Sklep
29-12-2005, Od: Kinga
Odpowiedz
HEJA LUDZISKA!!!
Mam 12 lat i na skrzypcach gram o 6-go roku zycia. Apeluje do WSZYSTKICH: Jezeli przestalo sie wam chciec cwiczyc to sie tym nie przejmujcie, bo kazdy skrzypek ma w swoim zyciu taki okres, przezywa taki jakby krzyzys, ale to mija z czasem. Dowiodlam tego na sobie. przezywalam ten kryzys w 4 i 5 kl i naprawde probowalam sie zabrac do roboty ale nic nie pomagalo. Powtarzam jeszcze raz: to minie z czasem! To prawda. Ja nabralam checi w tym roku i robie duze postepy. mam exstra pania, ktora powiedziala mi jeszcze ze mam absolutny sluch i zebym nie marnowala swojego talentu, tylko wygonila z siebie lenia. Pozdrawiam wszystkich skrzypkow :D PS nie lepszego instrumentu na swiecie niz skrzypce :P
29-12-2005, Od: Oliwka
Odpowiedz
czesc. nie przejmujcie sie tym że jest już za późno na grę na skrzypcach. może nie będziecie mistrzami ale napewno wiele się nauczycie. ja mam 20 lat i gram dopiero od 3lat. mimo to całkiem niezle mi idzie :) wam równiez życzę powodzenia ;)
28-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
Powiedzcie mi jak długo uczyliście się wibrować na skrzypcach???(tak zaczynając od zera) I co to tak naprawdę daje? Jak ktoś ma ochotę udzielić mi wskazówek dla początkujących to zapraszam! PISZCIE!Odpiszę na pewno!!Pozdro
Dominika
28-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
hej zeby dobrać rozmiar skrzypiec nie wazny jest wiek tylko wzrost i dlugosc ręki ale przy twoim wzroscie wydaje mi sie ze rozmiar 4/4 a i lepiej kupić skrzypce odrazu za tysiąc bo te w niedługim czasie mogą się rozwalić więc lepiej dać teraz więcej niż później setki lub nawet tysiące na renowację!Pozdrawiam !!
28-12-2005, Od: tomek
Odpowiedz
acha czy ma ktoś może materiały o nauce gry na skrzypcach jakiś podręcznik cwiczenia lub cos w tym rodzaju
27-12-2005, Od: enia
Odpowiedz
mam skrzypce 1728 roku ze szkołe stradiwariussa czy ktoś może mi powiedzieć ile mogą być warte
21-12-2005, Od: Paulina
Odpowiedz
Mam 12 lat. Jeden rok uczyłam sie gry na giarze ale zrezygnowałam. Czy mam szanse nauczyć się gry na skrzypcach?
25-12-2005, Od: Malwina
Odpowiedz
Oczywiście masz szanse na gre na skrzypcach, ponieważ w czteroletnim cyklu nauki na skrzypcach są przyjmowane osoby, które nie ukończyły 16 lat. No Młoda, śpiesz się, bo teraz napewno jeszcze się załapiesz:) Pozdrawiam!!!:P
27-12-2005, Od: Paulina
Odpowiedz
dziąkuje
27-12-2005, Od: kami
Odpowiedz
monika jesteś bezczelan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
27-12-2005, Od: kami
Odpowiedz
monika jesteś bezczelan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
26-12-2005, Od: angelika
Odpowiedz
czesć mam pytanko czemu uzywane skrzypce są droszsze od nowych a i czemu takie z 19m wieku kosztuja nawet 3 tysiące :O Pozdrawiam papapap
27-12-2005, Od: monia
Odpowiedz
bo jesteś inna ........nie stać cie na te skrzypce.......
26-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
Ceśc wszyscy mówią ze zaczynają grę w tym albo w przyszłym tygodniu.I nikt nie ma takiego problemu jak ja :(( od pierwszego obejrzenia zakochałam się w tym przeslicznym instrumencie w jego dźwięku kolorze i we wszystkim maze o nich juz ponad 3 lata ale mama i tata nie chcą mi kupić bo mówią ze to jest zbędny zakup i ze mi sie to w zyciu nie przyda ;( jak mam przekonać mamusie i tatusia zeby mi kupili. PROSZE O POMOC HELP BARDZO PROSZE !!!!!!!!!!!!! jak ktoś ze chce mi pomuc to prosze o kontakt namoim gg 4454148help ;(;(;(
26-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
witam cię marilyn to nie jest zaden problem !! masz wielkie szanse na nauke gry na skrzypcach poniewaz masz juz doświadczenie nie wazny jest wiek tylko słuch,poczucie rytmu chęci i dobry nauczyciel masz gwarancje ze się nauczysz pozdrawiam papapapapa
26-12-2005, Od: Patrycja
Odpowiedz
czesc jestem patrycja i mam 13 lat bardzo chciałam bym grac na skrzypcach ale ich nie mam wiec postanowiłam uzbierac se pieniadze na te skrzypce na tej stronie pisze ze te skrzypce kosztuja 300zł wiec pomyslałam ze gdy moja babcia co miesiąc dje mi 20 lub 30 zł to bede zbierac przez 10 miesiecy i wyzbieram 300 zł a jak bee lepsze troche droższe to może mi rodzice dołoza bede zbierac az uzbieram zyczcie mi powodzenia.
25-12-2005, Od: paula
Odpowiedz
witam wszystkich!
Mam 16 lat i od 5 lat gram na pianinie, jednak od zawsze chcialam grac na skrzypcach. I tu pojawia sie problem bo choc moja mama wie ze pragne dostac skrzypce to i tak sie nie chce na nie zgodzic, a mi juz brakuje pomyslow aby ja przekonac. Prosze pomozcie mi bo to jest dla mnie bardzo wazne. z gory dziekuje i jestem wdzieczna za wszystkie rady. MOJ NR> GG 2171996
25-12-2005, Od: malwina
Odpowiedz
mam 12 la chciałabym się nauczyć grać na nich ale wszyscy mówią ze jestem na to za stara jak przekonac mame na ten zakup . błagam pomuzcie Mi będe bardzo wdzięczna .8 jesli ktos sie zdecyduje mi pomuc to piszcie na gg 4454148 pozdrawiam :*
25-12-2005, Od: Goska
Odpowiedz
Hej:)Ja juz to pisalam tu wczesniej,ale napisze jeszcze raz,zeby Was przekonac,ze jesli naprawde mocno chcecie to Wam sie napewno uda:)Ja tez mam juz 16 lat,a dopiero w pazdzierniku zaczelam nauke.Na koncercie koled zagralam juz nawet swoja pierwsza kolede:)i choc wiem,ze to przeciez nic wielkiego to i tak daje naprawde duzo radosci:)Dlatego ja tez zycze Wam mnostwo wiary w siebie i wiecej odwagi.Nie bojcie sie sprobowac!!Powodzenia:)
07-12-2005, Od: Marcin
Odpowiedz
Siemka!Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć jak mogę się zachęcić do ćwiczenia na skrzypcach??Gram już 6 lat a jestem z 91r.a dzisiaj skończyłem 14lat.Wiem że troche późno zaczołem ale bardzo chce grać na tym instrumencie tylko nie chce mi się ćwiczyć.A propo mam do sprzedania bardzo głośne skrzypce 4/4!!!Skrzypce mają w miare dobre brzmienie.Cena ok 2000zł,no ewentualnie 1500zł sprzedaje gdyż przerzuciłem się na nowe skrzypce są sygnowane i są stare.Jak coś to na maila.
Pzdr
25-12-2005, Od: Malwina
Odpowiedz
Posłuchaj kawałków Vanessy Mae, może Cię zachęci. Na mnie tak podziałało, że od 9 roku życia mam świra na punkcie skrzypiec ( teraz mam 17!:)). Utwory dostępne na e-mule. Chyba wszystkie. Polecam 'storm'
09-12-2005, Od: Estera
Odpowiedz
brakuje w polskim internecie kompleksowych stron o skrzypcach. skrzypce.pl to chyba jedyna jaką znam :)
popatrzcie np na tą : http://library.thinkquest.org/27178/
25-12-2005, Od: Malwina
Odpowiedz
www.skrzypce.zgora.pl - polecam
12-12-2005, Od: Dominika
Odpowiedz
Hejka !
Doradźcie:
Jaki ROZMIAR mam kupić??? Mam 15 lat i dopiero zaczynam
:-) Proszę pomóżcie!!!sKRZYPCE SĄ ŚWIETNE. Miło mi się robi już jak na nie patrze!!!
Czekam na e-maile
Całuski:-)
25-12-2005, Od: Malwina
Odpowiedz
Polecam 4/4
13-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
Wiecie może ile ok. kosztuje ognisko muzyczne na skrzypce na miesiąc?
Piszcie dzięki
25-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
od 100 do 200zł:) Zależy gdzie, ale zawsze można zadzwonić:) Pozdrawiam
24-12-2005, Od: Daria;)
Odpowiedz
hej to jeszcze raz ja...i oczywiscie chodzi mi o to aby ktos mi cos doradzil i do mnie napisal...odpisze i bede bardzo wdzieczna.czekam na wasze wskazowki!!!pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje
25-12-2005, Od: Malwina
Odpowiedz
Witam Cię Dario,
dość długo stałam przed podobnym dylematem. Jeśli chodzi o zawodową grę na skrzypcach to niewątlpiwie jest za późno, ponieważ do idealnego grania jest potrzebne dorastanie ze skrzypcami, co ma służyć lekkości gry i jej naturalnośći. Napewno zdajesz sobie sprawę z tego, że młodzi skrzypkowie szybciej i lepiej przyswajają technikę gry jak i lepiej rozwijają swój wirtuozowski indywidualizm. Jednak mimo wszystko chcę Cię pocieszyć faktem, że przecież możesz grać amatorsko! Nie znaczy to wcale nic gorszego. Może to zostać poprostu na poziomie hobby. Wystarczy, że poszukasz dobrego nauczyciela z którym złapiesz wspólny język i włożysz trochę pracy! Zapewniam, że satysfakcja, jaką z tego będziesz miała będzie mogła być większa niż ta płynąca z zawodowej gry, która stała by się dla Ciebie obowiązkiem a nie przyjemnością.
PS: Sama staram się o przyjęcie do szkoły muzycznej II-go stopnia, bo podstawówkę już przerobiłam z moją nauczycielką. 3maj za mnie kciuki. Ty też spróbuj jak chcesz. Jeśli miałaś już kontakt z pianinem, to łatwiej by ci to poszło. Są szkoły II-go st., które przyjmują do 21-go roku życia, jesteś o rok ode mnie młodsza więc masz większe szanse. Pamiętaj, jeśli postawisz sobie cel i będziesz do niego wytrwale dąrzyć to napewno go osiągniesz!
Pozdrawiam:)
24-12-2005, Od: 'skrzypaczka'
Odpowiedz
nie wierzę żeby nie udało mi się grać na tym pięknym instrumencie, mimo że nie mam 7 lat a 14.. Szczerze mowiąc bardzo tego chcę i czuję gotowość do nauki gry.. nie będzie to łatwe, bo jak w każdą naukę trzeba wnieść wysiłek, ale jak ktos mocno wierzy i włoży w to duszę i przede wszystkim pracę z zapałem to mu sie uda.. Pozdrawiam wszystkich początkujących.. i życze wiary w siebie:)
24-12-2005, Od: DAria
Odpowiedz
mam 16 lat 9 lat uczylam sie grac na pianinie, ale od zawsze marzylam o tym aby grac na skrzypcach.czy nie jest juz za pozno na nauke gry na skrzypach???czy mimo mojego wieku moge sprobowac???porsze pomozcie mi to dla mnie wazne
16-12-2005, Od: Agnieszka
Odpowiedz
Chciałam sie dowiedziec czy naprawde tyle kosztuja. I czy jak mam 15lat czy moge zaczac nauke gry na skrzypcach?? I jaki rozmiar dla mnie odpowidada dla poczatkujacej ??? Proszke o szybka odpowiedz
21-12-2005, Od: Ola
Odpowiedz
dla ludzi w twoim wieku powinny byc to skrzypce 4/4 nie jestem pewna wiec moze poczekaj na profesjonalną odp.ale to najwiekszy rozmiar ja mam 13 lat i mam wlasnie takie skrzypce ,a to jak mowiłam najwikszy rozmiar pozdrawiam i zycze milej nauki
16-12-2005, Od: Michal
Odpowiedz
Hej! Mam 20 lat. jakie skrzypce dla poczatkujacego sa najlepsze??
21-12-2005, Od: Ola
Odpowiedz
dla ludzi w twoim wieku powinny byc to skrzypce 4/4 nie jestem pewna wiec moze poczekaj na profesjonalną odp.ale to najwiekszy rozmiar ja mam 13 lat i mam wlasnie takie skrzypce ,a to jak mowiłam najwikszy rozmiar
19-12-2005, Od: K.
Odpowiedz
Czy mając uwagi w sprawie skrzypiec mogłabym prosić o podanie numeru telefonu na e-mail. Pozdrawiam
18-12-2005, Od: dorocia
Odpowiedz
Rozmiar skrzypiec zalezy od długości ręki co wiąze się nie zawsze z wiekiem.
16-12-2005, Od: Ja
Odpowiedz
Niedawno całe życiorysy a teraz co!! ???
Piszcie bo nudno
16-12-2005, Od: Ja
Odpowiedz
Hej czy już nikt tutaj nic nie pisze??? Ludzie jesteście tam?? !!
14-12-2005, Od: Diabełek :))
Odpowiedz
Ja nie gram na skrzypcach tylko na ...
ale i tak uważam że pięknie brzmią :)))
Pozdrawiam :P
13-12-2005, Od: :)))
Odpowiedz
Uwielbiam grać na skrzypcach.. Skączyłam szkołe muzyczną I stopnia (6lat-nauki)
12-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
Moją przygode ze skrzypcami zaczęłam w wieku 6 lat. Teraz mam 15 lat. Początkowo uczyła mnie świetna nauczycielka, jednak po 4 latach pani odeszłą i dostałam nowego nauczyciela. Początkowo praca przynosiła znakomite efekty. Jednak z biegiem czasu przestałam robić jakiekolwiek postepy. Nauczyciel proponowałz miane instrumentu... W tym momencie stwierdziłam, ze kocham skrzypce... Pojechałam na Kursy Muzyczne. Zostałam odkryta przez p.prof z Francji. Nauczyciel miał niezłą awanture... Profesor nie zostawiła mnie tutaj bez opieki. Zmnieniono mi nauczyciela. A oprócz tego prowadzenie przejął wybitny prof. z AM. Teraz po trzech latach nadrobiłam ogromne zaległości. Jestem wdzięczna losowi, ze moja historia tak sie potoczyła! Apeluję dowszystkich, aby jeżdzili na Kursy Muzyczne. Byćmoże, ze i Was spotka takie szczescie! Życze powodzenia!
12-12-2005, Od: E.
Odpowiedz
Moja córka uczy się w szkole muzycznej gry na skrzypcach. Ciągle są problemy z ćwiczeniami. Nie chce zrezygnować ze szkoły, ale jednocześnie w ogóle nie chce ćwiczyć. Kiedy prosimy, aby wzieła instrument i poćwiczyła, są awantury z jej strony. Trudno to wytrzymać. Chciałam zabrać ją ze szkoły i zapisać do normalnej podstawówki, ale nie chce o tym słyszeć. Może ktoś ma radę na jej postawę? Może ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem? Lub zachęcić ją do gry?
Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
12-12-2005, Od: Ewa
Odpowiedz
Z Pani informacji wnioskuje, ze córka chodzi do ogólnokształcącej szkoły muzycznej. Uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie. Musi wziac Pani pod uwage to, ze matura z takiej szkoly nie jest uznawana na innych uczelniach niż AM. Osoby, które rezygnują z takich szkół mają problemy z nadrobieniem zaległości. Jeśli córka dopiero zaczyna byc moze powinna spróbować na 2 szkoły. Tzn normalna podstawówka i muzyczna popołudniowa. Wówczas przekona sie Pani czy córka ma talent i da sobie rade w tak ciężkim kierunku czy może powinna spróbować w czymś innym... Osobiście chodze do 2 szkół od 10 lat:) I jak dotąd sobie świetnie radze...
12-12-2005, Od: ?
Odpowiedz
Hejka! Jak narazie wszystko zmieża w dobrą stronę. ZACZYNAM!!! Trzymajcie kciuki
Całuski dla wszystkich gorących skrzypków:-*
30-11-2005, Od: adam
Odpowiedz
witam, jestem zielony w temacie skrzypiec a potrzebuje porady fachowców szukam skrzypiec dla córki w wieku 7 lat. na co zwracać uwagę przy zakupie. Jakie skrzypce dobrać dla takiego dziecka? proszę o pomoc , aha jakie są ceny skrzypiec?
pozdrawiam wszystkich Adam
12-12-2005, Od: Natalia
Odpowiedz
A jak córka się uczy? W szkole muzycznej, czy prywatnie? Lub może jakoś inaczej? W szkole muzycznej można skrzypce wypożyczyć. Bo dla 7-letniego dziecka potrzebne są skrzypce 1/4, takie b. małe. Dziecko wyrośnie po roku, może dwóch i wtedy trzeba będzie wymienić skrzypce na 1/2, potem na 3/4 i wreszcie na 4/4 czyli takie 'normalne'. A dziecko w wieku 7 lat nie może się uczyć na skrzypcach 4/4, bo będą dla niego całkiem za duże. Radziłabym wypożyczyć, jeśli jest taka możliwość. Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania, to zapraszam do mnie na maila.
11-12-2005, Od: kasia padasia
Odpowiedz
mam 16 lat bardzo pragne sie nauczyc grac na skrzypcach i wierze ze w kazdym wieku jest to możliwe!
11-12-2005, Od: stefania
Odpowiedz
cześć! Mam 16 lat w wieku 9 lat rozpoczełam naukę gry na skrzypcach.Niestety trwała ona zaledwie 3 lata gdyż miałam problemy z moim nauczycielem.Było to powodem przez który zraziłam się do skrzypiec.Nie dotknełam ich przez 3 lata.Teraz żałyję ale próbuję uczyć się sama dalej. pozdrawiam ps. cieszę się że jest tyle fanów skrzypiec;-)))nr gg7184470
10-12-2005, Od: Karolina
Odpowiedz
Witam.Czy ktoś ma może do sprzedania materiały do nauki gry na skrzypach?Najlepiej dla początkujących;chodzi mi np.o jakieś proste ćwiczenia itp.?