Sklep
18-01-2006, Od: kasia
Odpowiedz
ja mam 16 lat i jeszcze nie mam skrzypiec ale bardzo chciałabym mieć je i pragnę nauczyć się na nich grac! Niektórzy mi mówią ze jestem na to za stara ale ja wierze ze to nieprawda i ze w kazdym wieku mozna się nauczyc wygrywac te pięne dźwięki
18-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
Cześć
Jak czesto trzeba smarować włosie smyczka kalafonia??? prosze odpiszcie mi na ta stronke będe baaaardzo wdzięczna :*
18-01-2006, Od: Damian
Odpowiedz
Sprzedam skrzypce sygnowane W.Landschulz z 1899 roku. Zainteresowanym przeslę zdjecia na maila.
16-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
help!!!!!! jak się zaklada żeberko na skrzypce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16-01-2006, Od: agata
Odpowiedz
Hej! czy ma ktos jakies fajne nuty na skrzypce i bylby taki mily zeby mi je przesłac?byłabym baaardzo wdzieczna. pozdrawiam
15-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
czesć powie mi ktoś jak sie zaklada zeberko na skrzypce bo za nic nie moge sobie z tym poradzic odpiszcie mi na tą stronke plissssssss
14-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
<jupi> Na feriach kupuje sobie skrzypce i zaczynam nauke <jupi><jupi><jupi>
14-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
skrzypce z allegro są w miare dobre ale zawsze lepiej jest je przymiezyc zobaczyc a izawsze jak pisze ze jest do renowacji to moze byc to pułapka renowacja czasami kosztuje o wiele więcej niz skrzypce są warte :*:* pozdrawiam
14-01-2006, Od: igor
Odpowiedz
hej co sadzicie op kupowaniu skrzypiec na allegro?.powie mi ktos cos na temat firmy stagg albo antonio/.pozdrawiam
14-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
dzienki wam za rady postaram sie zrobic cały rok w jedno półrocze a nawet nie dopuszczam do siebie myśli ze mi się moze nie udać pozdrowionka dla was :*:*
13-01-2006, Od: Michał
Odpowiedz
..Guarneri ,rzecz jasna..
13-01-2006, Od: Asiowa
Odpowiedz
Mam pytanie,czy ktoś kupił już te skrzypce ,które są w ofercie na tej stronce?Jeżeli tak,to proszę o opinię i o podpowiedź,czy warto dokonać zakupu.Z góry dziękuję:).Pozdrawiam.
13-01-2006, Od: saper
Odpowiedz
witam serdecznie wszystkich!!!! jestem 20letnia maniczką skrzypcową,która nigdy nie miała tego instrumentu w ręce...i co jest dla mnie największym bólem gdyż w mojej rodzinie od pokoleń gra sie na skrzypcach a moi rodzice załozyli z góry,ze ja sie nie nadaję...może kiedyś zagram melodię,którą kocham najbardziej na świecie???? Pozdrawiam wszystkich szczęsliwców,którzy moga robić to o czym ja marzę od lat...
02-01-2006, Od: Piotr
Odpowiedz
Mam pytanie ktore zapewne jest bardzo glupie ale licze na powazna odpowiedz: Czy mozna sie samodzielnie, bez pomocy zadnego nauczyciela nauczyc gry na skrzypcach (oczywiscie w stopniu calkowicie podstawowym) i jesli tak to czy ktos moze polecic jakies materialy do nauki ?
Pytam dlatego ze w mojej miejscowosci nie ma zadnej szkoly muzycznej. Z gory dzieki za odpowiedz.
12-01-2006, Od: b
Odpowiedz
kup sobie ksiżkę ABC na skrzypce autor COFALIK tam analizuj od samego początku cały podręcznik
jestem nauczycielem gry na skrzypcach i wiem że dzieci bardzo lubią z niego korzystać POWODZENIA I CIERPLIWOŚCI PS.pamiętaj o jednym
wszystko spokojnie ale systematycznie i poprawnie tak jak pisze w podręczniku.
03-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Mam identyczny problem sama nauczyłam sie "Wlaz kotka na płotka" i innych piosnek
Z książki troche podstaw ale samemu to sie raczej nie da na szczescie niedaleko jest nauczyciel...ale próbuj znajdz książke i ucz sie
Pozdrawiam!
06-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
chciałabym nauke gry na skrzypcach zaczać teraz ale niewiem bo teraz wszyscy zdaja pólrocze a ja jestem w tyle :(( czy jest mozliwe zrobic cały rok w jedno półrocze prosze odpiszcie na te stronki POZDRAWIAM
12-01-2006, Od: b
Odpowiedz
wszystko zależy od tego ile włozysz w to pracy.napewno musi być systematyczna
06-01-2006, Od: maja
Odpowiedz
mam skrzypce z 1060roku ile mogom byc warte
10-01-2006, Od: Asia
Odpowiedz
Raczej dużo. Najlepiej zapytać się lutnika (oczywiście pokazując mu te skrzypce)
07-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
z 1060 roku???
Czy wtedy wogole były skrzypce?
Pierwszy raz wyrazu skrzypce użyto w I połowie XVI wieku wiec cos mi sie nie wydaje
07-01-2006, Od: maja
Odpowiedz
sory szypko pisałam i tak wyszlo mam ale z 1659
07-01-2006, Od: maja
Odpowiedz
sory mam skrzypce z 1659 poprostu szybko pisałam i dlatego tak wyszło
09-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Zależy od stanu ale ok. 2000 na bank
a jak sa w dobrym stanie to wiecej
a jak lutnicze to jeszcze wiecej
09-01-2006, Od: Piotr
Odpowiedz
Jaki rozmiar skrzypiec jest dobry dla dziecka 7 letniego (wzrost 115 cm)? Czy 1/16 czy 1/8?
Jaka jest różnica w dźwięku tych rozmiarów?
Pzdrm.
10-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
To nie tylko zalezy od wzrostu ale i od długości reki... a skrzypce im większe tym mają ładniejsze brzmienie.
A co do rozmaru to warto zapytac jakigos nauczyciela lub samemu przymierzyc.
09-01-2006, Od: KRYSTIAN
Odpowiedz
SKRZYPCE STAINER Z XIX WIEKU NIEMIECKIE, POSIADAJĄCE EKSPERTYZĘ, DO RENOWACJI.CENA. 1700ZŁ. DO NEGOCJACJI. TEL. 0602-667-484. WARSZAWA.
05-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
za ile?????????
06-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
niewiem
06-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
niewiem
06-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
morze ty podaj cene
12-08-2005, Od: daniel
Odpowiedz
sprzedam stare 120 letnie skrzypce 4/4 pochodzenie Austria
06-01-2006, Od: maja
Odpowiedz
za ile
04-01-2006, Od: igor
Odpowiedz
ja sie nie uwazam za niewiadomo kogo.zdaje sobie sprawe ze im wikszy cel w zyciu tym łatwij spudłowac.i nie chce byc zadnym paganinim bo to nie o to chodzi.nie masz inteligencji muzycznej wiec nie wiesz o co chodzi.nie chce ci ublizac bo to nie o to chodzi;uczennico ze szkoły muzycznej.buzka
04-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Do kogo mówisz?
04-01-2006, Od: damian
Odpowiedz
to jeszcze raz ja. cały napis wewnątrz skrzypiec to: No7. W. Landschutz, Bellinchen (albo: Billinchen) a/o 1899.
Sprzedam
tel.888781223
04-01-2006, Od: damian
Odpowiedz
cześc.mam do sprzedania skrzypce z 1899 roku sygnowane-W. Landsculz. zainteresowanych proszę o kontakt.podaje mój numer telefonu 888781223
04-01-2006, Od: ?
Odpowiedz
siem a wszystkim.piotr.mozna sie nauczyc spokojnie grac na skrzypcach.jak ma sie tylko chceci to spoko,nie widze problemu.niech ci ktos pokaze jak to mnirj wicj wyglada''o co loto''i potem juz od cibie zalezy.ja zaczałem 2 mce temu.nie jest zle.ciesze sie z moich postepów.3 mam kciuki z ciebie
04-01-2006, Od: Donia
Odpowiedz
Dzięki Kamilo za radę. pa pa
04-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Lutnicze dla poczatkujacego co ty najlepiej kupic w sklepie muzycznym nie sa drogie a przynajmniej widzisz co bierzesz
03-01-2006, Od: Donia
Odpowiedz
Czy tekie skrzypce za 300 zł. ze str. allegro są w miarę dobre?
Czy są wystarczjające jak na początkującego skrzypka?? Czy lepiej kupić lutnicze?? Proszę piszcie na maila lub na stronkę
DZIĘKI BARDZO :-)
02-01-2006, Od: Paulina
Odpowiedz
Mam pytanie co to za różnica między skrzypcami lutniczymi a normalnymi???
03-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Lutnicze skrzypce to takie dla profesjonalistów
czesto sa wykonywane przez sławnych lutników maja bardzo piekne brzmienie i są dość drogie nawet 10.000 i wiecej
Normalne kosztują jakies 400 i wiecej i sa przeznaczone raczej dla początkujących:)
Pozdrawiam!
28-12-2005, Od: tomek
Odpowiedz
doradzcie mi jaki rozmiar skrzypiec mam kupić bo jestem początkujący mam 15 lat i 185cm wzrostu. a tak w ogóle to oplaca się kupować skrzypce za 300zl czy lepiej od razu kupić za 1000zl
29-12-2005, Od: Agniecha
Odpowiedz
Proponuje droższe, lutnicze, wtedy będą miały ładniejszą barwę i lepszą jakoś, od razy 4/4. Pozdrawiam
02-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Lutnicze dla początkującego?
Normalne skrzypce 4/4
Znudzi ci sie i kilka/kilkanascie tysięcy pójdzie w błoto.
Jak ci się to spodoba za 5-10 lat wtedy mozesz kupic lutnicze.
Je zazwyczaj w filharmoniach sie kupuje...
02-01-2006, Od: Kamila
Odpowiedz
Ludzie tu chodzi o słuch w 22 roku zycia wirtuozem nie zostaniesz ale jak zaczynasz w wieku powiedzmy nastu lat i grasz na jakimś instrumencie masz dobry słuch i wogóle idzie ci ekstra to masz szanse i to wielkie na granie tak (moze nie tak ładnie ale chociaż podobnie) jak Mae
22-12-2005, Od: Ania
Odpowiedz
Hej :D mam skrzypce o nazwie: Antonius Stradiuarius Cremonesis Faciebat Anno 1713. I bardzo mi zalezy zeby sie dowiedziec jaka moze byc ich wartosc tylko nie wiem gdzie sie tego dowiedziec. Bradzo prosze o pomoc.
01-01-2006, Od: Rafał
Odpowiedz
Wiesz, to mogą być skrzypce Stradivariego, ale niekoniecznie. Jest dużo falsyfikatów... Znam skrzypce, które mają nalepkę wewnątrz z adnotacją Antonius Stradivarius de Creona etc., ale okazałos się, że fałszerz namoczył plakietkę w mocnej herbacie, żeby wyglądało na staroć. A co do Twoich skrzypiec to na pewno NIE OGŁASZAJ SWOJEGO STRADIVARIEGO, bo złodzieje czyhają, nawet z falsyfikatu zrobią na czarnym rynku użytek. Pa!
31-12-2005, Od: dominika
Odpowiedz
Hej!
Uważam,że wirtuazem nie zostaniesz i Ty o tym pewnie wiesz. Cieszę się razem z Tobą,że Ci tak świetnie idzie. Ale nie przesadzaj z tą świetnością.W tym wieku to gra się raczej dla własnej satysfakcji i zaspokaja swoje potrzeby psychczne