Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 8251-8300 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

24-09-2010, Od: skrzypce Odpowiedz
Witam posiadam skrzypce Joannes Baptista Fecit 17(1767r.) możecie coś o nich więcej powiedzieć ,jaka może być ich cena , ponieważ dostałem je od dziadke a zbytnio się nie znam na skrzypcach pozdrawiam i czekam na odp ;)

16-09-2010, Od: Lena Odpowiedz
Cześć.Słyszeliście coś może na temat prywatnej szkoły muzycznej music school w warszawie? planuje rozpocząć tam naukę gry na skrzypcach.

21-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli szukacie szkoły w Warszawie to bardzo fajnych nauczycieli ma szkoła Missio. Zajęcia są w kilku punktach miasta - łatwo się dostosować. Zadzwońcie sobie do Pani Beaty Mikołajczyk tel. 606 612 906 to Wam wszystko opowie. Można powołać się na firmę SPIN i skrzypce.pl

16-09-2010, Od: Łukasz Odpowiedz
Cześć mam pytanie bo dostałem od dziadka skrzypce..
Nazwa: Joannes Baptista Guadagnini Cremonefis Fecit 17 możecie mi coś o nich powiedzieć i jaka może być ich cena?? pozdrawiam!!

13-09-2010, Od: ? Odpowiedz
Verona !!!!!!!!!1

12-09-2010, Od: alice Odpowiedz
Start I czy Verona Custom? Nie umiem się zdecydować? Zależy mi na jakości wykonania, pięknym dźwięku

13-09-2010, Od: Maja Odpowiedz
Hej, mialam do czynienia z verona- dla mnie maja przyjemny dzwiek i co najwazniejsze daly sie rozegrac i brzmia calkiem fajnie jak na taka cene. Start nie widzialam.

03-09-2010, Od: Hirmenegilda Odpowiedz
Które skrzypce najlepsze Verona, Giordano czy Strunal?
Proszę o szybką odpowiedź..

08-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej Strunala, tylko nie podstawowy model, bo te najtańsze są słabo wykonane. Jeżeli Strunal okaże się za drogi to idealne na początek i do gry amatorskiej będą Verony. Nie tylko dobrze brzmią jak na swoją cenę, ale także świetnie wyglądają.

12-09-2010, Od: Hirmenegilda Odpowiedz
Kupiłam Verony i jestem bardzo zadowolona :D

04-08-2010, Od: Kingaa Odpowiedz
Czy struny ( zwłaszcza ta najcieńsza E ) łatwo mogą pękać?

08-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Tylko jak za mocno naciągniesz. Bez powodu raczej nie pęknie.

03-09-2010, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam serdecznie, proszę o informacje dlaczego w skrzypcach Start (za 420 zł) jest informacja że są LEPSZE od Verony za ponad 600 zł? Chodzi o to, że te za 420 zł to "noname"? I jeszcze jedno pytanie. Dwukrotnie kupowałem skrzypce przez internet - czy jeśli nauczyciel stwierdzi, że zakupione tu skrzypce mają "wilcze brzmienie" lub z jakiegoś innego powodu coś z nimi jest nie tak (jakaś wada) czy mogę je odesłać i wymienić na inne?

08-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Niewątpliwą zaletą modelu Start jest porządna podstrunnica i cały osprzęt. Natomiast przy porównaniu brzmienia tych dwóch modeli bywa różnie, bo to zależy od gustu. Faktycznie częściej nauczyciele wybierają po odsłuchu Veronę, ale czasem bywa całkiem odwrotnie. Ocena nauczyciela sporo zależy od podejścia. Wiadomo, że nauczyciel najchętniej by wybrał sprzęt lutniczy za kilka tysięcy. I teraz są dwie grupy: nauczyciele którzy rozumieją problemy budżetowe uczniów i chętnie godzą się na pewne kompromisy i sprzęt poniżej 1000 zł, a są nauczyciele twardzi, którym nic taniego nie przypasuje, nawet jak gra całkiem poprawnie. Oczywiście jeżeli trafimy na bardzo wymagającego nauczyciela to można spokojnie wymienić sprzęt na wyższy model.

17-08-2010, Od: agata Odpowiedz
Witajcie. Posiadam skrzypce Staga, postanowila wymienic struny na lepsze. Rozmawialam z lutnikiem ktotu stwierdzil, ze nawet jak wymienie struny to rewelecji nie będzie... Wg mnie struny duzo dają, więc brzmienie skrzypiec będzie o niebo lepsze, zgadzacie się ze mną...? Jeszcze tak na marginesie. Szukam smyczka, poniewaz ten z kompletu jest beznadziejny. Czy z firmy standner będzie w miarę dobry?

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Będzie taki sam, chyba że trafisz lepszy egzemplarz. Niby belgijski Stagg czy taki Standner udający Stainera to wszystko jest tania chińska produkcja. Jak chcesz w miarę dobry to mogę zaproponować Smyczek fernambukowy Dorflera za 490 zł.

03-09-2010, Od: agata Odpowiedz
Na szczescie smyczek sie udał, kosztowal 112 zł a jest bez porownania z tym, ktory otrzymalam w komplecie ze skrzypcami Stagg. Jest lekki, wywazony, rewelacja

24-08-2010, Od: ddociekliwa Odpowiedz
Hej, oplaca sie kupowac te najtansze struny?

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Jak ze wszystkim co jest najtańsze - opłaca się jeżeli priorytetem jest najniższa cena, a nie opłaca się jeżeli ważna jest jakość. Powiesz że ważne jest jedno i drugie. OK, to kup struny w średniej cenie. Będą znośne jakościowo a przy tym nie bardzo drogie.

17-08-2010, Od: Mic The Mighty Odpowiedz
Witam, mam kilka uwag, dla tych, którzy chcieliby zacząć grać na skrzypcach, a nie uczęszczają do szkoły muzycznej. Po pierwsze: nieważne ile masz lat, nie jest za późno. Wirtuozem nie zostaniesz, ale po co miałbyś nim być? Za to spokojnie nauczysz się grać większość utworów. Po drugie: nauczyciel. Koniecznie. Zapisz się do niego na prywatne lekcje raz w tygodniu. Po trzecie: instrument. Niestety, musi być dobry. Niestety musi kosztować. Moim zdaniem minimum 700-800zł + smyczek, futerał, żeberko itd. Tańsze nie będą trzymały stroju i nie będą brzmiały, nauka na nich będzie wydobywaniem losowych "dźwięków" i tylko zniechęcisz się. Osobiście polecam tanie i bardzo dobre czeskie strunale. Po czwarte, najtrudniejsze: wytrwałość. Po 2 latach będziesz grał przyzwoicie łatwe utwory, kolędy itd, po 4 całkiem dobrze wiele innych. Wcześniej nie. Pozdrawiam :)

17-08-2010, Od: Justyna Odpowiedz
Niestety nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Jeśli ktoś chce się uczyć sam to i się nauczy, wcale nauczyciel mu nie jest potrzebny. Oczywiście wirtuozem nie będzie chociaż przypuszczam że też i takie przypadki są. Jeśli ktoś chce się uczyć dla siebie i bez nauczyciela to skrzypce za takie pieniądze są zbędne. Wystarczą spokojnie skrzypce o które pytali w poniższych wypowiedziach (np. Start I lub Verony) bo chyba nie powiesz że te skrzypce na sam początek są złe. Myślę że swoją wypowiedzią zniechęciłeś początkujących lub zastanawiających się nad tym instrumentem do dalszego interesowania się skrzypcami.

17-08-2010, Od: Mic The Mighty Odpowiedz
Witaj Justyno. Niestety nie masz racji. Nauczyciel jest przy skrzypcach absolutnie niezbędny. Nie ma żadnej i jakiejkolwiek możliwości nauczenia się tego instrumentu bez nauczyciela. Jeśli nawet ktoś zagra jakąś melodię, ok, jest to możliwe, ale bez nauczyciela utrwali sobie nawyki, które bardzo szybko uniemożliwią mu dalszy postęp. Poza tym, nie rozumiem, skąd w ludziach taki pociąg do samodzielnej nauki. Pamiętajmy, że nauczyciel to nie jest ktoś, kto umie grać na skrzypcach - nauczyciel to ktoś, kto umie NAUCZYĆ gry na skrzypcach. Nauczyciel UMIE NAUCZYĆ. Samemu się nie umie :) Pozdrawiam!

21-08-2010, Od: magda Odpowiedz
Może już za późno, ale chciałam się wtrącić do Waszej rozmowy.Moim zdaniem skrzypce za 700-800zł +smyczek.futerał itd.to niezbyt dobry pomysł.To znaczy, że nic dobrego nie kupi się za tak niską cenę.Nie rozumiem co oznacza stwierdzenie, że skrzypce "nie będą trzymały stroju"?tak tani instrument nie ma w sobie nic dobrego, a stroju to już na pewno.Moim zdaniem właśnie tak tani instrument swoim słabym brzmieniem może bardzo zniechęcić początkującego skrzypka. A....i dlaczego "po co zostać wirtuozem", wydaje mi się,że im większy i trudniejszy cel tym lepsze efekty, nie sądzicie?
Pozdrawiam

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście lepiej się jeździ Lexusem za 200 tys zł, ale jak ktoś ma zapał do jazdy to i starym Maluchem kupionym za 500 zł dojedzie. Moja opinia jest taka - jak masz furę pieniędzy to kup drogie skrzypce, a jak nie masz to kup tanie. Będzie trochę trudniej, ale na pewno dasz radę. Najgorsza jest rezygnacja.

01-09-2010, Od: K. Odpowiedz
Czy te skrzypce poleciliście by dla mnie? jestem początkująca ale miałam styczność już z muzyką... A może innej firmy? błagam ratujcie.
http://allegro.pl/skrzypce-4-4-drewniane-tonareli-wysoka-jakosc-i1211746677.html

01-09-2010, Od: Adam Odpowiedz
W tych skrzypcach nie podoba mi się opis i Certyfikat sugerujący Amerykańskie pochodzenie skrzypiec tak na prawdę wyprodukowanych w Chinach. Nie dajcie się na to nabrać. Być może są to w miarę dobre chińskie skrzypce, ale jeżeli ktoś stworzył taki piękny certyfikat mający na celu wprowadzenie ludzi w błąd, to czy można mu zaufać w innych kwestiach? Dlaczego pisze że to skrzypce profesjonalne? Wszystkie instrumenty fabryczne do 3 tys zł absolutnie nie są profesjonalne! Te także. Po co ludzi tak oszukiwać?

09-08-2010, Od: Gabriela Odpowiedz
http://www.emuzyk.pl/component/catalog/article/58-smyczkowe/385-vs-0.html w te zainwestuj. :)!

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Chwytnia wygląda na malowaną. Przetrze się i będzie łyso. To już lepiej model Start.

10-08-2010, Od: agata Odpowiedz
Czy ktos z Was gra na skrzypcach eleketrycznych? czy warto jest kupic skrzypce firmy Stagg??? z gory dzieki za odpowiedź

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Nie kupuj skrzypiec w kształcie dolara, bo ci się zwichrują. Struny ciągną, dolarek się składa i chwytnia skręca się. Konstrukcja musi być domknięta! Czyli nie Stagg

26-08-2010, Od: Ola Odpowiedz
JAk czytać nuty??

01-09-2010, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej zerknij tu: http://violinonline.com/interactivefingerboard.htm
To pokazuje gdzie na chwytni i na pięciolinii jest dana nutka. Do tego trzeba opanować długości dźwięków. Półnuta trwa dwa razy krócej niż cała nuta itd. http://www.gluszek.com/gitara/rytm.jpg

26-08-2010, Od: Ola Odpowiedz
HEJ, Zna ktoś czy w Katowicach są zajęcia gry na skrzypcach (nie szkoła muzyczna). Proszę o podanie ceny

09-07-2010, Od: Zainteresowana Odpowiedz
Fajnie, że ktoś jest zainteresowany moim pytaniem. Zależy mi na tym. Napiszcie chociaż czy się orientujecie.

11-07-2010, Od: impr Odpowiedz
Myślę, że nie powinno się tego klasyfikować w ten sposób, że te struny są gorsze, te są lepsze. Oczywiście istnieją struny lepszej i gorszej jakości, ale dużo zależy też od instrumentu. Nie można przewidzieć jak zabrzmią na Twoich skrzypcach Helicory, a jak Dominanty. Musisz to po prostu sprawdzić. Ja polecam jedne i drugie struny. Co prawda brzmieniowo bardziej podobają mi się Dominanty, ale ich minus to to, że nie są zbyt trwałe. Za to Helicory mogą wytrzymać bardzo długo, jeśli mają dobry humor, i brzmienie też dobre. Ale nie polecam np. struny E z zestawu Helicore. Moim zdaniem najgorzej się spisuje.
Tak jak mówię, ja polecam jedne i drugie struny, wyboru musisz dokonać Ty, a najlepiej wypróbować obie możliwości i zobaczyć, które z Twojego instrumentu wydobędą to, czego oczekujesz. Pozdrawiam!

25-08-2010, Od: Zainteresowana Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź impr. Szczerze mówiąc zakupiłam kolejny raz Dominanty. Może kiedyś zdobędę się na odwagę i postanowię zaryzykować z Helicorami. Naprawdę dzięki za pomoc.

09-07-2010, Od: Michał Odpowiedz
Przykro mi, ja nie mogę Ci niestety pomóc gdyż nie mam o tym pojęcia...:)

20-08-2010, Od: magda Odpowiedz
mam do sprzedania bardzo dobre,włoskie skrzypce lutnicze.Jeśli ktoś jest chętny proszę o kontakt magdalenapalgan@gmail.com

18-08-2010, Od: MAJAM Odpowiedz
Hej, ktos kiedys pisał o tym czy lepsze jest Ognisko czy Szkoła muzyczna. W mojej miejscowosci jest i szkola i ognisko. Ale slyszalam, ze w Ognisku(z mojej miejscowosci) jest lepszy poziom niz w szkole muzycznej. Duzo zalezy od nauczyciela- jest tam super Pani od skrzypiec POLECAM OGNISKO!

27-07-2010, Od: Gosia Odpowiedz
Mam 17 lat i jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z żadnym instrumentem, a bardzo bym chciała. Dlatego pomyślałam sobie, że może na skrzypcach zacznę grać. I mam do was kilka pytań. Po pierwsze, jakie najlepiej kupić skrzypce (mam 174cm wzrostu), jakiej firmy ? Po drugie, czy w ogóle warto zacząć jeśli nie umiem czytać nut itp. ? Po trzecie, czy granie na skrzypcach i posiadanie ich jest kosztowne( chodzi mi raczej o to czy cały czas trzeba w nie inwestować)? I jak najlepiej zacząć naukę ? Mam nadzieje, że zdołacie mi pomóc :)

16-08-2010, Od: skrzyPolny Odpowiedz
Hej, ja też zaczynałam, jak miałam 17 lat:) już minął rok, od kiedy gram i mówię Ci - JEST SUPER, naprawdę warto, im więcej się gra, tym bardziej się chce dalej poznawać skrzypce!! To prawda - trzeba odrobinę cierpliwości, systematyczności i.. wiary w siebie:) Polecam znalezienie indywidualnego nauczyciela, wtedy będziesz mogła pracować nad tym instrumentem we własnym tempie. Nut nauczysz się szybko i po kilku miesiącach może nawet zagrasz już na Boże Narodzenie pierwsze kolędy!
Życzę owocnej nauki, rozwijania tej pasji, powodzenia!! bo naprawdę skrzypce to coś niesamowitego:)
pozdrawiam

02-08-2010, Od: Magda Odpowiedz
Pytasz czy warto!? NO pewnie,że warto nauczyć sie grac na jakimś instrumencie:)Ale skrzypce mimo ,ze piękny instr. to bardzo trudny,a trudność polega na tym,że na dźwięk,pracuje się latami!!!!Aby grać na skrzypcach czy innym instr. smyczkowym należy mieć bardzo dobry słuch.:)to podstawa. Powinnaś udać się do najbliższej szkoły muzycznej lub ogniska muzycznego i tam zapytaj(zapisz się lub lekcje prywatne).Na szkołę muz, jeśli chodzi o skrzypce to juz za późno z racji twojego wieku,ale do ogniska muzycznego zostaniesz przyjęta bo w ognisku przyjmuja bez ograniczeń wiekowych.Natomiast masz szanse do szkoły muz na instr dęte.

27-07-2010, Od: Justyna Odpowiedz
Hmm.. Na pewno skrzypce 4/4 czyli całe a od firmy to zależy ile byś chciała na te skrzypce wydać. Są za 400zł. ale przypuszczam że za 400 tysięcy też znajdziesz. Ja na początek proponowałabym Ci skrzypce za ok. 600-700 zł. I nie te chińskie bo po ponoć nic nie warta. Czytać nuty zawsze można się nauczyć więc nie widzę w tym problemu:) Inwestować raczej nie trzeba. Jak już to trzeba za lekcje płacić ale cena zależy już od nauczyciela. Chyba że chciałabyś sobie wymieniać różne części na lepsze albo dokupywać różne gadżety jak np. stroik, przystawkę to rzecz jasna zapłacić musisz:) Trzeba wymieniać struny. To koszt tego wynosi (przynajmniej tak jak ja płace za struny) to 40 zł za cały komplet ale oczywiście są też struny tańsze. Mogą Ci się zrobić po czasie jakieś usterki z którymi trzeba będzie iść do lutnika. Ale myślę że za to dużo nie zapłacisz. Najlepiej poszukaj nauczyciela z którym chciałabyś się uczyć i to jego poradź się o więcej szczegółów i zapewniam Cię WARTO!;) Bo skrzypce to na prawdę wspaniały instrument:) Pozdrawiam:)

16-08-2010, Od: jaa Odpowiedz
dobre są skrzypce standner sv-2?

09-08-2010, Od: blasia Odpowiedz
sprzedam tanio flet poprzeczny :D

09-08-2010, Od: Weronika Odpowiedz
za ile i jaki :P ?

09-08-2010, Od: Emilka Odpowiedz
SZKOŁA MUZYCZNA!

Chodizłam do Ogniska muzycznego, w którym wiele sie nie nauczyłam, bo program zamiast mi narzucac tępa, mobilizowac, to w recz przeciwnie opóźniał w dodatyku płatne, a w panstwowej szkole muzycznej uczysz się za darmo i naprawde rezulaty są satysfakcjonujące, cięsze się ze roidzice zabrali mnie z ogniska ;)

06-08-2010, Od: Julia Odpowiedz
Hej ! Mam pytanie ! Chciałabym nauczyć się grać na skrzypcach, dla siebie. Nie chcę w przyszłości koncertować, bo mam inne zajęcia. Jakie skrzypce polecacie ?

Pozdrawiam:)

07-08-2010, Od: Majka Odpowiedz
Zalezy ile pieniedzy chcesz przeznaczyc?

08-08-2010, Od: Julia Odpowiedz
do 400 zł :)


Wyświetlono wiadomości 8251-8300 z 13484  Wstecz  Dalej