Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 3201-3250 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

02-12-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Witam,

chcialbym kupic w Pana sklepie skrzypce za 400-800zl. Chce sie nauczyc grac na skrzypcach. Mam 10 lat doswiadczenia w grze na gitarze i lubie grac wyscigowo. Wiem, ze do takiej gry potrzebny jest wygodny i dokladnie wykonany instrument. Nie zamierzam grac na skrzypcach koncertowo, wiec duzo wazniejsza od brzmienia jest dla mnie wygoda. Dwa elementy, na ktorych wydaje mi sie, ze szczegolnie mi zalezy, to niska akcja strun oraz odpowiednie odleglosci miedzy strunami. Jakie modele moglby mi Pan polecic?

Pozdrawiam

04-12-2017, Od: Ben Odpowiedz
Przy graniu wyścigowym ważny jest idealnie skaczący smyczek, a taki może kosztować kilka tysięcy zł.

03-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Budżet nie pasuje do założeń. To jest za mało nawet na odpowiedni smyczek. W takich skrzypcach musi być też bardzo stabilne drewno i idealny profil podstrunnicy. Dobre drewno kosztuje więcej niż te założenia, a trzeba jeszcze z niego wykonać instrument i to bardzo precyzyjnie, co też kosztuje. Trzeba więc wyluzować, uznać że jest to spory kompromis w stosunku do wymagań i wybrać co się podoba optycznie. W uwagach można wpisać żeby nie regulować ich prawidłowo, tylko niżej, z dopuszczeniem pobrzękiwania.

03-12-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Jeszcze jedno pytanie. Czy wszystkie modele u Pana w sklepie w cenie powyżej 600 zł posiadają prawdziwe ożyłkowanie?

03-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystkie od 300 zł mają prawdziwe obustronnie inkrustowane ożyłkowanie i są z litego drewna drążonego tradyczyjnymi metodami. Od 600 zł we wszystkich jest osprzęt hebanowy.

03-12-2017, Od: Piotr Odpowiedz
Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. W przypadku gitar spokojnie da się znaleźć bardzo wygodny instrument do 800 zł, stąd też liczyłem, że może podobnie jest w przypadku skrzypiec. :) Jeśli w ogóle można rozpatrywać w skrzypcach do 800 zł kwestię precyzji wykonania i wygody grania, to czy są, jakieś modele, które wybijają się w tym kryterium na tle innych? Czy przykładowo Sandner SV-300 będzie odpowiedni? Co oznacza opcja "Stok B" w wersjach kupna tego instrumentu?

03-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Ze skrzypcami jest tak samo jak z gitarami. Gitara za 800 zł też nie ma doskonałego drewna i też każda wymaga korekty i regulacji. Skrzypce rozpatrujemy trochę inaczej, bo są zwykle w zestawach. Jeśli chcemy mieć skrzypce o wartości 800 zł, to trzeba kupić zestaw za 1000 zł, bo należy odliczyć wartość futerału i smyczka. Skrzypce są także bardziej pracochłonne i wrażliwe na niedokładności wykonania i niestabilności drewna. Dlatego oceniałbym tak pobieżnie, że skrzypce po 800 zł odpowiadają jakościowo gitarom po 400 zł. Idąc tym tokiem myślenia jeśli odpowiada nam jakość gitary za 800 zł, to skrzypiec o tej jakości trzeba szukać raczej powyżej tysiąca zł.
SV-300 jest całkiem w porządku. Jakość jest proporcjonalna do ceny. Nawet jak robiliśmy testy w ciemno. to nauczyciele nie znając cen potrafili je posegregować od najtańszych do najdroższych na podstawie odsłuchu i oceny mechanicznej podczas gry.

02-12-2017, Od: M Odpowiedz
Jakie zatem skrzypce polecicie dla osoby, która po latach powraca do grania? Budzet do 1000zl, niestety aktualnie nie moge pozwolic sobie na wiecej, a bardzo chcialabym móc grać

02-12-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Poczekać na dostępność Pengano SI, albo jeszcze ciut dołożyć i wybrać Antyka+. Jeśli nie ma szans, to dobre będą Salvatini serii 7, tylko warto w nich założyć lepsze struny. Nawet ze strunami za 120 zł zmieści się to w budżecie.

01-12-2017, Od: Magdalena Odpowiedz
Dzień dobry,
Poszukuję skrzypiec do 1000zl, do uczenia sie i grania hobbystycznie.
Zastanawiam sie nad M-tunes no. 180, lub Christina v04, jest Pan w stanie coś o nich powiedzieć?

02-12-2017, Od: Molok Odpowiedz
Jeśli np. w Allegro wyszukamy skrzypce "lutnicze niemieckie", to wyświetlają się zwykłe chińskie fabryczne. Nie dajmy się nabierać na teksty w stylu skrzypce USA, skrzypce włoskie, niemieckie, belgijskie. Jeśli ktoś pisze, że skrzypce za 1000 zł wykonał lutnik, to jest to delikatnie mówiąc naginanie rzeczywistości do oczekiwań klientów. W tej sytuacji cały opis i sprzedawca przestaje być wiarygodny. Takie skrzypce nie wykonuje jeden lutnik, tylko stado lutników w Chinach. Jeden wycina efy, kolejny drąży, rzeźbi, skleja, a jeszcze inny maluje. Typowa fabryka. Może nawet jak na swoją cenę te skrzypce nie są najgorsze, ale jeśli widzimy, że auto klepane po dachowaniu, a sprzedawca ściemnia, że Niemiec emeryt płakał jak sprzedawał, to po prostu traci się zaufanie do całości transakcji.

02-12-2017, Od: Ben Odpowiedz
W opisach tych skrzypiec jest dużo papki marketingowej i zwykłych przekłamań. Chyba celowo wprowadza się ludzi w błąd. To są normalne chińskie skrzypce, nie żadne lutnicze, nie amerykańskie i nie wybitne. Przypominają Salvatini serii 7, lub Stentora II 1500. Znacznie lepsze muzycznie będą Pengano SI oraz Antyki+.

27-11-2017, Od: Julek Odpowiedz
Dzień dobry. Jak Pan sądzi, lepiej kupować skrzypce nowe czy używane? I mam tu na myśli modele nieprzekraczające kwoty 3000 zł dla kogoś grającego tylko hobbystycznie.

27-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Co do nowych jest pewność i gwarancja. Przy tej cenie będą na przyzwoitym poziomie. Natomiast z używanymi można trafić na minę. Nie wiadomo jak były przechowywane, czy nie mają ukrytych usterek wewnątrz, czy nie przechodziły amatorskich napraw i sklejania które niebawem puści, czy nie są wypaczone i rozeschnięte. Trzeba też zwrócić uwagę na stopień zużycia, bo remonty są kosztowne. Trochę jak z samochodem. Jeśli kupujemy używany instrument, to koniecznie trzeba zrobić przegląd techniczny i wycenę, oraz dać profesorowi do sprawdzenia czy walory brzmieniowe są adekwatne do ceny.

28-11-2017, Od: Julek Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź.

26-11-2017, Od: Anna Odpowiedz
Tak poza tematem a jednak w temacie, zobaczcie jak nasze skrzypce mogą być pięknie ozdobione: http://pense.pl/mezczyzna-spedza-ponad-3-tygodnie-recznym-ozdabianiu-skrzypcow/

25-11-2017, Od: Krystyna Odpowiedz
Witam, Panie Jarku, co sadzi Pan o skrzypcach M-Tunes No200? Gram hobbystycznie. Wirtuozem nie będę ze względu na wiek. Obecnie uczę się na wypożyczonych.Planuję kupić swoje. A może model Yamaha albo Strunal? Już sama nie wiem. Mam mętlik. Pozdrawiam

25-11-2017, Od: Ben Odpowiedz
Nie miałem w ręku, ale czy to nie są przypadkiem chińskie skrzypce nazywane dawniej Tonarelli i udające amerykańskie? Może zmienili nazwę bo były złe opinie o nich? Na stronach było zawsze sporo informacji wprowadzających w błąd. W tej nowej wersji wyglądają bardzo zwyczajnie i "szkolnie" podobnie jak Yamaha i Strunal. Czy dają smyczek i futerał? Chyba nie. Struny wyglądają na metalowe, dość ostre w brzmieniu.
Proszę zwrócić uwagę na cały zestaw Modena+ http://skrzypce.pl/products/modena.html To zupełnie inna klasa instrumentu. Na prawdę robiony na staro i od razu z dobrym osprzętem i strunami Pirastro.

24-11-2017, Od: Remigiusz Odpowiedz
Szukam skrzypiec Stentor Student I 1400 Rozmiar 1/64. Jesli ktos ma w bdb stanie prosze o kontakt. 693 075 728. Dziekuje

19-11-2017, Od: Ania Odpowiedz
Witam. Można wiedzieć co sądzi Pan o skrzypcach Hoefner H8? Pozdrawiam.

20-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Podobnie jak Yamaha są to przyzwoite seryjne fabryczne skrzypce szkolne. Mamy je w ofercie za 2160 zł z krajowej dystrybucji. Można je kupić ciut taniej z dystrybucji zagranicznej, ale to zawsze ryzyko i kłopoty w przypadku jakiegokolwiek problemu. Oczywiście nie łudźmy się, że wykonał je niemiecki lutnik. Nie za te pieniądze. To głównie chińska produkcja, tyle że pod niemieckim nadzorem i finalną kontrolą. Przód, tył i gryf robią maszyny w Hagenau, a wszystkie pracochłonne czynności zakład w Beijing.

20-11-2017, Od: Ania Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź.

17-11-2017, Od: Adam Odpowiedz
Dzień dobry.
Planuje zakup moich pierwszych skrzypiec. Budżet jakim dysponuje to ok. do 1400 zł.
Aktualnie rozważam wybór pomiędzy Stentor Conservatoire a Pengano Antyk Plus. W grę wchodzą również tańsze skrzypce a mianowicie Stentor II 1500. Chciałbym usłyszeć opinię, porównanie tych dwóch egzemplarzy i dobrą radę, ponieważ jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o skrzypce.

17-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Przekroczenie tysiąca złotych wyraźnie zmienia charakter instrumentu z bardzo podstawowego szkolnego na nieco szlachetniejszy. Nie jest już taki pudełkowy i gra się na pewno przyjemniej. Zależnie od budżetu i planu niektórzy kupują na 2-3 lata instrument w okolicach 500 zł, a potem wymieniają go na lepszy. Jeśli natomiast wiadomo, że chce się grać i budżet pozwala, to instrument ze średniego poziomu ułatwia naukę i zwiększa motywację do ćwiczeń. Im więcej się gra, tym bardziej docenia się lepszy sprzęt.
Antyk jest jak dla mnie bardziej intrygujący i ciekawy niż konstrukcje typowo fabryczne wielkoseryjne, ale to kwestia gustu. Przy podobnej cenie jakość też będzie podobna.

18-11-2017, Od: Adam Odpowiedz
Rozumiem. Chciałbym jeszcze poznać różnice pomiędzy Pengano Antyk Plus a wyższą wersją a mianowicie Pengano Antyk I plus. Osobiście celuje w średnia półkę, chciałbym po prostu aby nauka nie była zakłócana przez jakość wykonania i faktycznie żeby skrzypce dawały jak największą przyjemność z gry.

18-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
W przypadku zakupu np. laptopa łatwo wskazać różnice. Ten ma większą pamięć, szybszy procesor itp. W skrzypcach to tak nie działa. Parametrycznie skrzypce za milion zł są niemal takie same jak te za tysiąc. Te same kształty, wymiary, budowa i gatunki drewna. Różnice tkwią w szczegółach, doborze materiału, stabilności i precyzji.
Każdy producent wykonuje gamę modeli w różnych cenach. Przed budową skrzypiec jest selekcjonowane drewno. To lepsze akustycznie, w wyższym gatunku, dłużej sezonowane, stabilniejsze idzie na droższe modele. Odpady przeznacza się na najtańsze. Podobnie siła robocza. Droższe modele wykonują doświadczeni lutnicy, a tańsze praktykanci i uczniowie. W droższym modelu jest rozpisane więcej roboczogodzin w budżecie, co pozwala na zwiększenie precyzji wykonania i wykończenia. To wszystko wpływa na brzmienie i łatwość grania.
Między skrzypcami za 600-700 zł, a dwa razy droższym Antykiem różnica jest bardzo zauważalna. Natomiast dalszy przeskok na Antyk I nie jest już tak spektakularny i dla początkującego różnica będzie mało odczuwalna.

15-11-2017, Od: Skrzypek amator Odpowiedz
Dzień dobry Wszystkim,
mam problem, przy ruchu w dół smyczkiem skacze mi on niczym kangur na stepie. Zastanawiam się czy smyczek z Państwa oferty pomoże mi zmniejszyć ten problem. Przy droższym modelu jest podana waga 60g - mój aktualny też tyle waży (może kwestia wyważenia). A ile waży ten tańszy model?

15-11-2017, Od: Ben Odpowiedz
Dzień dobry, Jest to pewnie połączenie jakiegoś błędu technicznego i niedopasowania smyczka do Pana ręki i sposobu gry. Może wystarczy mniej naprężać lub luźniej prowadzić rękę.
https://www.youtube.com/watch?v=jAIHH6OOzkc

Osoby już grające czasem narzekają, że dany smyczek nie skacze, a powinien. To zdarza się tanim smyczkom. Pana skaczący smyczek może okazać się grzeczny w ręku innej osoby. Jeśli zmianą techniki nie uda się opanować problemu, to trzeba osobiście wypróbować kilka smyczków i dopasować do siebie. Na późniejszym etapie gry smyczek skaczący może okazać się bardziej przydatny od sflaczałego i nie sprężystego.

17-11-2017, Od: Skrzypek amator Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odpowiedź i udzielone rady.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. :-)

16-11-2017, Od: Kamil Odpowiedz
Ale to wszystko możliwe dzięki dobremu lutnikowi jak Pan.

16-11-2017, Od: Kamil Odpowiedz
Dźwięk lepszy niż na filmiku, głęboki i nie przebrzmiewa.

16-11-2017, Od: Kamil Odpowiedz
Bentona otrzymałem. Brawo panie Jarku za dźwięk. Aż chce się grać. Nie jest to dźwięk Pengano ale na początek dobra jakość za niską cenę.

16-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, to zdumiewające, że tak tanio wychodzi całkiem sprawna gitara. Samo drewno akustyczne potrafi tyle kosztować, lakierowanie potrafi tyle kosztować, a tu mamy w cenie przecież wiele innych kosztów: kilka dni pracy, struny, klucze, osprzęt, a do tego przecież podatki, cało, marże, transport 10 tys km itp. Niesamowite. Kiedyś instrument kosztował tyle co średnia pensja, a teraz każdy może grać na czym zechce.

09-11-2017, Od: Jacek Odpowiedz
No to teraz Pan zamieszał w głowie. Byłem zdecydowany na Takamine GF30CE-BLK. Mówi pan, że pudełkowy dźwięk. I innym zaproponował Pan :Ibaneza AW 70 ECE BK lub Takamine GD10CE-NA. Innemu koledze Fendera -CC 60 SCE, T-Bucket 350-E, Sonoran, T-Bucket 400-CE. Wszystkie mi się podobają. Mam 50 lat. spełniam swoje marzenia z dzieciństwa i zacząłem swoją przygodę od elektryka Ibaneza SA-160QM-SPB. Teraz chciałbym też pograć na akustyku ale o podobnych parametrach i wszystkie są fajne. I co wybrać?( oczywiście mowa o tych tańszych do 500€ )

16-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Mam wyjątkowo dobrą ofertę na GF30CE-BLK już z korektami sporo taniej niż na ceneo i w innych sklepach. Zamówienie można wysłać na mail z działu Info.

10-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma jednej recepty, bo każdemu podoba się co innego i z wyglądu i z brzmienia. Ja lubię pudła Dreadnought, które brzmią dość pełnie z głębokim dołem, ale inni lubią brzmienia w kierunku folkowym lub bluesowym, czyli mniejsze pudła. Tommy Emmanuel często gra na mniejszych pudłach, brzęczących strunach i jakie fajne druciaste brzmienie uzyskuje. https://www.youtube.com/watch?v=S33tWZqXhnk
Inna rzecz że najtańszy Maton czy Martin to 5 tys zł

14-11-2017, Od: Kamil Odpowiedz
Witam

Zamówiłem właśnie u Pana czarnego Bentona za 360zl. Czy dobrze wnioskuje że jest to ten sam produkt który ma Pan na allegro?

14-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, tylko przy zakupie bezpośrednim nie dolicza się prowizji pośrednika.

09-11-2017, Od: Cezary Odpowiedz
Dzień dobry,
Chcę kupić gitarę klasyczną do nauki. Zaciekawił mnie model WASHBURN USM-OC9 i Luthier (pełna płyta). Czy warto dołożyć
na model Luthier dla początkującego?

14-11-2017, Od: SPIN Odpowiedz
Mamy jeszcze świetnego Strunala, też z litym cedrem za 850 zł. Brzmi wspaniale. Czeska produkcja ze strunami francuskimi.

09-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli tylko budżet pozwala to na prawdę warto. Mieliśmy ostatnio klienta (w zasadzie laika), który wybrał sobie do nauki Washburna i był bardzo zadowolony z tego wyboru, puki nie brzdąknął Luthiera. Ta gitara wprawia wszystkich w zachwyt i brzmi jak fortepian w porównaniu z cymbałkami. Ma też świetnie strojące struny i pozwala na dobrą regulację. Gryf jest stabilny i ma optymalny kształt. Dobra gitara ułatwia naukę i podnosi motywację gdy wszystko łatwo wychodzi i dobrze brzmi.

13-11-2017, Od: Grażyna Odpowiedz
Witam,
Mam zamiar kupić skrzypce Herwiga rozmiar 3/4 jaka mają opinię i czy cena 6000 PLN jest ok?

13-11-2017, Od: Ela Odpowiedz
3/4 szybko się wyrasta, bo jest skok wzrostu. Może lepiej kupić na przetrwanie np. Sonatę za 1300 zł, a oszczędzonymi środkami doinwestować potem docelowy model 4/4.

13-11-2017, Od: Ben Odpowiedz
Można rozważyć w tej cenie nowe manufaktury jak Heffler lub Venezia.

13-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Zdalnie trudno coś powiedzieć. Trzeba by konkretny egzemplarz dać do wyceny.

13-11-2017, Od: Łukasz Odpowiedz
Zatem pozwolę sobie zadzwonić do Państwa w dniu dzisiejszym aby dogadać szczegóły zamówienia :)

13-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
OK, ewentualnie na mail podany w dziale Info.

12-11-2017, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam. Czy posiadacie Państwo gitary akustyczne tylko te, które są na Waszej stronie w zakładce sklep? Czy istniałaby możliwość aby, po doradztwie z Państwa strony sprowadzić daną gitarę np innej marki. Dodam, iż interesowałoby mnie również wyregulowanie gitary na tzw miękka. Dziękuję uprzejmie za odpowiedź.

13-11-2017, Od: Jarek Odpowiedz
Witam, Mamy więcej niż na stronie i w zasadzie większość dowolnych modeli można ściągnąć. Zawsze jest to z korektami i regulacją.

12-11-2017, Od: Luiza Odpowiedz
I moje drugie pytanie: jaka jest różnica miedzy Cortem za 490 zł a tym za 749 zł?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam


Wyświetlono wiadomości 3201-3250 z 13484  Wstecz  Dalej