać określonego materialu, chętnie sięgam po skrzypce i gram proste utwory dla własnej satysfakcji. To nie są skrzypce koncertowe, ale mi to nie przeszkadza.Jak ktoś gra czysto , z okresloną dynamiką i potrafi uchwycić frazę to może grać na wszystkim.
10-10-2009, Od: zenon
Odpowiedz
Witam i dziękuję za podpowiedź - Większych nie spotkałem więc chyba 4/4, a tak nawiasem dużo radochy sprawia mi praca przy renowacji. Jeszcze nie pociągnąłem smyczkiem....... ale już niedługo. Pozdrawiam.
09-10-2009, Od: piotr
Odpowiedz
kupię skrzypce 1/8 lub 1/10 lel. 516-25-25-03
14-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Za dwa tygodnie będą 1/8 Everplay
10-10-2009, Od: Jajajajaj
Odpowiedz
czy na prawdę myślicie że skrzypce za 750zł, które mają mieć naprawę wartą 400zł, nie są lutnicze tylko manufakturka dla dziecka , które ukończyło Psm I stopnia to zdecydowanie za niska cena?
14-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
To jest loteria, bo manufaktury są różne. Nie wiadomo jak one zabrzmią po naprawie. Może super, a może marnie. A za 1150 zł, to już można kupić fajne nowe skrzypce, tyle że fabryczne. Ja bym popytał u kilku lutników czy warto naprawiać i co o tym sądzą. Z takiej opinii można jakieś wnioski wyciągnąć. Warto też porozmawiać z nauczycielem, czy postępy są na tyle duże, że niezbędny jest droższy instrument, który nie będzie ograniczał dalszego rozwoju.
09-10-2009, Od: zenon
Odpowiedz
Witam - od dziś mam skrzypce nie wiem czy to 4/4 czy też inne. Dł. całkowita instrumentu 60 cm. Czy to właśnie mówi o ...... wybaczcie jestem zielony - przepraszam, ale pomóżcie.
09-10-2009, Od: piotr
Odpowiedz
...oczywiście jak najtaniej. mogą być chińskie
08-10-2009, Od: zzz
Odpowiedz
Zapraszam na Polskie Forum Lutnicze www.lutnictwo.phorum.pl
12-09-2009, Od: Heniek
Odpowiedz
Witam. Zaczynam uczyć wnuczkę 5 lat, 110 cm wzrostu gry na skrzypcach w Ognisku Muzycznym. Proszę o radę, jakie kupić skrzypce. Dziękuję
20-09-2009, Od: Renata
Odpowiedz
Uczę synka, ma 4,5 roku i 106 cm wzrostu. Skrzypce !/8 są za duże. Doskonałe są 1/16. Mniejsze są lepiej akceptowane przez dziecko.
06-10-2009, Od: Heniek
Odpowiedz
Dziękuję Renacie za rady. Kupiłem 1/16. Są bardzo dobre dla wnuczki - tak określił nauczyciel
13-09-2009, Od: Gosia
Odpowiedz
dla wnuczki dobre powinny być skrzypce 1/10 lub 1/8. Nalezy przymierzyc skrzypce z dzieckiem, aby sprawdzic czy sa odpowiednie. Kiedy dziecko trzyma skrzypce i chwyci dlonia slimak (najdalsza, zaokraglona czesc skrzypiec:) reka dziecka powinna miec ksztalt lekkiego luku, nie moze byc wyprostowana! Generalnie lepiej miec skrzypce troszke za male niz za duze, to powoduje duze spiecia i zly uklad reki, co potem trudno naprawic.
pozdrawiam, Gosia
04-10-2009, Od: ?
Odpowiedz
http://www.myspace.com/dominikchmurski
03-10-2009, Od: ?
Odpowiedz
hihi mam szczescie ja verone violin custom kupilam na poczatku wakacji za 499 :) miałam szczescie niedługo zaczne grac ;)
26-09-2009, Od: Ewa
Odpowiedz
Czy mając 25 lat można się jeszcze czegokolwiek nauczyć z gry na skrzypcach?? To moje marzenie, ale trochę się niepokoję swoją "starością".
03-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Na karierę w Teatrze Wielkim raczej za późno, ale grę amatorską dla własnej przyjemności można rozpocząć w wieku 50 lat. Mieliśmy już wielu takich starszych klientów, którzy nauczyli się grać proste melodie i mają z tego dużo frajdy.
26-09-2009, Od: Zakochana
Odpowiedz
Czy ktoś mi może polecić jakieś dobre skrzypce z tej strony? Pliss!! I czy by można było zmienić ich kolor?
03-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Generalnie im droższy model, tym lepsze materiały, precyzja wykonania, brzmienie, strojenie, a także większa łatwość wydobywania pożądanego dźwięku. Skrzypiec nie można zamalować na inny kolor bo stracą brzmienie, ale dysponując budżetem ok. 2000 zł można zamówić skrzypce plus profesjonalne lutnicze lakierowanie na wybrany kolor.
24-09-2009, Od: magdalena
Odpowiedz
Witam serdecznie.Moja córka rozpoczyna nukę gry na skrzypcach.Muszę kupić skrzypce 1/4.Czy mógłby mi ktoś polecić jakiej firmy?Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję
25-09-2009, Od: Gosia
Odpowiedz
Ja niedawno dla swoich uczniów zamówiłam z tej strony skrzypce EverPlay, wydają się całkiem niezłe jak na proponowaną cenę i początek nauki. Jeżeli stać cię na wiekszy wydatek to bardzo polecam czeskie skrzypce firmy Strunal.
03-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Strunal był dobry kilka lat temu. Teraz są bardzo niedopracowane. Jeżeli Strunal, to po korektach lutniczych.
28-09-2009, Od: anime001
Odpowiedz
Wie ktoś może jaki jest powód ciągłej zmiany ceny skrzypiec Verona Violin Custom ???
03-10-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Weszły nowe dostawy, które były zamawiane pół roku temu przy bardzo słabej złotówce. Pogorszyła się też jakość wykonania. Nadal są dużo lepsze niż tanie modele, ale lepszym wyborem jest obecnie Start I lub Sonata. Z Veronami lepiej poczekać na dostawę w styczniu. Będzie znowu lepsza jakość i niska cena ok. 500 zł, bo umocniła się złotówka.
28-09-2009, Od: janusz
Odpowiedz
kupie skrzypce, niedrogo, mogą być do remontu. moje gg:10532293
28-09-2009, Od: ?
Odpowiedz
coraz więcej ludzi chce grać na jakimkolwiek instrumencie.
tak, jakby naszła moda :D
i dobrze! :D
ja jestem wniebowzięta po lekcjach :D naprawdę się cieszę, że dopięłam swego, że spełniłam swoje marzenie ;-)
28-09-2009, Od: Kasiakk
Odpowiedz
Ewo, oczywiście, że tak:) Jestem zdania, że marzenia trzeba spełniać nie zważając na wiek:) życzę powodzenia, trzymam kciuki i w razie czego pisz :)
25-09-2009, Od: Mateusz
Odpowiedz
do: Justyn. Polecam wolfa super flexible. Zależy na jakim poziomie grasz, ale jesli zalezy ci na szczególach, a powinno, to grając na tym żeberku uzyskasz lepsze brzmienie instrumentu.
26-09-2009, Od: ?
Odpowiedz
Polecam wolf forte primo, sam na nim gram i jestem bardzo zadowolony:)
24-09-2009, Od: Alicja
Odpowiedz
czy w Plocku mozna naprawic skrzypce,cZy ktos sie tym zajmuje
22-09-2009, Od: ?
Odpowiedz
Student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego nauczy od podstaw/korepetycje. ragges@wp.pl gg:8474420
15-09-2009, Od: justyn
Odpowiedz
hej! ma ktoś z was jakieś żeberko z tej strony ? które jest najlepsze ? bo nie mogę się zdecydować. prosze o rady
17-09-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Wolf Forte Secondo - najchętniej wybierane przez nauczycieli.
15-09-2009, Od: WAZNE
Odpowiedz
lepiej wziasc przesylke kurierska czy pocztowa za pobraniem?
17-09-2009, Od: Jarek
Odpowiedz
Jak jest ktoś obecny cały czas pod adresem docelowym, to lepszy jest kurier (szybszy, pewny, bezpieczny). Jeżeli nikogo nie ma w ciągu dnia, to lepsza jest poczta, bo dostaje się awizo i można odebrać paczkę w urzędzie.
15-09-2009, Od: WAZNE
Odpowiedz
czy ma ktos ksiazke z tej stronki Skrzypcowe ABC? oplaca sie kupic? byly jakies problemy z przesylka lub dosawa? jest duzo ilustracji i opisow? potrzebuje ksiazke z barwnymi ilustracjami i opisami o skrzypcach
wiec moze powinnam kupic sobie jakas inna? co polecacie jesli chodzi o ksazke skrzypcowa? PROSZE O POMOC DZIEKUJE BARDZO
15-09-2009, Od: Wiki
Odpowiedz
hej ja mam ta ksiazke .. jest ona przez wiele osób polecana odnosnie dosyłki nie masz sie o co martwic wszystko ok.. jest duzo rysunkow opisów itd (postawa,trzymanie skrzypiec i tak dalej) a chcesz sie uczyc tylko z niej czy dodatkowo do lekcji zakupujesz ksiazke?