Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 8201-8250 z 13485  Wstecz  Dalej     Sklep

05-12-2010, Od: bamaduo Odpowiedz
Witam
Mam do sprzedania skrzypce 4/4, lutnicze, szkoła niemiecka. Dostępne na Pomorzu. Cena: 2000 zł
kontakt: bamaduo@wp.pl

27-11-2010, Od: Zuza Odpowiedz
hey ;)
mam skrzypce wypożyczone ze szk.muz. i nie moge nastroić kołków bo zjeżdżają (po prostu nie mogą utrzymać się na dźwięku) mógłby mi ktoś coś poradzić ;) ?

02-12-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Wystarczy posmarować zacieśniającą pastą do kołów, w dziale Sklep Pasta do kołków Hidersinepaste 12 zł.

27-11-2010, Od: Violinist Odpowiedz
Wepchnij je troche do główki skrzypiec. Ale musisz je wkręcić, jak śrube i jednocześnie napinać strune a nie wpychać na siłe. I z wyczuciem żeby nie rozrobić otworów na kołki. ;)

27-11-2010, Od: Hania Odpowiedz
Cześć! Mam takie pytanie: mam 19lat, i chciałabym sięs nauczyć grać na skrzypcach.. Wiem, że to późno, ale myślicie, że to możliwe...? W sumie gitarę opanowałam samodzielnie.. wim, że skrzypce są duuużo trudniejsze, ale.. chyba nie ma rzeczy niemożliwych? ;) Jak myślicie? No i jakie skrzypce polecalibyście dla osoby takiej jak ja? Myślałam o fabryznych - wiem, że są nieporównywalnie gorsze od lutniczych, ale.. uważam, że nie ma sensu porywać się na super instrument na początku. Możecie mi coś polecić? pozdrawiam :)

27-11-2010, Od: Ptr Odpowiedz
19 lat? ha! ja miałem 18 jak sie zacząłem uczyć i bynajmniej nie jest to niemożliwe. Masz słuch, opanowałaś gre na gitarze? Więc nie czekaj, tylko załatw sobie skrzypce i zacznij sie uczyć bo szkoda czasu na zadawanie pytań typu "czy nie jestem za stara/stary" ;) Ja kupiłem "verona violin" z tej stronki, to dobry sprzęt, wg mnie sie opłaca tylko że kiedyś były tańsze. Pozdro ;)

29-11-2010, Od: Hania Odpowiedz
Dzięki za powiew nadziei ;-)
Obawiam się tylko, że to będzie kolejny krok do blokowej wojny z sąsiadami - gitarę znieśli, pianino znieśli, ale czy wytrzymają skrzypce ;) ?

zobaczymy! pozdrawiam :) Hania

02-12-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Jest w ofercie nowy model Pengano Custom. Praktycznie to samo co Verona, ale w cenie znacznie bardziej przystępnej i z zestawem tłumików na wyposażeniu. Sąsiedzi nawet nie usłyszą, że coś się dzieje :-)

30-11-2010, Od: Ptr Odpowiedz
Ja czasem gram po 1 w nocy i chyba mniej to ludziom przeszkadza niż jakbym grał w dzień bo tak twardo śpią że nie słyszą ;p Ale ważne jest żeby sie nie przejmować tym co inni mają do tego bo sie można zacząć krępować i starać sie grać cicho a wtedy to kicha ;) jak sie ktoś zacznie czepiać skrzypiec to pożądnie ich potorturować pianinem i sie odczepią hehehehe. Życze powodzenia ;)

22-11-2010, Od: Bogusia Odpowiedz
cześć.
polecam skrzypce ever play w rozmiarze 1/8.
dwoje moich uczniów ma te instrumenty i w mojej ocenie są ok.Nie wymagały korekty lutnika, miały wyprofilowany podstawek a nawet nakalafoniowane włosie i były nastrojone! czyli z przesyłką wszystko ok. Mają ładny dźwięk, w każdym razie dużo lepszy niż skrzypce 1/8 dużo droższe, zamówione u Henglewskich, z którymi przyszedł prawie łysy smyczek.

15-09-2010, Od: Silvara Odpowiedz
Witam!
Poszukuję skrzypiec. Siedem lat temu, po kilku latach nauki gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej przerwałam swoją przygodę z tym instrumentem i nie miałam skrzypiec w rękach przez ten czas. Chcę powrócić do gry sama dla siebie i zastanawiam się, jakie skrzypce powinnam nabyć. Powiem szczerze, że mimo, iż wyszłam z wprawy, nie widzi mi się gra na fabrycznych. Z drugiej jednak strony wydatek rzędu kilka tysięcy jest w mym przypadku niezbyt realny. Stąd moje pytanie- może znacie jakąś osobę/sklep/serwis, gdzie można by nabyć lutnicze lub manufakturowe za rozsądną cenę (powiedzmy do 2000zł, choć to już naprawdę górna granica). Z góry dziękuję!

22-11-2010, Od: Bogusia Odpowiedz
Ja znam. Znam osobę u której można nabyć skrzypce za rozsądną cenę, taką jak podałaś.
Jeśli to jeszcze aktualne to napisz do mnie
bognak@o2.pl

22-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Manufaktura przeciętna kosztuje ok. 3000 zł. Da się kupić manufakturę za 2000 zł, ale to jednak będzie wyrób trochę odpadowy. Znaczy że coś nie do końca wyszło i dlatego sprzedają 30% taniej.

21-11-2010, Od: Zainteresowana Odpowiedz
Ponawiam prośbę z tymi konkursami!!!!

21-11-2010, Od: Piotr Odpowiedz
Mam do sprzedania piękne lutnicze skrzypce z końca XIXw. Przeszły kapitalny remont u łódzkiego lutnika w latach 80 ubiegłego wieku. Posiadają piękne piaskowe brzmienie ale nie jestem skrzypkiem więc dlatego sprzedaję. W komplecie drewniany futerał również XIX wieczny w super stanie + 2 smyczki. Istnieje możliwość zamiany na piano stage piano elektryczne lub sprzedam. Cena 2000zł (chyba okazyjna) Mój telefon 692393670. Pozdrawiam

17-11-2010, Od: Monika Odpowiedz
Szukam nauczyciela z okolic Złotoryi na naukę gry na skrzypcach gg 28421290

13-11-2010, Od: Zainteresowana Odpowiedz
Mam prośbę - czy możecie napisać (jeżeli coś na ten temat wiecie lub słyszeliście) o jakichś konkursach skrzypcowych dla uczniów szkół muzycznych II stopnia. Szukam takich, znam tylko kilka, ale wiem, że jest ich jeszcze więcej tylko nie wiem, gdzie tego szukać. Jak ktoś ma jakieś informacje na ten temat to proszę napisać. Dzięki z góry.!!!

12-11-2010, Od: cafeusz Odpowiedz
Witajcie! Mam do sprzedania skrzypce sprzed około 120 lat, powstałe mniej wiecej wczasach cesarza Franciszka Józefa w Austrii. Najpewniej jest to produkt manufakturowy. 691718549

12-11-2010, Od: magdalena Odpowiedz
pilnie kupię dla córki skrzypce 1/4, tel. 516016746

11-11-2010, Od: Lena Odpowiedz
Witam serdecznie, ja mam takie pytanie, chciałabym sprzedać, swoje stare skrzypce 3/4 Dvoraka, ale nie wiem na ile je wycenić. Skrzypce mają ok 12-13 lat, kosztowały wówczas 900-1000 zł, oczywiście jest też smyczek ok 250 zł i ogarnięty, twardy case. Jak sądzicie, za ile je sprzedać? Z góry dzięki za odp :) pozdrawiam

24-08-2010, Od: Magu-chan Odpowiedz
Cześć, mam 19 lat i chciałabym zacząć grę na skrzypcach. Wcześniej grałam na trąbce w orkiestrze dętej ale odeszłam ze względu na czas maturalny. Teraz zaczynam studia i nie mogłabym uczęszczać na próby ork stąd pomysł na skrzypce (posiadam jeszcze gitarę akustyczną ale chciałabym się doskonalić w muzyce klasycznej a nie rozrywkowej). Nie chciałabym wydać masy pieniędzy (do ok. 500zł) ale też nie chcę kupić charczących skrzypiec (jestem uczulona na czyste dźwięki). Na swój wiek jestem malutka (158cm). Czy mógłby mi ktoś doradzić jaki rozmiar skrzypiec i markę powinnam wybrać?

26-08-2010, Od: Maja Odpowiedz
rozmiar na 100% 4/4 a marka.. do 500 zl polecam vrona custom lub steinbach.. jesli mialabym tylko tyle pieniedzy wybralabym pomiedzy tymi markami:) powodzenia. Jakbys miala wiecej pytan to pisz:)

27-08-2010, Od: Magu-chan Odpowiedz
Dziękuję Ci, Maju, za odpowiedź! Bardzo mi zależało na rozmiarze, ponieważ uważam, że to jedna z najważniejszych informacji. Jeśli chodzi o skrzypce, to podobają mi się ta Verona Custom. Są one na stronie i wydaje mi się, że warto zainwestować nieco więcej ale mieć nastrojony instrument (na allegro widziałam Steinbacha, ale czy są one nastrojone i to nie wiem, jednak wolałabym nie ryzykować z niestrojonym instrumentem bo odstrasza). Mam pytanie odnośnie smyczka - czy trzeba go smarować za każdym razem, gdy się chce zagrać?

11-11-2010, Od: Lena Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie, ja mam takie pytanie, chce sprzedać swoje stare skrzypce 3/4 Dvoraka,ale totalnie nie wiem na ile je wycenić. Skrzypce mają ok 12-13 lat, dokładnie nie pamiętam, kosztowały wówczas moją mamę ok 900-1000 zł. Jak myślicie za ile je sprzedać?

30-08-2010, Od: Maja Odpowiedz
Magu-chan Nie patrz na to czy sa strojone czy nie.. to nie ma najmniejsego znaczenia! skrzypce trzeba stroic za kazdym razem kiedy chce sie na nich pocwiczyc.. a w transporcie na 10000% sie rozstroja! nie ma czegos takiego jak nastrojenie przez kogos tam.. to jakas bzdura i chwyt marketingowy!!! łatwo mozna sie zasugerowac nie znajac tematu:) ale nie martw sie na pewno z czasem wszystkie inrormacje same przyjda:) co so smyczka- na pewno na poczatku trzeba bedzie go dluzej posmarowac niz zawsze.. zasada ze smarowaniem kalafonia jest taka jak ze strojeniem:) czyli: wyciagasz skrzypce z futerału, smarujesz smyczek kalafonia, stroisz, grasz/cwiczysz, konczysz przecierasz gorna plyte sciereczka zeby usunac pylek z kalafoni i zamykasz futeral. mam nadzieje, ze pomoglam:)

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Dla ścisłości - strojenie przed wysyłką to nie bzdura. To duże ułatwienie dla początkujących. Oczywiście że się rozstroi w wysyłce, ale zwykle wystarczy mała korekta. Nie trzeba umieć ustawiać podstawka, regulować, czekać aż się skrzypce ułożą pod naprężeniem. Nie ma niespodzianek z puszczającą folgą, kołkami, luźną owijką, czy wadliwym mikrostroikiem, bo takie rzeczy wychodzą właśnie przy pierwszym strojeniu.

10-09-2010, Od: Maja Odpowiedz
Jarku... A nie wiesz, ze do transportu pocztowego nalezy zdjac mostek? aby zapobiec przewroceniu sie.. pozniej i tak czeka taka osobe wizyta u lutnika i na nic zda sie strojenie w sklepie;p

31-10-2010, Od: Mateusz Odpowiedz
ile moga kosztowac lekcje gry na skrzypcach.

05-11-2010, Od: Olcia;* Odpowiedz
ja za miesiąc płacę 125 zł.
ale ja chodzę do prywatnej CASIO

01-11-2010, Od: Ola Odpowiedz
Ja biore lekcje od podstaw u Uczennicy, bardzo goraca ja polecam, uczy swietnie, godzina kosztuje 35 zl.

31-10-2010, Od: Peter Odpowiedz
To pytanie czy stwierdzenie? Nieważne, w zależności od nauczyciela mogą kosztować od 20 do może 60 zł za lekcje.

03-11-2010, Od: Magdalena Odpowiedz
Studentka III roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu udzieli lekcji gry na skrzypcach na terenie Wrocławia. Godzina lekcji 35zł. Magdalena 602850609

02-11-2010, Od: Pracownia Lutnicza Kowalscy Odpowiedz
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem profesjonalnego instrumentu zapraszam na moją stronę

www.lutnik.eu

Oraz zapoznanie się z aukcjami allegro

http://allegro.pl/pracownia-lutnicza-kowalscy-mistrzowskie-skrzypce-i1301345759.html
http://allegro.pl/pracownia-lutnicza-kowalscy-mistrzowskie-skrzypce-i1301346093.html

08-10-2010, Od: Magda Odpowiedz
Ja grałam na skrzypcach 1.5 roku, bo później zrezygnowałam. Nie polecam tego instrumentu ludziom z mała cierpliwością. Skrzypcom po prostu trzeba się poświęcić. Mnie osobiście skrzypce przyprawiają ( delikatnie mówiąc ) o mdłości, od razu przypominają mi się te godziny treningów, po to, żeby jeden dźwięk zagrać czysto. :/

08-10-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Dla takich osób są skrzypce z progami. Jak ktoś nie ma cierpliwości do szukania na chwytni prawidłowych tonów, to na skrzypcach z progami gra sobie czysto jak na gitarze od pierwszego podejścia bez żadnej specjalnej nauki.

31-10-2010, Od: Violinist Odpowiedz
Tak, tylko na gitarze struny sie pociąga żeby zagrać, na skrzypcach żeby grać trzeba dobrze opanować trzymanie i ruchy smyczka to nie jest takie proste. Wg mnie coś takiego jak skrzypce z progami nie powinny mieć racji bytu: skrzypce od zawsze były praktycznie najtrudniejszym instrumentem. I powinno tak zostać. Jak sie może czuć ktoś kto ma zwykłe skrzypce, ciągle ćwiczy na nich, ma dobry słuch i gra jako tako a tu nagle wychodzi ktoś kto nie ma słuchu wogóle i zaczyna znacznie lepiej grać na skrzypcach z progami po 2 tygodniach ćwiczeń? Może to troche zniechęcić... Zdecydowanie odradzam takich wynalazków tym którzy chcą grać na skrzypcach.

13-10-2010, Od: Świeży Odpowiedz
Witam,naucze sie gry na skrzypcach.Marki i okolice.
mail: bundi@o2.pl

07-10-2010, Od: grzesio Odpowiedz
witam jestem zielony, ale chciałbym spróbować na skrzypcach Wrocław grzegorz2127@wp.pl

07-10-2010, Od: Gosia Odpowiedz
Czy ktoś z was miał okazję porównać najtańszego Strunala z Veroną? Bardzo proszę o pomoc przy wyborze.

06-10-2010, Od: magda Odpowiedz
Grasz na skrzypach? A może masz ochotę zacząć? Jeśli chcesz poszkolić się, lub masz niespełnione marzenie - zapraszam! Jestem studentką Akademiii Muzycznej w Krakowie i chetnie pomogę. Mam doświadczenie w pracy z małymi dziećmi:) ale wiek nie gra roli!
zadzwoń 606484243 lub napisz zarfa_magda@o2.pl

05-10-2010, Od: bamaduo Odpowiedz
Jestem studentka Akademii Muzycznej i nauczycielką skrzypiec. Udzielę lekcji młodym skrzypkom w miejscu ich zamieszkania. Kontakt: bamaduo@wp.pl

05-10-2010, Od: bamaduo Odpowiedz
Witam, mam do sprzedania skrzypce lutnicze nieznanego autora, szkoła niemiecka, sprzed 1945 roku. Cena 2000zł
kontakt: bamaduo@wp.pl

04-10-2010, Od: anqa Odpowiedz
województwo świętokrzyskie.

01-10-2010, Od: pola Odpowiedz
Witam, szukam nauczyciela gry na skrzypcach z grajewa lub okolic mam 16 lat i opanowałam tylko podstawy gg 25753703

27-09-2010, Od: Łukasz Odpowiedz
Witam szukam nauczyciela gry na skrzypcaw najchetniej w Wieliczce ale z KrK też moze byc
a taka drobnostka mam 28 lat wiec nie moze to byc nauczyciel uprzedzony do wieku ucznia pozdr
zytkowiczl@gmail.com

28-09-2010, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Jeśli w Krk to nie mam problemu. W razie czego kontakt na: violino25@wp.pl

26-09-2010, Od: anqa Odpowiedz
Poszukuję dobrego nauczyciela gry na skrzypcach, z wysokimi kalifikacjami, który będzie uczył uczennicę po szkole I st.

28-09-2010, Od: skrzypaczka Odpowiedz
A w jakim mieście?

28-09-2010, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Oferuję lekcje gry na skrzypcach w Krakowie, jestem absolwentką akademii muzycznej. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres: violino25@wp.pl

27-09-2010, Od: Łukasz Odpowiedz
Poszukuje nauczyciela gry na skrzypcach z okolic wieliczki jest jedna drobnostka mam 28 lat wiec nauczyciel nie moze byc uprzedzony do wieku ucznia pozdr zytkowiczl@gmail.com


Wyświetlono wiadomości 8201-8250 z 13485  Wstecz  Dalej